pawlus224

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

Polecane posty

TomaszKK    12

trzeba sprawdzić ciśnienie oleju w silniku to dużo powie przyjrzeć sie czy nie ma gdzieś pęknięć bo w turach to z 3p róznie bywa no i oczywiści próbę zrobić :)


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Poza tym zajrzyj do chłodnicy zaraz po uruchomieniu całkiem zimnego silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Ja przede wszystkim patrzył bym na wycieki, ciśnienie oleju, prace silnika jak jest zimny i jak jest gorący, jak odpala (czy nie czasami za 10 razem w lato). Na pewno nie patrzył bym na to że jest jakoś super ekstra pomalowany na rodzaj kabiny itp. :P


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas7    0

Ja podobnie jak kolega wyżej:) ale jeszcze podnośnik czy nie jest spawany chodzi o tą gozwe co jest mocowane siedzenie:)) to dosyć kosztowne ok 700zł :)) sam korpus tej gozwy bez rodzielacza i częśći do podnośnika:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel83    0
Nie zgodze się że pompa siada po opale, jeżdze juz ponad 5 lat i lata nadal :)

 

te asystent jak bus mial lacze przez komorke simplusa i pisal w operze mini na javie na xp to tez bys mial troszke haotyzmu w tekscje ale dobra bedzie bez obraz . co do 360-3p to go odpalcje i3 godz. lascje patrzcje sprawdzajcie a duzo wiecej zauwazycje zamiast c360-3p polecam mf255 co do silnika to ryzyko ale raz na jakis czas kapitalny sie robi i po sprawie

 

 

Nie piszemy posta w okienku "Enter trackback links" !!! Uważaj bo za takie posty jak Ty piszesz i treść zawartą w nich obowiązujący na forum taryfikator przewiduje Ban'a i wcale mnie to nie obchodzi z czego piszesz bo szczerze ale wiem jak to jest pisać na palmtopie lub na telefonie z systemem i z przeglądarką internetową i wiem, że jeśli chce się to można napisać poprawnie. Ja mam inne zajęcia na forum niż tylko doglądanie czy Ty przypadkiem czegoś nie odwaliłeś więc apeluje o poprawność w postach.

Edytowano przez Olik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

a ja mam pewną sprawę do rozważań (piszę tu , bo łaczy się ona z tym tematem)

czy sprzedając 3P mówić klijentowi o wszystkich wadach tego ciągnika czy bajerowac ?

i czy lepiej go wypucować czy pokazac jaki jest na codzień ?

ot ciekawe pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

To zależyw jakim stanie jest twój traktor, jeżeli silniki podzespoly przechodzone to nie myj ,po umyciu wyjdą wszystkie wycieki i nie zrobi to najlepszego wrażenia na kupujący, zbytnia szczerość nie wyjdzie Ci na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

ja tak czytam panowie i niepowiedzial bym ze 3p jest delikatny. i na opale chodzil 7 lat bez roboty pompy. Tylko ze do paliwa sie mixolu dolało ;p ;) moj 3p obrabia ok 20 ha i agregat 2.8 ciaga i w du*e dostaje i 5 latek bez remontu wiec ja nie powiem ze on jest delikatny :) tam gdzie c 360 idzie ledwo ledwo persiu wymiata ;p i mialem doczynienia i z c 360 i z 3p i nigdy 3p na c360 nie zamienie :)) a co do 3p to zwracac warto uwage na szpilki od glowicy jak wygladaja jak zjechane tzn ze bije uszczelke pod glowica co chwile ;p a to mankament ale łatwo go rozwiazac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Witam. Mam do Was pytanko. Na co zwrócić uwagę przy kupnie Ursusa C-360 z TUR-em? Dodam że ciągnik jest chyba od handlarza i był malowany. Co z silnikiem nie wiem. Jak sprawdzić sprzęgło? Bo wiadomo przy TUR-ze mogło trochę dostać. Włączyć 5 i szybko póścić sprzegło na małych obrotach czy jak? Słyszałem coś o pęknięciach bloku w okolicy pompy wtryskowej. Gdzie to może być mniej więcej? Z tyłu pompy? Może nad czy pod? Proszę o podpowiedź bo jutro jadę go oglądać a nie wiem jak go wybadać. Za wszelkie sugestie i rady dziękuję.

 

P.S. Jeśli taki temat był to proszę o zamknięcie tego i podania linku do istniejącego bo ja nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domin902    2

Szukałem podobnego tematu ale także nie mogę znależć!!

 

Więc tak zwróć uwagę na wszelkie wycieki oleju zwłaszcza że ciągnik pracuje z turem.

Sprawdż elektrykę no i oczywiście jak puka silnik i na jaki kolor dymi.I oczywiście wom oraz pompę hydrauliczną a także hamulce!!!

Posprawdzaj go dokładnie bo jak kupujesz od handlarza to może być z tej sześćdziesiątki ładna składanka bo z handlarzami to różnie bywa!!!

Życzę udanego zakupu :D


Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dokładnie należy sprawdzić wszystko co się da obejrzeć go dookoła jak najdokładniej, co do ruszania z 5 na wolnych obrotach to silnik zadusisz, lepiej dać gazu i z 3 szybko ruszyć powinien kołami zamieszać

 

PS. jak szukasz 60 z turem to zapraszam do siebie bo mam do sprzedania fotki są w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Ok dzięki za jako takie porady. Oczywiście sprawdzę dokumenty czy się zgadza z tabliczką znamionową i nr silnika. Gazi a skąd dokładnie jesteś? Bo ja z war-mazurskiego spod Szczytna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin320    0

Jeśli pracował z turem to warto sprawdzić przednią oś, wystarczy tylko poruszać ją na boki i już można określić zużycie poprzez duże luzy, jeszcze dokładnie posprawdzaj czy niema pęknięć przy ramie tura :D


................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

najbardziej to dymienie jak juz byla mowa wszelkie wycieki i moze skrzynia biegów czy jest zdrowa i czy nie jest pekniety w polowie z przeciazenia przez tura najlepiej to powoli ogladac raczej bym nie kupowal od handlarzy tylko od malych gospodarstw które likwiduja :D


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

albo wymieniają na coś większego lub już wymieniły

 

i nie byłbym sobą gdybym ponownie ie zaproponował Ci naszej 60, gdyż w turze pracuje od 2005r ma wspomaganie, wzmocniona przednią oś a jak się wzmocniona nie spodoba jest jeszcze oryginalna, skrzynia pracuje jak marzenie lekko bez zgrzytów nie ma problemu z zakleszczaniem się biegów, silnik ma praktycznie nowy na podzespołach zetorowskich a dokładniej od zetora 6211 co daje trochę większą moc, i powiem Ci tak masz nie tak daleko do mnie przyjedź i obejrzyj naszą zanim cokolwiek kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przyjedź obejrzyj pojeździsz trochę, cena jest do negocjacji ale na miejscu już, jak nie będziesz chciał to nie kupisz ale będziesz miał porównanie do innych jakie będziesz oglądał i jakieś odniesienie przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak jak wyżej koledzy opisali. Silnik, skrzynia, WOM, hydraulika, hamulce itd. Sprawdź silnik na niskich i wysokich obrotach. Czy np nie wali niebieskim czy siwym dymem. Typ silnika 60 to S-4003. I C-360 produkowali od lipca 1976r. Jeżeli ciągnik jest starszy niż 76 rok a ma np wyjące zwolnice to wiadomo ze zwolnice ma przełożone.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

Jeśli pracował z turem to popatrz dokładnie na skrzynie czy obudowa niejest popękana np w okolicach sprzegła i przy łączeniu skrzyni i tylnego mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel929    0

numerów nie sprawdzaj z silnikiem bo tera już na to nikt nie patrzy. numery są wybite na obudowie mostu przy pochwach. to będzie jako numer nadwozia. bynajmniej u mnie tam są. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj