pawlus224

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

Polecane posty

TheMariko12    437

Tak, bo on jest przede wszystkim cichy to co mi jest ważne, ulicami mało kiedy jeźdzę a uciąg ważne aby 2 skiby pociągnął i przyczepe :)

i mniej miejsca w garażu by zajął

To tylko taka myśl póki co ;


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pomyśl sobie jak nim pociągniesz normalną przyczepę dwuosiową. Nie cofniesz bo do tyłu nic nie widać, mokra trawa i nie pociągniesz ładunku bo opony z auta 4x4 nie zostały do tego stworzone a i choinki będą za małe. Dwie skiby? Troche deszczu i jednej nie uciągniesz. 60-ką zaorasz, przywieziesz, i jeszcze zarobisz na usługach. A jeśli za głośna to stopery polecam.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

w polu by to miało co robić a co dopiero w jakimś lesie mam na myśli las do którego mam nie daleko tam i c-360 ma co robić , ja bym w życiu nie wymienił c-360 na to , daj sobie spokój a jak chcesz mniejszy traktor to kup 330 lub t-25 nie popełniaj błędu którego potem możesz żałować , to że c-360 super traktorem nie jest to każdy wie ale na pewno lepszym i silniejszym od tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

w c-360 popsuje ci się coś to jedzies zi kupujesz ile kosztuje to kosztuje ale zrobisz a jak tutaj jest zrobione z jakis uniaktów to jak sie cos popsuje to koniec


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

Rozumiem to coś wymienić na C-360 , ale nie na odwrót ;).C-360 ma trochę więcej mocy niż to maleństwo i tym bym się sugerował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Za mały prześwit pod tym ciągniczkiem,przy pługu zagonowym wisisz na skarpie,głębokośc brodzenia pozostawia wiele do życzenia..o uciągu wypowiadać się nie ma sensu,w lesie złapiesz wyższy pień,pocharatane podwozie..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

@patryk255 o "trzydziestkę'' za tą cenę nie trudno , nawet dobrą, tylko że starsza będzie , ja, jeśli bym miał troszkę wiecej pieniedzy to na pewno bym ją zmieniał na c360.

ale wracając do tematu , myśle że za bardzo nie ma sensu kupować takiego ciągniczka . jeśli chciałbyś robic to co wymieniłeś wcześniej , z dwuskibowym pługiem , to ja bym na Twoim miejscu sprzedał c360 i kupił t-25 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Powiem tak do lasu, to tylko się zawsze przywozi wóz opału, i czasem coś większego się przyciągnie, a np, ten ciągnik jest o wiele mniejszy od c360 i bez problemy radziłby sobie pomiędzy drzewami, a niski to on nie jest prześwitu ma z 30 cm

Po drugie 2 skiby to nie takie jak pługi Uni, tylko te mniejsze przystosowane do tych traktorów :P

Moc, ma porównywalną do c360, przecież tam wsadzić silnik z mercedesa z turbo to idzie jak burza,

Opony byłyby założone jak te co są w ciągniku, i po drugie dużo daje 4x4

 

 

Tutaj macie ciągnie chyba 4 brony i radzi se bez problemu i to na oponach od samochodu, i co najważniejsze nie jest ciężki,, kolein nie robi :]

A wielu z was tez tak pisze bo macie sentyment do tych naszych ciągników ^^


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Chciał bym zobaczyć jak ty orke zimowa uprawiasz ciagniczkiem na takich kółeczkach. Jeżeli chcesz tym 20 arów obrabiac to może być ale masz już chociaż 2h to taki ciągniczek jest daremny. Na filmie ciągnie po suchym cztery pola ale zauważ że one w ziemi nie idą. Targa zajechane brony po górze. To nie wymaga siły ani uciągu. Poza tym jego lekkość nie pomaga w uciągu tak samo jak koła małej srednicy. Jak myślisz czemu w traktorach koła napedowe są takie duże? Nie dla tego że ładnie to wygląda. Rozkłada mase na dużej powierzchni i nie zdziwił bym się jak naciska na grunt z mniejszą siłą niż ten sam. Tak samo napęd pomoże tylko do momentu. To nie jest ciagnik tylko zabawka dla znudzonych. Ladnie zrobione nie powiem ale nigdy nie zastapi ciągnika rolniczego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Wiem, że nie zastąpi normalnego ciągnika, ale to tylko takie plany, jeśli bym robił takie coś to napewno inaczej i na innych podzespołach ....

Zkolei, zainteresował, mnie tym, że jest o małych rozmiarach, mniejszy nawet niż T-25, i napewno mniej pali...

Fakt, czasem i c360 ma ciężko, ale teraz moje gospodarstwo to nie takie jak kiedyś , które liczyło ponad 25ha ornego.. i ten ciągnik już były raczej dla taty, bo to starsza osoba, i już sie tak nie gospodaruje jakie kiedyś


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

No i tu bym się kłócił czy pali mniej niż T25 czy C330 ...


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Wydaje mi się, że technologia z lat 70- 80 więcej pochłonie paliwa, niż technologia z lat 90 czy już nawet późniejsze lata


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Chciał bym zobaczyć jak ty orke zimowa uprawiasz ciagniczkiem na takich kółeczkach. Jeżeli chcesz tym 20 arów obrabiac to może być ale masz już chociaż 2h to taki ciągniczek jest daremny. Na filmie ciągnie po suchym cztery pola ale zauważ że one w ziemi nie idą. Targa zajechane brony po górze. To nie wymaga siły ani uciągu..........

z tym się zgadzam w 100% te brony to by dwa konie u ciągły .

 

@TheMariko12 lekkość na dobre nie wychodzi siła będzie a lekkość będzie robić swoje a w lesie w dołek wpadniesz i nie wyjedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

360 wolnoobrotowy silnik nie wysilony zadowalający sie kiepskim paliwem utrzymany w należytej sprawności spali mniej niz samochopdowy diesel kręcący się na bank ponad 5000obr/min, mający przynajmniej 50 km z litra pojemności. Ta moc nie wzieła się z powietrza tylko z paliwa. Silnik w ciagniku przystosowany do długotrwałej pracy na nominalnych obrotach i obciążeniu. Samochodowy w raczej nie został zaprojektowany z taką myślą a już na pewno by w takiej sytuacji był ekonomiczny. Jeśli uważasz że taki ci wystarczy to kombinuj ale pamiętaj że wiele robót możesz nie zrobić bo nie pozwolą na to ograniczenia sama.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Koledzy, to narazie są takie plany, założyłem ten temat w celu, odczytania waszych komentarzy, opini na temat takiego wynalazku, od dłuższego czasu zastanawiałem się, czy takie coś przyniosłoby efekty pracy czy w polu czy w lesie ; Na dzień dzisiejszy nie mam nawet, takich środków, aby z finansować produkcję, tego ciągnika.. Póki co nawet gdybym miał te 12 tyś, to przeznaczyłbym na budowę garażu, ewentualnie gdyby ten twórca, zgodziłby się na wymianę... Ale z tego co mi odpisał, nie jest zainteresowany ;


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9907

tylko wiecie jak to jest jak sam zrobi to bedzie wiedizął co ma a wiadomo ktos sprzeda za powiedzmy te 13-15 tys cos co ładnie wyglada moze jako tako chodzi a za miesiac sie rozleci kazdy kto ma ciagnik wie mniej wiecej ile czasu dana czesc wytrzyma a kupują wszystkiego mozna nie zauwazyc lepiej kupic do remontu i zrobic i wiedziec ze ma sie ciagnik który pare lat pochodzi tylko ze te 6800 troche sporo znajomy kupił za 4500 bez kabiny z papierami blachy musi miec nowe opony ze dwa lata wytrzymają moze do remontu silnik i skrzynia podobno na 3 puka ale jak juz bedzie robił to wiadomo kapitalke

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolego Mrmagyster zauważyłeś że ten ciągnik nie ma podnośnika z tyłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To raczej sama obudowa podnośnika. Nie ma wału z wieloklinem, obu ramion, żadnej dzwigni od podnośnika, na pewno nie ma tłoka w cylindrze i mechanizmu podnośnika bo czego by się trzymał. Dolnych mocowań ramion i samych ramion, blach i naciągów ramion. jest chyba rozdzielacz bo pozostało jedno wyjście hydrauliczne i dżwignia od hydr. zew.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

ja bym go kupił za 5 tyś, remont mniej więcej by wyniósł, około 15 tyś, może wyjdzie więcej niż gotowa c360, ale masz pwenośc co w nim działa a co nie , bo tak to kupujesz kota w worku ;/ Nie którym nie warto ufać, sam się przekonałem na własnej skórze :(


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ten ciągnik z linku to kupa złomu,daj sobie spokój bo zdrowie przy nim stracisz.

Widać że jest "dawcą" części i wybrali tylko to co dobre a złom pozostał.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

opłaca sie miałem w takim samym stanie remont silnika czesci koszt około 2.5 tys reszta dolicz jeszcze 2 tys to wyjdzie ci traktor z 11 to sie opłaca


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj