mati2311

Forterra 105 czy Agrofarm 420GS a może jednak Kubota M9540??

Polecane posty

mati2311    0

Witam Forumowiczów.!

 

Od kilku dni czytam dylematy na temat ciągników i jednak napiszę nowy wątek .

Zamierzam kupić jeden z ciągników (bez ładowacza) z tematu rozmowy.

 

 

Ciągnik byłby głównym w gospodarstwie na ok 30ha , zboża , ziemniaki.

 

Jeździłem zetorem i deutz'em . Pod względem komfortu wyrywa deutz. Ale cenowo tak ładnie to nie wygląda.

 

Kubota ma dobre wyposażenie standardowe.

Cenowo wygląda to tak na dzień dzisiejszy:

 

Forterra - 155tys brutto

Agrofarm - 175tyś brutto , wersja mechaniczna , tylko ,że z klimą.

Kubota - ok 180tyś brutto , rewers elektro-hydr , klima itd.

 

Zakup za premię MR , trochę wkładu własnego , kredyt preferencyjny , także za bardzo szaleć nie mogę z kasą .

 

Jeżeli temat się powtarza to prosze wkleić odp link . dzięki za jakiekolwiek uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Forterra przy tej cenie będzie raczej wymagała doposażenia. Agrofarm powinien być tańszy, musiałbyś sprawdzić u innych dilerów. Ja jak kupowałem Agrofarma w 2008 roku to był tańszy od Proximy. Fakt, że była to wersja ecoline, czyli mocno obrana.

o kubocie nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Na pierwszy rzut oka Kubota wygląda na najdroższą ale jeśli chodzi o serwis i części to najdroższy jest DF.Od ponad roku mam Kubotę M9540 i po 550 godzinach żadnych problemów.

Jako główny ciągnik na 30 ha sprawuje się bardzo dobrze a jeśli chodzi o pracę w ładowaczu to nie widzę konkurenta na rynku.

Z tej trójki polecam Ci Kubotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Witam Forumowiczów.!

 

Od kilku dni czytam dylematy na temat ciągników i jednak napiszę nowy wątek .

Zamierzam kupić jeden z ciągników (bez ładowacza) z tematu rozmowy.

 

 

Ciągnik byłby głównym w gospodarstwie na ok 30ha , zboża , ziemniaki.

 

Jeździłem zetorem i deutz'em . Pod względem komfortu wyrywa deutz. Ale cenowo tak ładnie to nie wygląda.

 

Kubota ma dobre wyposażenie standardowe.

Cenowo wygląda to tak na dzień dzisiejszy:

 

Forterra - 155tys brutto

Agrofarm - 175tyś brutto , wersja mechaniczna , tylko ,że z klimą.

Kubota - ok 180tyś brutto , rewers elektro-hydr , klima itd.

 

Zakup za premię MR , trochę wkładu własnego , kredyt preferencyjny , także za bardzo szaleć nie mogę z kasą .

 

Jeżeli temat się powtarza to prosze wkleić odp link . dzięki za jakiekolwiek uwagi.

Poleciłbym mimo wszystko DF Agrofarma 420GS.

Z tego co wiem to nie można łączyć MR i kredytu preferencyjnego.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Co do wyboru traktora to widze, że bardziej pasuje u ciebie traktor cięższy i bardzo dobry skręt nie stanowi dlaciebie raczej priorytetu. Hm Kubota lekka (idealna do pracy na urzytkach zielonych) na pewno tak jeśli chodzi o prace z ładowaczem. Deutz no ten bardzo fajnie by pasował ale te ceny części i serwisu (aż boli po kieszeni jak o tym dłużej pomyśleć). No i zetor mulasty na początku ale jak się bujnie to idzie no i lubi swoje spalić więc przy lżejszych pracach lepiej podczepić coś mniejszego ale robote swoją zrobi (zetor po doposażeniu przestaje być konkurencją w stosunku do traktorów innych marek ponieważ w standardzie to golas a po doposażeniu jego cena idzie niemiłosiernie w górę). Sam posiadam kubote ale z większej serii i nie mogę na nią nażekać z żadnej strony ale nie wiem czy m9540 będzie ci pasowa (jeśli waga ci nie przeszkadza)? Jeśli będziesz poważnie zainteresowany Kubotą poproś dilera o możliwość wyporzyczenia na próbe (dziań moze dwa) i wtedy sprawdzisz czy bedzie ci pasowała. Ja na twoim miejscu zastanowił bym się jeszcze nad NH jakimś tak profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

kolega ma zetora to mowi ze duzo pali...

z tego co slyszalem do kubotach to to ze maja niskie spalanie i dobry skret 2 razy lepszy od zetora;)

wszystkie 3 to fajnie ciagniczki;)

ale polecam deutza fahra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

Jest mozliwość łączenia MR z kredytem preferencyjnym MR (2%)

 

Tylko potrzebny jest wkład własny rzędu 20% netto inwestycji. W moim przypadku 140tyś netto , wkład 20% wynosi 28tyś i kwota podatku vat 32tyś . Razem mi daje 60tyś i już jestem rozliczony z MR .

 

Tylko nie został zniesiony przepis wymaganego obrotu 20tyś z poprzedniego roku i na przejście na zasady ogólnego rozliczania trzeba zaczekać do 2012.

 

Wracając do tematu . Samex69 mógłbyś napisać sprzęt z jakim pracuje Twoja Kubota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Mylisz się kolego od 01,01,2011 można przejść na vat na zasadach ogólnych bez dokumentowania obrotu w roku poprzednim.

Wiem bo sam przeszłem od 1 lutego i nikt nie chciał odemie żadnych dokumentów potwierdzających obrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

Dziś z kolei odwiedziłem NH i kubotę. m9540 z roku 2010 za 170brutto do oddania.

Próbowałem też NH model t5060 (106KM) i powiem szczerze ,że ma najlepsze jak dla mnie właściwości jezdne.

Cena za niego to również ok 170brutto . Ma dobre wyposażenie w tej cenie , rewers elektro-hydr , wzmacniacz momentu , przycisk sprzęgła na dźwigni zmiany biegów itd. także doszedł mi kolejny ciągnik do przemyślenia ;/

 

Z zetora rezygnuję i możecie się nawet nie wypowiadać... Może i jest dobry ale dla starszych użytkowników , bez obrazy oczywiście , ja jednak chcę coś nowego z możliwościami i bajerami.

 

Doradca z kolei mówił ,że ludzie martwią się o ceny części z Japonii itd , spowodowane tym trzęsieniem , dealer tez tak z niesmakiem się o tym wypowiadał. coś w tym jest pewnie . Ciągniki również będą napromieniowane.;p

 

Janusz może i masz rację bo jako MR mogę przejść na vat pod warunkiem ,że od dnia przejęcia gospod ( 10.01.2011) nie miałem żadnej sprzedaży. Ja z kolei sprzedałem tuczniki w lutym za 25tys z myślą tym obocie 20tyś i o wniosku z MGR w którym miałem podane grubo ponad 100sztuk. Z MGR wyszło jak wyszło ( nr na mazowszu lekko ponad 6000tyś)

i teraz pozamiatane;/

Edytowano przez mati2311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Szczerze mówiąc pomimo iż jestem bardzo zadowolonym posiadaczem kuboty na twoim miejscu skierował bym się w stronę NH bardziej zwłaszcza, że tura nie będziesz zakładał a i skręt nie jest chyba dala ciebie taki ważny.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

ja bym proponował deutza bo jest to dobr ciągnik w lekkich pracach bardzo malo pali, ma dobry skręt ale jak jest w takiej cenie to nie wiem

popytaj innych dealeów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Mati2311 jeżeli chcesz przejść na vat to idż do urzędu skarbowego i dopytaj bo od pierwszego stycznia zmieniły się przepisy i każdy rolnik może przejść na vat od pierwszego dnia następnego miesiąca po złożeniu zgłoszenia bez względu czy jest MR czy nie i czy miał jakiś obrót czy nie .A przy zakupie takiego ciągnika to byłoby szkoda nie odebrać vatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

No właśnie o to chodzi , że dość spora suma tego vatu.

a jaki byście mi polecili sprzęt do tego nh 106 km . gleby średnie , z przewagą lekkich . działki też 1-2 haktarowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jest mozliwość łączenia MR z kredytem preferencyjnym MR (2%)

 

Tylko potrzebny jest wkład własny rzędu 20% netto inwestycji. W moim przypadku 140tyś netto , wkład 20% wynosi 28tyś i kwota podatku vat 32tyś . Razem mi daje 60tyś i już jestem rozliczony z MR .

 

Tylko nie został zniesiony przepis wymaganego obrotu 20tyś z poprzedniego roku i na przejście na zasady ogólnego rozliczania trzeba zaczekać do 2012.

 

Wracając do tematu . Samex69 mógłbyś napisać sprzęt z jakim pracuje Twoja Kubota?

Dzwoniłem w sprawie łączenia MR i kredytu preferencyjnego do ARiMR w Szczecinie, oraz dopytywałem się w dwóch firmach, które robią wnioski na MR i wszędzie powiedzieli, że nie można łączyć tych dwóch rzeczy. Nie może być brana maszyna z dwóch programów (MR i dopłaty do odstetek kredytu). No chyba, że agencja mówi nieprawdę.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

kolego jakby nie było takiej możliwości to bym nie pisał. od tygodnia nad tym myślę , byłem w banku , doradca dzis zrobił biznesplan dla kolegi na podobnych zasadach i nie ma problemu łączyć MR z kredytem MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

To coś tu nie gra.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w umowie kredytowej z dopłata ARiMR jest napisane, że nie można tego łączyć z innymi zwrotami, czy też dopłatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Warunki i zasady udzielania kredytów na utworzenie lub urządzenie gospodarstw rolnych, przez osoby które nie ukończyły 40 roku życia - Symbol nMR

 

Rozdział III

 

Warunki udzielania kredytu

...

...

...

7.Wkład własny może być finansowany ze środków premii dla młodych rolników uzyskanej w ramach działania ,,Ułatwienie startu młodym rolnikom" objętego PROW na lata 2007-2013.

 

 

Proszę więc nie siejcie już zamętu w tym temacie ;)

Edytowano przez LowRider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

trochę ogólnie wyszło nieporozumień, bo cały czas myślałem o MGR, a tam pod zadnym pozorem nie można korzystać z podwójnego dofinansowania. A w MR nikt nawet gdyby chciał nie udowodnił by nam ze premia idzie na wkład własny, czy tez na oddzielny zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

A w MR nikt nawet gdyby chciał nie udowodnił by nam ze premia idzie na wkład własny,

 

Tak ale premię trzeba rozliczyć w 70% i udokumentować, i tutaj my musimy udowodnić, że poszła ona na wkład własny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

wróćmy do tematu.

 

Ile trzeba zapłacić aktualnie za tego nh t5060??

 

Może przeczyta to posiadacz tego modelu i nam coś napisze ? z jakimi maszynami można nim pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj