pawlus224

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

Polecane posty

Samson1    1

Panowie czy zmieniając końcówki wtryskiwaczy w 360 trzeba ustawiać im dawke paliwa lub cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Można samemu jeśli ma się w domu przyrząd do ustawiania-sprawdzania wtryskiwaczy.

Jak nie to do zakładu zajmującego się układami wtryskowymi, czasem sklepy z częściami do ciągników maja taką usługę. Sprawdzenie 1 wtryskiwacza 5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja nawet gdzieś to miałem...tylko nie wiem czy to szwagier wziął czy mi ktoś "pożyczył" z pracowników.Tylko jak się zmienia końcówki w zakładzie to oni za darmo już ustawiają.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Oj z tym za darmo to rożnie jest.

Grunt żeby dobrze ustawili to się wróci na oszczędzonym paliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

Witam. Mam zamiar kupić jakiś ciągnik z turem. Ciągnik ten byłby jako trzeci. Mam już MF 6180 i Zetora 5211.

Ciągnik pracowałby głównie przy załadunku obornika, zwożenie balotów, oraz inne lekkie prace z turem oraz polowe.

I tutaj pojawia się pytanie do Was czy warto wziąć ten konkretny egzemplarz.

 

Opis z aukcji:

WITAM MAM DO SPRZEDANIA URSUS C 360 ROK 1981 STAN BARDZO DOBRY OPONY PRZÓD NOWE TYŁ JAKIES 70% NOWY ROZRUSZNIK I ALTERNATOR UZYWANY NA POTRZEBY WŁASNE DO ODSNIEZANIA I ZAŁADYNKU ZWIRU

 

31417232471.th.jpg 3141723247.th.jpg 31417232472.th.jpg31417232475.th.jpg 31417232474.th.jpg31417232476.th.jpg 31417232477.th.jpg31417232473.th.jpg

 

Ciągnika jeszcze nie oglądałem, mam zamiar jechać po świętach, ale najpierw chciałem zasięgnąć Waszych opinii.

 

Jeśli chodzi o jego cenę to wyjściowa na aukcji 13900 - dużo, mało, w sam raz ?

 

Na turze widnieje - Udźwig 500kg i tu kolejne pytanie... da się jakoś zwiększyć ten udźwig? np poprzez wymianę siłowników czy ten tur jest zrobiony ze słabych materiałów i ten zabieg nie ma sensu - powygina się?

Myślałem też nad dołożeniem siłownika do wywrotu łychy.

 

Proszę o Wasze opinie na temat tego ciągnika, czy warto czy sobie odpuścić, a może lepiej poszukać '60'ki bez tura i dokupić jakiegoś?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Edytowano przez bocianlask

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Ja mam w c-330 zmienioną pompę na mocniejszą, Rama tura jest skrócona o jakieś 20 cm (z tym jest trochę zabawy: cięcie, spawanie itp), no i podłożona jest pod sprężynkę w rozdzielaczu metalowa kulka przez co zwiększa się ciśnienie oleju(trzeba uważać żeby z bardzo nie zwiększyć bo coś może nie wytrzymać).Zrobione jest też wspomaganie kierownicy ze starego wózka widłowego. Powiem tyle że z belami z sianokiszonki nie ma najmniejszego problemu, a i manewrowanie w ciasnej stodole jest lekkie i przyjemne. Sześćdziesiątka myślę też zda egzamin po takich przeróbkach byle by technicznie była sprawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

Ok, dzięki bardzo za rady, co do sprawności to jeszcze nie wiem, podjadę po świętach i obejrzę, posłucham i zobaczymy co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

myśle ze sie za bardzo nie opłaca jezlei dołozył byś to może coś 4x4 bo przy oborniku to najlepeij 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Tak jak kolega wyzej pisze lepiej kupic cos 4x4 lepiej zalozyc tura do tedo zetorka niz kupowac c360


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Co do opłacalności to można by coś powiedzieć znając warunki w jakich sprzęt miał by pracować.Do mojego ciągnika założenie tura to jakieś 25 tyś. dlatego pracuje na starym c-330. A tu mamy tura i ciągnik do tego za połowę tej kwoty. Moim zdaniem od 20 ha albo 20 sztuk bydła się opłaca inwestować w 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek879    6

Mi też się wydaje że jeśli do obornika to najlepiej 4x4. Ale wiadomo każdy ma swoje przekonania. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Mnie się wydaje że lepiej było by ci kupić c385 albo mtz do tura mogą na turze mieć udźwigu 1,5 tony więc już byłoby nieźle a tura to możesz kupić używanego za parę tysiecy nie musi być nowy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Opony takie sobie, będzie Ci to też utrudniało załadunek obornika. Cena wg mnie jest w miarę w porządku, aczkolwiek, na Twoim miejscu poszukałbym z turem 2-sekcyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Ja dla mnie za tą cenę to nie wygląda brzydko ale najlepiej obejrzeć na żywo jak wygląda pracuje tak to będziesz wiedział co i jak

A mam do was takie pytanie ma ursusa C 360 i mam taki problem pompa po regeneracji pięknie pracuje ale jak dodaję gazu to strasznie dymni co jest możecie mi pomóc zawory ustawione wtryskiwacze nie leją kompresja nie jest zła niby kiedyś tam miała robiony kapitalny remont silnika ale na słowo to niema co wierzyć z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

Zetek5340 moze jeszcze nie dotarta :P

 

 

a co do autora c-360 to super sprzęt może jak go już kupisz to zmień tura na 3 sekcyjnego wsat "balony" na przód i bedzie chodził na płycie bo ciągnik bardzo zwrotny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Może i tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

Dzięki bardzo za rady ;) początkowo mieliśmy zakładać tura do 6180, ale to są spore koszty tzn za cenę tura do MF'a mam 60'ke.

Zobaczymy podjadę, obejrzę i wtedy będzie decyzja czy bierzemy czy odpuszczamy.

 

Co do 4x4 fajnie by było coś takiego 70-80KM kupić ale to już niestety są spore ceny, na chwilę obecną nie dysponuję taką kwotą....

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A np starszy MTZ 82 za 14 kupisz już sam ciągnik, do tego ze 3tys na używanego tura i zestaw marzenie. Spalanie nie dużo większe niż C-360, tylko zwrotność nie ta niestety


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Jak to w naturze, coś za coś...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj