quxfrix

Jaki kupić rozsiewacz?

Polecane posty

kysiekb    27

U mnie pola nie są za szerokie. Ścieżek tez nie mam. Te nowe rozsiewacze np woprol jakby dobrze konserwować to może wytrzyma z 10 lat, tylko ciekawe jest jak z dokładnością wysiewu. 🤔 Ale raczej wybiorę coś zachodniego w ciekawym stanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
Napisano (edytowany)

Cześć, odświeżam temat. W tym roku planuję zakup rozsiewacza do nawozów (nowego). Poważnie przyglądam się ofercie Sulky DX30W. Czy ktoś może coś napisać na jego temat?

 

 

Ostatecznie został na polu bitwy Sulky DX30+ i kv Execta TL Geospread. Cena w końcu podobna

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki nowy rozsiewacz polecacie aby siał na 24m ewentualnie 21? Aby weszły dwa bagi nawozu. Czytałem o langrenie ale w ogłoszeniach podają do 18m. Wybór bardziej budżetowy, może zna ktoś aktualne ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Nowe gówna na tyle nie sieją, sasiad kupił strumyka bodaj i po roku pogonił kupił amazone zam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4606

sipma sieje do 24 a jeszcze dalej unia 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Pytałeś o wybór budżetowy a nie o średnią półkę. Te już są ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Woprol Junior, Promar DRN lub Jarmet SR z tego co podaje producent rzuci na 24m


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

Kupilem woprola junior II ale w tym roku jeszcze pod zasiewy dokupie sobie nadstawki  tak żeby 1000 kg spokojnie wchodziło. 800 kg na sile wchodzi, ale ogólnie jestem z niego zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
izydor6280 napisał:

Woprol Junior, Promar DRN lub Jarmet SR z tego co podaje producent rzuci na 24m

Producent jak już coś skopiował to choć by się wysilił i napisał prawdę. Żaden mały mds nie sieje na 24m równomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5

Potrzebuje rozsiewacz do wapna granulowanego około 600 l/cena 3000zl.W grę wchodzi Amazone lub Rauch.Widze że Rauch ma mieszadło z drutu,moje pytanie czy nie będzie on mielił?na tym płaskim dnie dużo nawozu zostaje?co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5
3 godziny temu, marcinguru napisał:

Potrzebuje rozsiewacz do wapna granulowanego około 600 l/cena 3000zl.W grę wchodzi Amazone lub Rauch.Widze że Rauch ma mieszadło z drutu,moje pytanie czy nie będzie on mielił?na tym płaskim dnie dużo nawozu zostaje?co polecacie?

Ponawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1302

chopy czy  rozsiewacz  GRASSROL 2   jest "OK", potrzebuje cos zamiennie zamiast leja , scieżki co 12 i 15m ocynkowany-miał ktoś? prosze o opinie czy  równo sieje


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
19 godzin temu, marcinguru napisał:

Potrzebuje rozsiewacz do wapna granulowanego około 600 l/cena 3000zl.W grę wchodzi Amazone lub Rauch.Widze że Rauch ma mieszadło z drutu,moje pytanie czy nie będzie on mielił?na tym płaskim dnie dużo nawozu zostaje?co polecacie?

Jaki rauch ma mieszadło z drutu? Każdy będzie w jakimś stopniu mielił wapno. Najprościej ściągnąć mieszadło. Amazone do 3tyś to stawiam jakieś ZAF to dopiero mieli nawóz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio15    1602
1 godzinę temu, griga napisał:

Jaki rauch ma mieszadło z drutu? Każdy będzie w jakimś stopniu mielił wapno. Najprościej ściągnąć mieszadło. Amazone do 3tyś to stawiam jakieś ZAF to dopiero mieli nawóz

To prawa, każdy rozsiewacz (nawet te z wolnoobrotowymi/wibrującymi mieszadłami) będą w jakimś stopniu mieliły wapno granulowane. Podstawą w takim przypadku jest nie jeżdżenie z włączonym wałkiem na zamkniętych zasuwach bo wszystko mieli  isię zawiesza, jak się tego przestrzega to w tych wolnoobrotowych będzie ładnie szło. Druga sprawa do 3tys. to obecnie ciężko będzie znaleźć coś innego niż chrupka do generalnego remontu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5
2 godziny temu, griga napisał:

Jaki rauch ma mieszadło z drutu? Każdy będzie w jakimś stopniu mielił wapno. Najprościej ściągnąć mieszadło. Amazone do 3tyś to stawiam jakieś ZAF to dopiero mieli nawóz

Sorki.mialem na myśli płaskowniki a nie drut.Chodzi mi o Raucha MDS.Czym różni się ZA-M od ZA-F?Dużo w nich nawozu zostaje?Bo widzę że ma płaskie dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam mam pytanie mam na oku rozsiewacz amazone zam 1500 z 2008 roku i ona ma tarcze 18 24 czy 15 metrów bede  mogł nim rozwalac bo taki mam opryskiwacz czy musze szukac z tarczami na typowo 15 metrów , tylko ze jak saletre bym siał jest drobna to wiadomo tak daleko chyba nie rzuci i do tego niech dojdzie wiatr i sie skróci rzut , a saletrosan to pewnie na 15 metrow na tych tarczach nie rozsieje ? i polecacie taki rozsiewacz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Rauch axis 30.2 czy zmieniając łopatki z 18-28m na 12-18m jest potrzeba zmiany talerzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Witam.Potrzebuje kupić rozsiewacz do nawozów taki by sypał na 15m, mam pola 45m szerokie i pasują mi 3 przejazdy , opryskiwacz mam 15 m, to i takowy zdał by sie rozsiewacz , co proponujecie ? Mój budzet to 2tys zł. Coś z używki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio15    1602
1 godzinę temu, KULAWA_KOZA napisał:

Witam.Potrzebuje kupić rozsiewacz do nawozów taki by sypał na 15m, mam pola 45m szerokie i pasują mi 3 przejazdy , opryskiwacz mam 15 m, to i takowy zdał by sie rozsiewacz , co proponujecie ? Mój budzet to 2tys zł. Coś z używki....

https://www.olx.pl/d/oferta/rozsiewacz-nawozow-centerliner-lely-CID757-IDPeASL.html

Miałem, polecam. 

W tym budżecie ogólnie teraz ciężko będzie pewnie coś sensownego znaleźć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    119

Użytkuje taki od kilku lat i polecam. Mój ma siłownik służący do poziomowania, dzięki czemu można łatwo ustawić wysiew graniczny od miedzy, po prostu przechylając rozsiewacz na bok. Fajna sprawa. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio15    1602

Ja miałem dokładnie taki jak z linku, pojemny, równo siał i tani. Ja siałem na 12m, ale na 15 też powinien bez problemu rzucić bo ma duże talerze. 

Są gdzieś u mnie w galerii jeszcze jego zdjęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    11

Cześć,

Panowie, jutro jadę oglądać rozsiewacz Amazone ZA-M Compact 1000. Jakie są Wasze opinie na temat tej maszyny? Na co warto zwrócić uwagę? Wiem że przekładania jest bez luzów. Generalnie rozsiewacz w oryginalnym lakierze i widać że albo ktoś o niego dbał albo po prostu był mało używany. Załączam kilka zdjęć. Co o nim myślcie? Da radę wizualnie ocenić jakie on ma talerze? Chodzi mi o rozrzut tzn czy ma 10 - 16m czy 18 - 24m. 

 

image (13).jpeg

image (19).jpeg

image (18).jpeg

image (17).jpeg

image (16).jpeg

image (15).jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16

chciałbym kupić nowy rozsiewacz do 10 tyś, areał 10h, zależy mi jak najbardziej równym wysianiu nawozu, narazie brałem pod uwagę Grasso rol i langren,co polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio15    1602
11 minut temu, domanpower napisał:

chciałbym kupić nowy rozsiewacz do 10 tyś, areał 10h, zależy mi jak najbardziej równym wysianiu nawozu, narazie brałem pod uwagę Grasso rol i langren,co polecicie?

W tym budżecie to z nowych nic innego jak te "budżetowe" nie będzie. A co do budżetowych to polecam Langren/Altro (to bliźniacze konstrukcje bazowane na starej produkcji Rotina. Wysiew równy i dokładny, jak się ustawi tak wysiewa, z tym, że trzeba zrobić próbę kręconą, tabele są bo są. Pasów na polu nie ma, ładnie sieje. A jak dobrze trafisz i trochę zadbasz to i rudej dużo nie będzie. Myślę, że z budżetowych to najsensowniejszy wybór, te strumyki czy inne odpuściłem po tym jak tylko obejrzałem u delera. Langrena mam 4 rok i sobie chwalę, chociaż u mnie ma wakacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj