quxfrix

Jaki kupić rozsiewacz?

Polecane posty

Jarecki21    35

No mokre czyli takie, że poleży na polu i na niego deszcz  popada. Właśnie o to chodzi, żeby nikt na siewniku nie siedział..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spotkał się ktoś z rozsiewaczem lej dwutarczowym firmy langren?, zastanawiam się nad kupnem cena okolo 2100 z hydraulika w opcji jest też siew graniczny, tylko ciekawe jak to sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7211    0

witam chcę kupić rozsiewacz nawozu ponieważ seje kosem i chce coś większego kupić zapinanego trzypunkrowo zastanawiam się nad jakimś amazonkiem dwutalerzowym bo cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników z tego co czytałem tylko proszę o poradę jaki kasy mam ok 2000 zł na ten cel ciągniki zetor 7211 i Ursus 330 przygladalem się również rozsiewacz turbinowym bogballe co o nich sądzicie ? co mi doradzicie jaki duży i jaką marka ? dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Mam obecnie URP7 na wypożyczeniu. Generalnie fajna, solidna maszyna. Jednak z przy sianiu wilgotnego wapna jest problem. Zawiesza się. Trzeba trochę poskakać po nierównościach, to się oberwie. W tym modelu łańcuch ma szerokość 50cm. W większym modelu jest 73cm. Czy ten parametr może znacząco wpłynąć na zawieszanie lub jego brak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

LANGREN LEJEK 500L DWÓTALERZOWY , co myślicie o tym rozsiewaczu? proszę o opinie moze ktoś ma taki sprzęt pierwsze zdjecia z pomarańczowym lejem,  na dole podaje link ;

https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozu-dwutarczowy-langren-strumyk-agro-max-grass-rol-CID757-IDioTA3.html#100d39c3da

 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Stoję przed zakupem rozsiewacza 500-700kg. Myślałem o rozsiewaczu z UNII lub SIPMY. W sipmie w standardzie jest wałek i niezależnie otwierana lewa/prawa strona. Czy w unii MS też może być otwierana osobno lewa/prawa strona? Który jest lepiej wykonany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Ile chcesz przeznaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

10 tys, może warto rozejrzeć się za sensowną używką? do wiosny spokojnie coś upatrzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Rozsiewacz ma być nowy jednej z tych 2 firm. Używane rozsiewacze mnie nie przekonują, mało jest takich w okolicach 600kg a ich stan też pozostawia wiele do życzenia. Jak mam kupić dać do piaskowania malowanie i jeszcze coś będzie do wymiany to wyjdzie tak samo albo drożej niż ten nowy polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

za 10 tys kupisz 2-3 letniego kvernelanda w idealnym stanie:) Twój wybór ja  jakoś nie zamieniłbym mojego rozsiewacza na polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras886    0

Jeśli chodzi jakość siewu i wykonania, Polskie firmy muszą jeszcze "chleba zjeść" zanim dogonią zachód więc na Twoim miejscu pomyślałbym nad używanym zachodznim, mimo iż by tyle samo miał kosztować. Decyzja należy do Ciebie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bierz Polski dorób Polaka nie Szweda Niemca czy Austryjaka. Takie myslenie mamy a potem narzekamy że POlski przemysł stoi w miejscu bo wolicie kupić używany zachodni niż Polski . Tak samo zrobiłem z Siewnikiem Kupiłem Polski nie narzekam sypie lepiej niż stare Amozone co mają na wsi . Kupiłem tak samo kosiarkę Dyskową Talexa 280  każdy mówił weż zachodnią używaną w tych pieniądzach ta to badziew. A sprzęt super .... Ale mówi to ten co pewnie nigdy tym nie pracował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras886    0

Kolego, jeśli masz tyle pieniędzy że nie zależy Ci na utrzymaniu dawki i równomiernym siewie to Twoja sprawa ale nie mierz wszystkich swoją miarką. Jeśli ktoś się wypowiada na dany temat to opini z powietrza nie wziął więc nie pisz, że ludzie wyrażają opinie nie pracując danym sprzętem. Każdy ma prawo do swojego zdania i nie ma sensu się spinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi mi że każdy narzeka na Polski ale pewnie mało go kto ma . Tylko o to mi chodziło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Mam część polskich maszyn część zachodnich. Różnica jest kolosalna, chodzi tu o trwałość elementów roboczych, estetyka, wykonanie, precyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Unia jako rozsiewacz jest dobrym sprzętem wiadomo nie jest to zachodni super sprzęt ale i tak dobrze wypada. Ilu ludzi ma ten rozsiewacz? I mało będzie co nie zadowolonym będzie. Lejka dwutalerzowego nie opłaca się moim zdaniem nie prościej coś już z polskich tańszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

Bierz Polski dorób Polaka nie Szweda Niemca czy Austryjaka. Takie myslenie mamy a potem narzekamy że POlski przemysł stoi w miejscu bo wolicie kupić używany zachodni niż Polski . Tak samo zrobiłem z Siewnikiem Kupiłem Polski nie narzekam sypie lepiej niż stare Amozone co mają na wsi . Kupiłem tak samo kosiarkę Dyskową Talexa 280  każdy mówił weż zachodnią używaną w tych pieniądzach ta to badziew. A sprzęt super .... Ale mówi to ten co pewnie nigdy tym nie pracował :)

 

Zgadzam się. Nowy siewnik agromaszu sieje lepiej niż stara amazonka. Co z tego że ludzie kupują rozsiewacze zachodnich producentów jak nie potrafią nimi siać. Sprzęt polski mamy na przyzwoitym poziomie więc po co przepłacać. No może poza ciągnikami, bo u nas póki co składaki tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Orientuje się ktoś czy w UNII MS 500 może być otwierana lew/prawa strona osobno? Jeden dealer twierdzi, że może nawet mi wyliczył z tym cenę, a drugi że nie ma takiej możliwości.

Ceny są następujące:

Unia MS 500 + hydraulika niezależna - 7600zl netto

Sipma ANTEK RN 610 hydraulika niezależna, wałek (wszystko w standardzie)- 7500zl netto

Co sądzicie o tych cenach? Sipme można jeszcze rozbudować o dodatkowe nadstawki, a w unii 500l to jest max z nadstawka.

Bardziej skłonny jestem do sipmy dobry wybór?

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

mi unia mx 1200 wyliczył za 8800zł netto do drobnej negocjacji a mx 850 1000zł taniej, to u cb strasznie drogo chce

Edytowano przez Tygrysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj