quxfrix

Jaki kupić rozsiewacz?

Polecane posty

Uziu92    7955

panowie pisałem w innym temacie ale nikt nie odpowiedzial, co myslicie o viconie rota--flow rs-m, trafia mi sie taki nawet w ladnym stanie za ok. 5,5 tys z hydraulicznymi zasówkami? co myslicie o nim ? ma ktos taki sprzęt ? dobrze to sieje ? Rozsiewacz ma wałek w komplecie i swożnie do zapinania pod traktor. na tabliczce pisze ze max 1600 kg do niego mozna wsypac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Posiadałem takiego raucha i kvernelanda tylko cl. Kverneland jest dokładniejszy, równiej rozsiewacz. Raucha szybko zżera korozja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja bym wybral raucha chociaz ze wzgledu na centralna skrzynie.
I wydaje mi sie ze rauch jest zgrabniejszy co dla mnie takze jest na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

To prawda, rauch jest zgrabniejszy. Ale tak jak mówiłem, miałem takiego raucha później exacte cl i teraz znowu exacte cl tylko w lepszym wyposażeniu. Jeśli chodzi o jakość wykonania oraz precyzję rauch jest daleko w tyle :) ile chcą za kvernelanda? W jakim wyposażeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerek12    42

Rauch 11500, kverneland 12000, ale tutaj liczę, że jeszcze te 500zł zejdą z ceny..(ceny oczywiście netto). Właśnie w rauchu podoba mi się to, że zbiornik nie jest dzielony.. kv podobno strasznie pyli..

Który z nich jest łatwiej ustawić? To co jest w tabelach pokrywa się z rzeczywistością?

Wyposażenie standard + hydraulika

Edytowano przez farmerek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja wybralem raucha głównie z powodu ten centralnej skrzyni.
Bo w kv jesli bedziesz sial tylko jedna strona to pozniej bedziesz musial wyjsc i przegarnywac a w rauchu juz nie.
Niewiem jak w kv ale w rauchu przekladnia jest prosta jak budowa cepa w razie jakiejs naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

W kvernelandzie nawozy wpadają do bębna gdzie dostają predkości i dopiero wylatują na łopatki takze nie wiele pyli. W kvernelandzie fajną rzeczą jest to że na jednym komplecie łopatek masz sporo regulacji szerokości pracy. Przyjrzyj się jak wygląda zespół wysiewajacy. Na pierwszy rzut oka skomplikowany a w praktyce dziecinnie prosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

A jak się takim Kvernelandem wysiewa wapno granulowane? Się nie zapycha?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Wiesz, jak zrobisz malutką szczelinę to w każdym się zapcha ale kverneland wpadł na świetny pomysł i zrobił 3 otwory. Masz tam mnóstwo kombinacji. Nawóz może wypadać jedną, dwiema lub trzema szczelinami. Jeśli będziesz siał małe dawki to otwierasz 1 szczelinę. Ciężko tak wytłumaczyć na odległość. Jeśli masz możliwość to pojedź do dealera niech Ci pokaże na maszynie i wytłumaczy. Poszukaj w necie artykułów jak to pracuje itp. Co do 2 komór hmmm wiadomo czasem trzeba troszkę przesypać nawozu ale i tak nie wysiewasz do zera :) Zapytaj się o cenę exacty CL może być nie wiele droższa a rozsiewacz możesz rozbudować do 2000l. Napisz na priv skąd jesteś. Dam Ci namiar na dealera u którego możesz sporo urwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

A jak się takim Kvernelandem wysiewa wapno granulowane? Się nie zapycha?

 

Wapno się zapycha jak się nie wyłączy wałka a np. w jakichś warzywkach nawracasz zamykasz otwór i mieszadło wtedy go tam mieli a potem nie chce wylecieć jak otworzysz i podejrzewam że jak się tak robi to w każdym rozsiewaczu będzie problem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

A co powiecie o Aklipu SIEW XL? Cena nowego jest bardzo ale to bardzo atrakcyjna bo mniej niż 10 tysięcy brutto pojemność 1200 litrów, dwa talerze otwierane i zamykane hydraulicznie. Można dokupić plandekę i urządzenie do siewu granicznego.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

ogladalem te rozsiewacze, robi dla nich woprol i z tego co sie orientuje jest to praktycznie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    181

A co powiecie o Aklipu SIEW XL? Cena nowego jest bardzo ale to bardzo atrakcyjna bo mniej niż 10 tysięcy brutto pojemność 1200 litrów, dwa talerze otwierane i zamykane hydraulicznie. Można dokupić plandekę i urządzenie do siewu granicznego.

mam NIESTETY taki rozsiewacz, nie polecam ! wali nawozem pod rozsiewacz, na ścieżkach leży znacznie więcej nawozu !

znajomy kupił PROMAR DRN (kopia Raucha z oryginalną przekładnią RAUCH !) i jest zadowolony

Edytowano przez toorano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Woprol? To jest coś takiego? Kurde teraz każdy kto ma laser do cięcia stali staje się wielkim producentem maszyn... Ehh kurde. Jakości brak a ceny zachodnie.

 

A tego Promara to ma mój sąsiad, opinii nie znam bo nie pytałem.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

kolego teraz tych firm produkujacych maszyny jest multum i jeszcze wiecej, jedni robia lepiej inni gorzej, ja kupilem jarmeta tez na rauchu, odpowietnik tego co podał kolega wyrzej promara drn i na wiosne zobacze co to warte jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

panowie szukam jakiegoś rozsiewacza na 8 ha, warunek konieczny ma być nowy, budżet do 8 tyś. max poradźcie coś, na oko mam 

woprol 600l może ktoś z posiadaczy się wypowie ;)  Edytowano przez Mariusz_5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

ja Ci polecam z tych polskich albo jarmet albo promar, wykonanie ok, za te kase spokojnie bedzie albo ocynk albo kwasowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

panowie co powiecie na temat rozsiewacza Vicon 600 kg, rekawowy? 

nadaje sie do wysiewu wapna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OskarFarmer    2

Witam!

Chciałbym kupić nowy dwutarczowy rozsiewacz do nawozu. Co myślicie o naszych krajowych produktach? Który z nich polecacie?

Czy ktoś posiada taki rozsiewacz i jak one się sprawują? Interesują mnie produkty do około 5 tys zł. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam  :)

 

 

Połączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Wygląda bardzo ładnie ale nie spotkałem się z opiniami użytkowników. Pytanie dlaczego ktoś sprzedaje rozsiewacz po 2 sezonach?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Może chce kupić większy, lepszy. Po prostu niepotrzebny. Czy to ważne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Czyli generalnie polecacie w tej cenie.

 

Oczywiście wecześniej i trzeba go obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj