kamil1207

wał cambella wahadłowy na przedni TUZ

Polecane posty

kamil1207    0

Witam

Mam taki pomysł choć do realizacji jeszcze daleko dlatego pytam doświadczonych.

Chciałbym dorobić wał Campbella na przedni Tuz wahadłowy pchany podczas orki pługiem obracam 3 lub 4 skibowym (duża 3 mała 4 jeszcze się waham)- podejrzewam że 4 nie dał by ady . Wał na uwrociach miałby być obracany na drugą stronę (taki sam jak pom Brodnicy tylko że Campbell http://www.pomltd.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=32&Itemid=206 ) Moje pytanie jest takie czy nie będzie to za duże obciążenie (wał maks szerokość 1,6 m lub 1,5) i czy nie będzie ściągać ciągnika w skibę zaoraną. Zaczepione by to miało być do zetora Proxima Power 105

Czy ktoś takie rozwiązanie gdzieś widział czy to zda egzamin?? Zachęcam do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Wał wahadłowy robi tez EXPOM. Podobno sie sprawdza,tez sie zastanawiam nad kupnem z Expomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja mam w planach kupno tego wału ponieważ jest bardzo praktyczny u mnie fendt 412 vario pracuje z ibisem xxl4 vario chciałem pacomat ale nie wiem czy fendt poradzi sobie dlatego wole ten wał co ty @kamil1207 powiedzcie mi jednak czy mój fendt poradzi sobie z packomatem(wałem doprawiającym do pługa)dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

a ile ten fendzik ma koni jeśli 120+ bez problemów podoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andez    2

Witam

Mam taki pomysł choć do realizacji jeszcze daleko dlatego pytam doświadczonych.

Chciałbym dorobić wał Campbella na przedni Tuz wahadłowy pchany podczas orki pługiem obracam 3 lub 4 skibowym (duża 3 mała 4 jeszcze się waham)- podejrzewam że 4 nie dał by ady . Wał na uwrociach miałby być obracany na drugą stronę (taki sam jak pom Brodnicy tylko że Campbell http://www.pomltd.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=32&Itemid=206 ) Moje pytanie jest takie czy nie będzie to za duże obciążenie (wał maks szerokość 1,6 m lub 1,5) i czy nie będzie ściągać ciągnika w skibę zaoraną. Zaczepione by to miało być do zetora Proxima Power 105

Czy ktoś takie rozwiązanie gdzieś widział czy to zda egzamin?? Zachęcam do dyskusji

Witam

Jestem użytkownikiem wału pom Brodnica przy ursusie 1224+pług Jupiter opall agrii szerokość orki 160 cm na wiosnę będe testował na szerokości 178 cm. W załączniku foto :)

Odnośnie obciążenia trudno mi powiedzieć. Jeżeli weźmiesz mniejszy pług może dać rade wtedy.

Odnośnie ściągania w skibę zaoraną u mnie coś takiego nie występuje nawet wtedy jeżeli wał wcisnę w ziemię ale lubi się wtedy trochę zakleić ziemią(trochę niedomyślana konstrukcja opatentowanych wałków) w cambelli tego nie powinno być.

Zdać egzamin na pewno zdaje. Ciągnik ma lżej niż by miał za pługiem ciągnąć to raz a dwa wał pełni przeciw wagi do pługa.

Jeżeli będziesz sam chciał takie coś zrobić to gdzieś wyczytałem że problemem może być odpowiednio solidna wieżyczka. Za słaba może się łamać.

post-38587-0-56589900-1327087435_thumb.jpg

Edytowano przez andez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

czesc! Chcialbym odswiezyc troche temat. Chcialbym kupic tez taki wal na przedni tuz (2 metry) do nowego nh T6.175 i czytalem, ze przy takim rozwiazaniu przednie zawieszenie dostaje ostro po tylku. Czy ma ktos z was taki wal i go juz jakis dluzszy czas uzytkuje? Jakie macie spostrzezenia co do tych walow montowanych na przod?

Co do firmy to chyba wybralbym expom krosniewice (model terra)? macie o nim jakies informacje jak sie sprawuje?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak musi coś wtym być jak tyle jest używanych na wyprzedaży chyba unas rzadko kto stosuje takie rozwiązanie raczej kolczatki na ramie pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

mówicie że tyle jest na sprzedaż, chyba nie mam szczęścia bo żadnego nie mogę spotkać jak coś znajdziecie to dajcie znać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem taki wał expomu o którym mowa i jestem z niego bardzo zadowolony :) Zrobiłem nim 25ha na razie i nie było żadnych problemów po za tym dobrze uprawia osobiście polecam ale nic wielkiego nie mogę powiedzieć o maszynie na której zrobione jest 25ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

szukam wału wahadłowego do forterry 135, do ługa 4 kvernelanda 2m

wał brodnicy odpada bo ma tylko 1,8m cena niecałe 10 netto , a expom jest raz droższy ma 2,2m ale on waży 1200kg! a to chyba za dużo do zetora? Co prawda przedni tuz mam 3,5 tonowy ale ciagnik tylko 4 cylindry i krótki ,bał bym sie ze czasem nie bedzie stabilny, urwie sie co albo zachwieje traktorem.

można wyhaczyć jakąś uzywke innej firmy czy nikt wahadowych wiecej nie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pan054    1

Witam też planuje zrobić taki wał więc prosił bym o jakieś wymiary ramy wieżyczki umieszczenie siłownika itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Witam jak myślicie : na ziemie skamieniałe 4-6 klasa wał uprawowy byłby lepszy na łańcuszkach czy na sprężynach dociskowych ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja uzytkuje wał Expom wahadłowy i polecam.Co do szerokosci to nie ma problemu jesli wał ma 1.8m a pług zabiera 2.0m bo wał jest przesuwane na sownicy i tylko ostatni przejazd bedzie nie do konca powałowany.Jak macie zapas mocy to brac na wiekszych pierscieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

znajomy miał taki wał z przodu przy 1224, ale ciągnik się skręcał (wentylator zaczął ocierać o osłonę)

przerobił ten wał na tylny tuz, a do niego podczepia dopiero pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

To mial tandetnie zrobiony przedni tuz bez dodatkowej ramy pociagnietej na tyl ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj