Skocz do zawartości
quxfrix

Jaki kupić rozsiewacz?

Polecane posty

WHATEVER

Robek1990    1

Witam zamierzam kupić rozsiewacz 1000l na około 35ha tak do 15 tys. zł. Co byście polecili? Myślałem na POM Augustów Compact ale jak poczytałem opinie to się rozmyśliłem.  :) Więc może Sipma? Czy lepiej jakiś używany zachodniej firmy?

soltys13    36

Witam zamierzam kupić rozsiewacz 1000l na około 35ha tak do 15 tys. zł. Co byście polecili? Myślałem na POM Augustów Compact ale jak poczytałem opinie to się rozmyśliłem.  :) Więc może Sipma? Czy lepiej jakiś używany zachodniej firmy?

za  14600zł masz  bogballe L2  

Wiadomość z agroFakt.pl

Bauer1234    0

zastanawiam się nad zakupem rozsiewacza takiego rozsiewacza Langren :  http://www.agrol-moto.pl/index.php/kategoria/60    ......wpadł mi w oko bo konstrukcyjnie jest podobny do starego Raucha ( ma kosz jednozsypowy) . Dają 3 lata gwarancji na przekładnie ( przekładnia jest jak w kosiarce rotacyjnej tylko zminiaturyzowana) Mam owijarke z tej firmy i jest ok. Ktoś ma jakieś doświadczenie ?

woiceh    0

Mam taki rozsiewacz dopiero jeden sezon ale jak narazie jest ok. Póki co sprawdziłem że na 15m wysiewa równomiernie. Konstrukcja faktycznie jak w starym dobrym Rouchu. 

Ja kupiłem rozsiewacz Agro-Max http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39606495&order=m&string=rozsiewacz+Agro-Max&search_scope=userItems-39606495&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-uni-1-2-1202 . Diler miał na placu rozsiewacze Langren - wyglądały ciekawie i solidnie ale miałem ograniczony budżet na tą chwilę i zdecydowałem się na Agro-Max.

Markok    0

Warto dać 600zł na kosz ze stali nierdzewnej w Langrenie ? W Woprolu dopłata wynosi 4.000zł. Chociaż na jednym zdjęciu nierdzewnego Langrena widać od spodu coś wyglądającego na rdzę.

Bauer1234    0

600zł za kosz z kwasówki ? ja kupiłem ten rozsiewacz Langren, ale za kwasówkę dopłacałem 900zł!!!  i to po negocjacjach bo chcieli 1200zł dopłaty  kupowałem w Agrol Wróblewo . Ogólnie wydaje mi się ok, ale jeszcze nie pracowałem nim. Spawy tej kwasówki troszkę są takie ciemniejsze , ale kolega który zna się na spawaniu kwasówki stwierdził , że to kwestia kosmetyki i że nic się nie będzie robiło z tym. Z tą ceną to nie bardzo wierzę , że realna jest dopłata 600zł do kwasówki bo podobno sama blacha na taki kosz to około 700-800zł . 

karolr2    180

Ja mam amazonkę poj.1200kg do sprzedania w dobrym stanie i nie drogo. Bdb rozsiewacze równo rozsiewają.

asharot    176

jaki kupić rozsiewacz na pięć ha

Ja mogę polecić Amazone 402 403 602 lub 603, fajnie równo sieją.

Dyngus    5

Podobno dobre rozsiewacze . Proste w obsłudze i przede wszystkim dostępność części . Ale to jest tylko moja opinia  

kombinator18    18

Jakie macie opinie o Vicon ?

Mysle nad zakupem czegos takiego http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-vicon-rs-c-600-l-CID757-IDcoEBx.html#ed35bc34bd

Naogladałem sie Tych naszych Polskich to jednak podziekuje i wole uzywke zagraniczna.
2005 rok a wyglada wrecz bardzo dobrze a nawet Brzeg z 2010 potrafia byc mega pordzewiałe.
Niestety nowe zagraniczne nawet te małe to wydatek około 15 tys a to juz za duzo jak na moje ha

czaro    13

Witam. Mamy ograniczony budżet dlatego też nie rozglądamy się za rozsiewaczem z Unii czy Sipmy a tym bardziej z zachodnich firm. Sprzęt mam być nowy. Wiem że lepiej kupić w takich pieniądzach używany zachodni sprzęt no ale nówka to nówka i ojca nie przekonam :) Przejrzałem kilka stron w internecie i znalazłem kilka firm które maja w ofercie rozsiewacz dwutarczowy 600l z hydraulicznym sterowaniem: Abra, Grass-rol, Jar-met, Agro-max, Promar, Strumyk, Metal-technik, Marco-polo, Altro, Armasz, Roltech-agro, Langren, Janpol. :) Domyślam się że wszystkie te firmy robią praktycznie na jedno kopyto. :) No ale może ktoś doradzi na, który warto bardziej zwrócić uwage a na który już nie, który użytkuje i jest zadowolony z niego :)

czaro    13

Też na to patrzyłem i jeszcze na rozsiewacze z Agro-tom. No i ciekawie wyglądają i nawet mi sie podobają. Tylko że one już są droższe prawie 2 razy od tych firm co podałem wcześniej :/

kombinator18    18

Wez Ojca niech obejrzy kilkuletnie rozsiewacze Polskie a Kilkuletnie zagraniczne zmieni zdanie odrazu.
Ja tez byłem nastawiony na Polski nowy tani.
Ale ogladajac ogłoszenia i kilka na zywo nowych Polskich a uzywane zagraniczne za około 5-6 tys w zyciu bym nie kupił
ten szajs.
Rozsiewacz jednak musi byc dobry wkoncu rozsiewa najwiecej pieniedzy ze tak powiem.
Sam niestety jeszcze nie kupiłem bo wyskoczyły inne wydatki :(

czaro    13

Właśnie podobnie mu mówiłem, że lepszy materiał, lepsza precyzja w tych starszych. No i że lepiej zainwestować w coś dobrego nawet używanego żeby: raz nie wydać pieniędzy w błoto już przy zakupie a dwa nie tracić nerwów i pieniędzy w pracy. No ale on swoje. Żebym to ja dyrygował pieniędzmi to bym inaczej zrobił. No ale może mu potrzeba tego żeby sie troche "przejechał" na swojej teorii... ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza

• Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Z7245
      Proszę użytkowników o pomoc który z tych jest lepszy wady i zalety każdego z nich.
    • Przez Wojtek9413
      Witam. Kupiłem rozsiewacz vicon rs-l z komputerem i mam mały problem. 
      Podłączyłem komputer i działa ale nie do konca.  Gdy chce otwoczyć np. lewą strone to wyskakuje komunikat "block droite" a jak prawą strone to "block gauche".  Nie wiem co może być tego przyczyną, może ktoś z was wie co zrobić. Proszę o pomoc

• Przez Zetix
      Cześć!!  Interesuje mnie ten rozsiewacz AMAZONE https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozow-amazone-1500kg-CID757-IDougka.html#5fd0dcaf29

tylko mam pytanie... To jest model ZA-U 1501 czy ZA-M ? A może ktoś wie dokładniej? Jestem zainteresowany kupnem tego sprzetu, aczkolwiek sprzedający nie posiada książki do niego i nic... Sam rozsiewacz jest w dobrej kondycji, wymaga dopieszczenia ( najważniejsze że nei ma dziur i przekładnia chodzi cicho i dobrze) łopatki ma na 15m. Ma ktoś do niego tabele wysiewu?