pawlus224

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

Polecane posty

michal1993    458

Przecież po co Ci dwa takie same ciągniki znaczy 5211 i C-360. W przypadku MTZa masz 4x4 i lepszego tura, oraz ciągnik np. do prasy rolującej.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Z turem na mtzeta to bym się zastanowił wuj miał bez tura i był zadowolony zachciało mu się tura na niego zarzucić to przedniego napędu nie było x czasu wszędzie się lało skrzynia siadała aż w końcu przyprowadził JD z ładowaczem i mtezeta sprzedał tak to był nie do zajechania bele sipmą to na skałe zbijał jak już masz tura zakładać to lepiej załuż go na maseja a mtzeta do prasy i będzie git np. tu masz taki w miarę ceny ale musiał byś go obejrzeć

http://allegro.pl/or...3085297356.html

http://otomoto.pl/tur-mailleux-mx-100-120-renault-massey-A287600.html

http://otomoto.pl/tur-massey-ferguson-690-698-675-398-390-ursus-4512-4514-zetor-case-mtz-A184171.html

Edytowano przez Zetek5340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

teraz daliście mi do myślenia co z tym wszystkim zrobić ;)

 

Muszę przespać się z tematem i trzeba będzie coś zdecydować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Zgadzam się z Zetkiem, MTZ raczej wydajną hydrauliką nie grzeszy, która by się w turze przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Owszem, ale przy C-360 nie wypada aż tak źle.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Zapomniałem powiedzieć że mtz ma przewagę nad jedną małą rzeczą chodzi o to że ursus i zetor mają sprzęgniete ze sobą wałek wom i pompę olejową co trzeba wyczuć żeby podnieść na 1 czy tam 2 stopniu sprzęgła a w mtz naciskam sprżęgło do końca i podnoszę tura bo pompa chodzi nie zależnie i mogą ją wyłączyć żeby się nie eksplatowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tak mają większe ursusy.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Znaczy chcesz kupić czy twój bo nie chcę go skrytykować stan wizualny dobry ale h***** umalowany wg mnie powinno być felgi-kość słoniowa silnik i skrzynia-stalowa wtedy jak dbasz ładnie wygląda maska żołta ale czerwona ujdzie a atrape z przodu na biało i co się da to farba tą renowacyjną

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

Jednak się wstrzymam i kupię coś 4x4 możliwe, że będzie to mtz :P

Przepraszam, że tak długo milczałem, ale miałem jakieś problemy z forum... nie mogłem dodać odpowiedzi...

 

Pozdrawiam

 

Temat można zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

witam

chce kupic 40 na tyle co widziałem po zdjeciach to 40 bo ma dwa drazki, stara maska jak sprawdzic czy tył i zwolnice sa od 40 tyle ze silnik wychodzi na to ze jest od 60 jak byscie mogli doradzic co spradzic po koleji zeby ocenic czy cos jest warta, wazne ze jest zarjestrowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

40 lubi mieć luzy w układzie kierowniczym i w piastach kół (18 calowe przednie), silnik mechanicznie jak jest ok to sprawdź skrzynie i jak działają poszczególne mechanizmy, zwolnice- bez rozbierania nic nie zobaczysz. przełożenie jest ok 5% mniejsze niż w 60, tj ciągnik jedzie ciut szybciej ale tym sie nie ma co przejmować. osobiście wolałbym kupić 40 i ją poprawić niż wyrzucić kasę na 60- w pierwszych modelach stosowali części lepszej jakości. na luz w układzie kierowniczym można coś poradzić- założyć kolumnę od 60 bądź wspomaganie. wesołych świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

czyli tylko ogolnie posprawdzac wszystko, nie ma jakś elementów na ktore poprostu w 4011 zwrócic szególna uwage, ja mam 330M i potrzebuje czegoś do prasy za male pieniądze i to ze z ursusem jak nawet coś stanie to czesci czy cale mechanizmy mozna dotac w najblizszym składzie,

a kolumne można przelozyć bez wiekszych przeróbek bo gdzies czytałem ze własnie 40 mają odlew razem ze skrzynią i tym sie tez róznia od 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubaczek    31

aby wymienic kolumne nalezy wyciąc starą i dorobic podstawke np z grubszej blachy i tez trzeba zalozyc zbiornik od c360 bo ten od 4011 jest inny i nie pasuje, ogolnie duzo roboty nie ma, ja proponuje zalozyc wspomaganie w mojej mam wspomaganie i chodzi rewelacyjnie, nie ma luzów i jak sie lekko kreci :D


Rolnictwo z pasji, nie dla hajsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaryciak    0

Witam. Mam zamiar kupić ursusa C 360 3P , jako głowny do gospodarstwa 9ha , na co mam szczególnie zwrócic uwage. Mam na oko jeden , link poniżej

http://tablica.pl/of...html#4c43011268

Co Wy na to.

Nie miałem styczności z takim sprzetem, mam od nowości c 330M . Z góry dziekuje za pomoc

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam!

 

Pierwsze słowo które powiem to z gópiałeś!!!! ponad 17 tysięcy!!!

dobra ulżyło mi hehe a tak na serio to cena jest dosyć wysoka za wysoka niby pisze że wszystko jest ok ale nie napisał gościu czy miała c 360 jakiś remont, jak by miała to by pewnie napisał to pewnie nie miała, a że nie napisał to za taką cenę ja jej nie chce.

Ja jak z wójasem kupowaliśmy c 355 to kupiliśmy taką za 6 tysięcy do remontu. Wymieniliśmy następujące rzeczy.

 

oddaliśmy wał korbowy do szlifu i do azotowania 200 zł

wymieniliśmy korbowody 300 zł

wymieniliśmy zestaw naprawczy czyli tłoki, tuleje, pierścienie 600 zł

wymieniliśmy głowice daliśmy wtryski i pompę paliwową do regeneracji 1500 zł

kupiliśmy nową chłodnice przejrzeliśmy skrzynie,, zwolnice i tylny most o dziwo wszystko wyglądało na prawdę dobrze więc wymieniliśmy tylko łożyska i wodziki w skrzyni 700 zł

pomalowaliśmy 200 zł

daliśmy nową pompę hydrauliczną zetoroską 33 l/min i nowy tłok z tuleją i uszczelkami 800 zł

i ciągnik jak nowy jeszcze parę pierdół ale to już nie będę pisał elektryka i takie tam. 300 zł

 

razem prawię 5 tysięcy za remont.

a kupiliśmy ją za 6 tysięcy więc razem 11 tysięcy a ciągnik jak nowy. wiemy czym jeździmy i jeszcze na nowe opony dobrej firmy starczy i i tak nie dojdziemy do 17 . 500 jak ta twoja więc jeśli lubisz sie bawić w mechanika to kup taką do remontu i ją zrób albo oddaj do jakiegoś dobrego mechanika.

więc głupota moim zdaniem kupywać c 360 za taką cenę i nie wiedzieć co tam w niej siedzi.

 

ale to moje zdanie, zrobisz jak będziesz uwaąał za słuszne pozdrawiam!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

no ladnie to on wyglada ale wyglad nie robi w polu , jezeli silnik , skrzynia i tylny most jest ok to moze i warto z zasady perkinsy sa troche drozsze niz 60 . Zwroc uwage czy nie leci olej przy sprzegle bo tam lubi leciec przy perkinsach , Z zasady dobre ciagniki , moge polecic z doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaryciak    0

Dzieki za opinie,

Byłem go ogladać ale nie było mozliwości przejechania sie nim. jestem umówiony u niego w sobote to bede coś więcej o nim wiedzial . Gościu mówi że sprzedaje bo ma dwa ( faktycznie ma) i jeden mu nie potrzebny,.A kupil go w zeszłym roku na wiosnę bo ten który ma popsul mu sie ( śilnik mu padl ) i musial pilnie zaorac. Podobno go kupił z duzego gospodarstwa, i tam głównie uzywany był w oborze. Wyglada tak bo gościu go malował. Tyle wiem, Prosze o informacje na co szczególnie zwrócic uwage jak bede u niego w sobote .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Nie lepiej poszukać jakiegoś zetora 5011?

Zawsze to lepszy komfort i wykonanie.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaryciak    0

Nie jestem przekonany do zetora,pozatym rocznikowo to 3p kupię młodsze, a i podobno mniej pali bo to perkins, i " Polak"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Widze że już jesteś przekonany a szkoda.

Dziwi mnie to że kwestia niewiele mniejszego spalania decyduje o tym że wybierasz ciągnik o zdecydowanie gorszym komforcie pracy (jeżeli można w ogóle o takim mówić w przypadku ursusa c360) i wyjącym tylnym mostem który słychać z odległości 1km :)

A co z tego że będzie to ciągnik młodszy rocznikowo jeśli już w początkowym okresie jego produkcji była to konstrukcja przestarzała i nie modernizowana przez tyle lat.

Moim zdaniem mając do wyboru ursusa i tego zetora, wybierając 3p robisz krok do tyłu ale to Twoje pieniądze i Twój wybór.

 

Nie jestem żadnym fanem zetora, ale takie są fakty :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

czy c 360 3p jest przestarzala konstrukcja w porownaniu do 50 11 no tu bym dyskutowal , fakt komfort troszke lepszy w 5011 ale bede sie upieral ze jednak spalanie 3p jest sporo mniejsze . A co do tylnego mostu no fakt wyje ale to jeszcze zalezy od ustawienia ataku jak jest dobrze ustawiony to nie jest tak zle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj