pawlus224

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

Polecane posty

fendt070    0

Najlepiej byś miał wejść na allegro i poszukać w danym województwie. Tak najprędzej znajdziesz :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Jeśli ten ciągnik miałby być tylko do lekkich prac to poleciłbym takiego MF, ale jak do tura to moze być problem z jego mocowaniem. Polecam ze względu na silnik perkinsa 4 cylindrowy (podobno mniej zawodny od klasycznej trójki), wydajniejszą pompę hydrauliczną i niezawodne hamulce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmatix    0

Ten jest chyba godny polecenia z Małopolski:

http://allegro.pl/ciagnik-ursus-c360-3p-c-360-c3603p-i1293509721.html

 

Niestety ogłoszenie nie aktualne.

 

 

ja mam na sprzedaz 355/360 w stanie idealnym:) cena do negocjajci:) ale ok 14 tys:)

 

Dzięki za ofertę, ale jestem nastawiony tylko na 3P :D

 

 

Jeśli ten ciągnik miałby być tylko do lekkich prac to poleciłbym takiego MF, ale jak do tura to moze być problem z jego mocowaniem. Polecam ze względu na silnik perkinsa 4 cylindrowy (podobno mniej zawodny od klasycznej trójki), wydajniejszą pompę hydrauliczną i niezawodne hamulce.

 

Owszem, ciągniczek całkiem fajny, ale jest kilka kwestii które nie przemawiają za jego kupnem:

- Cena i dostępność części zamiennych

- Rocznik ciągnika

- Problem z mocowaniem tura

 

ale dzięki za propozycję i zainteresowanie tematem :D

 

 

Chciałbym jeszcze zapytać na co zwrócić szczególną uwagę przy oglądaniu i zakupie 3p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

przy zakupie ciagnika trzeba zwracać uwagę na wszystko , silnik czyli jego praca , czy nie dymi , jak wchodzi na obroty , czy nie "szatkuje" , skrzynia hm czy nic nie zgrzyta , przejredź na piatym biegu czy zwolnice bardzo nie wyją no i atak , zawsze jak cos znajdziesz to i cena może iśsc w dól , stan opon , 900 zł za gume droga nie chodzi


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

sprawdź olej w silniku, hamulce, światła... niby takie nie poważne usterki ale zawsze za te usterki da się coś "urwać" z ceny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@adamzetor12145 jak chcesz to ja mam na sprzedaż zetora 7211...

 

ciągnik bez napędu odpada bo taki rok jak ten i klapa, 60-tka nie dawała sobie rady z kombajnem ziemniaczanym.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale w porównaniu do C-360 to 7211 potrafi :) a napęd na pewno by się przydał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Opony zawsze można założyć cieńsze ;) a rozstaw międzyrzędzi powinien pasować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

... i zajzyj przed kupnem pod spód , czy olej nie cieknie z tylnego mostu ;) u mnie ciekł ale kupujący nie patrzył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dayba    0

ja mam 3p mogę do niego dostawić ładowacz albo maszt od wózka widłowego bo mam ale to oczywiście dojdą koszyt mogę zapewnić transpory cena to 15 tyś 85 rok silnik 2 lata temu po remącie nowy blok itp jak chcesz to pisz mam też c-360 i c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik98465    0

Ja do tych wszystkich odpowiedzi chciałem dopowiedzieć, żeby sprawdzić czy nie "psiuka" coś (z tłumika) przy zdjęciu nogi z gazu. Ja miałem taki przypadek i były zapadnięte tuleje (były przedmuchy z jednej komory do drugiej). Ciągnik i tak już swoje przeszedł (nie powiem, że miał lekko) po 20 latach, więc był robiony remont kapitalny (w profesjonalnym zakładzie wyniósł nas 3000zł).

 

Również bym sprawdził jak zapala (przy dobrze ustawionej pompie powinien odpalać dosłownie na dotyk) oraz czy na wysokich obrotach nie przerywa, również trzeba też sprawdzić przecieki oraz głos pracy sinika i skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360    0

Witam jestem nowy na tym forum i chciałbym byście mi pomogli doradzić czy warto kupić ten ciągnik Ursus c-360: http://allegro.pl/ursus-c-360-84-rok-stan-dobry-i1380150137.html ,chciałbym pod kreslić że ciągnik ma do poprawki głowice poniewaz cieknie olej z tłumnika i także nie ma hamulcy i czy opłaca się go kupić za 9 300PLN.Proszę o odpowiedz i z góry dzięki.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Cóż, osobiście bym się w to nie pakował, brak kabiny, obciążników. Do poprawki głowica i hamulce, a jak zaczniesz robić to nie wiadomo co jeszcze wyjdzie...

czemu nie jest zarejestrowany? może ma papiery od innego i w rzeczywistości nie jest z 84 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter1222    156

Ja bym wolał dołożyć te 5tyś. niż tego brać bo nie wiadomo co się jeszcze może w nim nadawać do naprawy ja znam 3 takich co kupili ciągnik zimą za małe pieniądze i chwalili się że ``dobry, elegancki`` a jak przyszło na wiosnę w polu robić to usterek się narobiło,że głowa mała (to blok pęknięty, wał pękł, uszczelka,zwolnica itp...) kończyli robotę pożyczonymi od znajomych. Ja osobiście nie radzę <_< .


Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Kazda taka sama! Za 18 tys tez nie wiadomo czy będzie chodzić bo nikt tobie gwarancji nie da.Jeśli umiesz naprawić i wiesz ze taniej wyjdzie to kupuj bo widzę ze cena nie jest wygórowana,jeśli oczywiście więcej nic ją nie boli

Edytowano przez kostekk1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaruus320    0

A właśnie bo ja mam podobny problem... Chciałbym kupić podobną 60tke za 9-10 tys, zrobić jej generalny remont silnika, ew jakieś nowe akumulatory, rozdzielacz bądź jeszcze coś wymienić... Następnie kupiłbym nową kabine i maske z Bartesko,taką z nawiewami, ogrzewaniem i radiem oraz bym ją dodatkowo wygłuszył... Koła wąskie też bym założył( bo byłby to ciągnik pomocniczy) i śmigałbym w niezłym komforcie przez dłuugie lata :rolleyes:

Tylko nie wiem czy aby na peno do końca takie kolorowe by to wszystko było... Najlepiej taki ciągnik jakby był bez kabiny, bo i tak nową bym kupił... Ale powiedzcie ile może kosztować taki generalny remont ciągnika, np silnik, skrzynia biegów, ew jakiś rozdzielacz nowy i rozrusznik do tego... Hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

JAK dla mnie za te pieniądze to bym brał bo za 9000 tyś to nic lepszego nie będzie a ta jest OK.Co do cieknącego oleju z pod tłumika to mogą być zapieczone pierścienie na tłoku a także pęknięty tłok bo brat naprawiał taką 60 z takimi objawami ale to koszt tłoka 60 zł a pierścienie 30 zł to żadne koszty.Planowanie głowic 4 sztuk to koszt 400zł. CO MASZ wywalać kasę na jakąś tam malowankię za 15 tyś to lepiej naprawić sobie taką samemu i będziesz wiedział co masz .Opony jeszcze w miarę więc czemu nie -kto nie ryzykuje ten nic nie ma.Pozdrawiam

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

jak masz zamiar kupic taki badziew to lepiej kup sobie mtz 80 na allegro widzałem ostatnio z duza kabina na 16 tys moim zdaniem duzo lepszy a tak sie składa ze mam tego i tego 60 nie ma szans pod kazdym wzgledem do mtz nawet wiecej pali i tego mi nikt nie wmowi ze jest inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo694    39

ja powiem jak mój ojciec. Ja bym wolał kupić takiego za 10tyś i dołożyć drugie tyle na remont niz kupić za 20tyś i nie wiadomo jak będzie chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

Uważam ,że za tą cenę warto. Jak dasz za inny więcej to gwarancji nie będzie że lepszy, a kasę którą zaoszczędzisz, wydasz na remont. Wtedy zawsze masz większe zaufanie, bo wiesz co i jak zostało naprawione.

Pozatym kabiny nie są jakieś strasznie drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj