pawlus224

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

Polecane posty

1994szymon    15

A wiecie co ja myśle? Według mnie rolnicy z 5-10ha zaczną oddawać ziemie w dzierżawe większym gospodarzą i pójdą do pracy. To się bardziej im opłaci. Podobnie mówił mój nauczyciel od przedsiębiorczości, który zresztą jest radnym. A jeżeli chodzi o tą c360 to ojciec wczoraj wieczorem dzwonił i dwie godziny wcześniej był kupiec. Szkoda ale myśle że będzie coraz więcej takich okazji.

Edytowano przez 1994szymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

A mnie z 15ha do jakiej grupy bys zaliczył? Bo jestem pomiędzy tymi co upadaja i wysokorozwiniętymi ,dobrze prosperujacymi takimi jak twoje!

Niezgadzam się , że małe upadają tylko coraz częściej wybierają konkretna specjalizacje np warzywa i dobrze prosperują. A takie 60 wyprzedają ci co kupili coś większego ewętualnie nowszego podobnej mocy. Wyprzedają sie tylko ci co nie mają komu przekazac gospodarstwa. 2 lata temu znajomy kupił 60 za 4 tyś. bez papierów i akumulatorów

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

1994Szymon. powiem ci tak za 2-3 miech Zacznie sie sezon a jak wiadomo w zesonie wszystko droższe.To znaczy Kupować nie w sezonie .teraz i tak zaczyna sie wiec ciągniki będą szły do góry . Przykładowo ja jakiś tydzien temu kupiłem c-4011 W opłakanym stanie (orginalna) ALE SILNIK SKRZYNA MOST LALECZKA za 3200. A w tamtym roku w wakacjie koles za 6 niechciał puścić wiec bierz teraz.Pozro


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Heh znajomy szukał teraz mf 255 to ceny pod 30 tyś i wszystko wyjechane, jak masz gdzieś c 360 za takie małe pieniądze i z papierami to warto, nie licz że taniej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

tak stare ciągniki się dobrze trzymają też się oglądałem za 3512 ale ponad 30 k trzeba dać :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

Ja też mam zamiar kupić ciągnik c360 ale starszy się uparł żeby kupić 3p bo mniej pali

Edytowano przez matti6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackow    0

Ja mam dwa ursusy, c-360 i c-4011 z silnikiem od c-360 i osobiście wole c-360 ale to ze względu na stan mojego c-4011 ;)


-Ursus c-360 + Tur 2a
-Ursus c-4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

zetory dużo palą ropy w porównaniu do ursusów czy to 4011 czy 360 prawie to malo z c-4011 bedziesz mial wiekszy konfort ze wzgledu na amortyzowana przednia os . Ja bym brał MF małego silnik perkinsa owiele lepszy od tych co w 360 albo 360 ale 3p


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertT25    1

Kolego kup sobie 40-tke, bo jest dużo tansza,to nic ze jest te kilka koni słabsza ,ale chyba remont w dalekiej przysłości bedziesz robił to sobie czesci zmienisz z c 360 lub zetora .60-tke tez nie wiadomo jaka kupisz czy do naprawy ,czy prosto w pole,wiec kup 40-tke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1014    45

40ka jedno gniazdo hydrauliki 60ka dwa

Tu się nie zgodzę. Umnie 60 ma tylni most od 40 i ma normalnie 2 wyjścia hydrauliki, tak samo ma taty kolega w swojej 40 (oryginał), więc nie wiem skąd masz takie informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

bo duzo mniej pali....przyklad....mialem zwykla na to samo pole zwykla spalila ok60l a 3p te same maszyny i saplila ok 40l....zaraz bedzie pewnie ze bajki pisze....ale mam to gdzies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

No tak ale 3p u nas na madach przy 3 ska 60-ka jakoś idzie o wiele lepiej, a mimo wszystko i tak c-360 pali nie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

wszyscy pisasza ze c-360 pali jak glupia...pewnie 3p wiecej pali?...mnie nie przekonasz przez 8 lat prowadze zeszyt ile ciagnik spalil na danym, kawalku i narazie tylko pronar 3 cylindrowy ok 45km( nie pamietam modelu) pobil rekord w najnizszym spalaniu..c-360 to nawet niema szans w spalaniu. szczerze piszac to c-360 to juz przerzytek...spalanie, awaryjnosc i wiele wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

A ja ci powiem ,że 60 może naprawde mało palic nawet mniej niż 3p wszystko zalezy od stanu silnika i pompy wtryskowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

Chyba sam w to nie wierzysz...bo ja nigdy w to nie uwierze.....chyba ze porownanie idealny silnik c-360 i rozkalibrowanego perkinsa. i to chyba perkins mniej spali....10h pracy c-360 i baku paliwa niema 65l a w 3p...50litrow paliwa a to samo zrobione...ale jak bedziesz przegrabial...albo inne takie lekkie roboty to dopiero roznica...wtedy to 3p pali połowe mniej

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To jest możliwe, ale w sytuacji pracy bardzo ciężkiej. Daj 3p porządni w palnik przy ciężkiej pracy i spalanie będzie porównywalne. Przy lekkiej pracy raczej nie ma porównania. Tym bardziej w C-360 powyżej 1800obr/min spalanie gwałtownie rośnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

nie ma szans od 3P nie spali nigdy mniej w orce podobnie moze byc ale i tak korzyść 3P. się miało oby dwa naraz się wie :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

szczerze piszac to c-360 to juz przerzytek...spalanie, awaryjnosc i wiele wiele innych

C-360 jeszcze długo będzie w polskich gospodarstwach,nikt o zdrowych zmysłach który umie liczyć nie kupi na 10h JD NH FT czy innego zachodniego ciągnika,no chyba tylko po to aby pokazać się na wsi.

Moja przy orce 3-skibowym pługiem na głebokość 25cm spala 12litrów/hektar.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zwykła 60-ka spali mniej od 3-p na hektar ale zależy to od warunków. Na górkach z pługiem zwykłą prujesz na trójce a 3-p nie uciągniesz i to samo robisz na dwójce dwie godziny dłużej. Zwykła zrobi podorywke dwuskibowcem na 4 przy tysiącu obrotów a 3-p nie uciągnie. W godzinach pracy na hektar jest różnica to i w zużyciu. Do tego dochodzi czas który też ma swoją wartość.Dobra czwórka idzie lepiej pod obciążeniem niż dobry 3-p mimo tylko paru koni przewagi a opowieści że jest inaczej to przechwałki i upieranie się typu "moje to lepsze i koniec".


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dokładnie zaprosiłbym chyba do siebie na ciężkie gleby kilku zakochanych w 3p zapniemy 3pług grudziądz wpuścimy do 30cm i zobaczymy co pojedzie c360 czy 3p, moi sąsiedzi i znajomi co mieli 3p kiedyś jako traktor główny to mają już inne mocniejsze przynajmniej po 80 km traktory bo to za 3p jest liche, sam jak orze głęboko np buraczyska czy inne zajeżdżone pola to musze na 2 skiby orać bo nie idzie ,a 3p to by chrząknął poskakał , pokopał się i tyle, niedługo będziecie jeszcze pisali że jeszcze wasze 3p tak mało pali że już na powietrze chodzi...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he he. Boby... wszystko i na temat! 60-ka ciężka brona, cztery pola na górkach cały dzień może dymać na trójce a 3-p się wlecze na dwa. Więc gdzie ta oszczędność? Ona dobra do rotacyjnej, opryskiwacza czy lekkiej brony lub na piaski. Na górkach wysiada bo byle robotę robi dłużej więc gdzie ta oszczędność?

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

zgadzam się z przedmówcami. załóż do 3p pług UG 3 skibki i daj go na gliny... sam jadac kiedyś za sucha zadusiłem 60 na 1 biegu w glinie a co dopiero 3p... owszem na lżejszych ziemiach robotę zrobi i spali niewiele. jednak depcząc go do porządnie w ciężkich warunkach mniej nie spali a ile się człowiek na wkur..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj