quxfrix

Jaki kupić rozsiewacz?

Polecane posty

Gość lks91   
Gość lks91

Jakim ciągnikiem rozsiewasz? może załóż kilka kg z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nawozy PK sieję MTZ tem i tam nie ma problemu. Problem jest z azotem. Sieję go poczciwą 60-tką na kołach 9.5/36. Mam wąskie ścieżki do opryskiwacza a do tego sporo buraków w które szerszym ogumieniem nie da się wjechać bez strat. Obciążniki z przodu już dołożyłem (ok 100 kg) niestety do Vicona to mało żeby wsypać całego big baga saletry czyli 600 kg. 

Co do rozsiewacza to dziś już upatrzyłem i zostawiłem zaliczkę. Kuhn MDS 1121, dokładnie ten: http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozow-kuhn-mds-1121-rauch-CID757-ID9XpPX.html#c3772f7903

Talerze M4 tak że powinien być ok. Zero luzów na przekładniach i na mieszadle, dobrze utrzymany, niewielkie poprawki lakiernicze ale do przyjęcia. Plandeka w komplecie.

Przyjedzie po niedzieli i od razu będzie próba, bo mam troszkę soli potasowej do rozrzucenia ale też na próbę rzucę 25 kg mocznika czy mi doleci na te 24m...

Vicon do sprzedania jakby ktoś był zainteresowany:) Za niewielkie pieniądze do niewielkich poprawek ;)

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

ile waży ten Vicon? ja mam Vicona RO-M też siałem c360 i biga wsypywałem całego i normalnie jeździłem bez żadnego dodatkowego obciążenia. Możliwy ten kuhn, chyba po odbudowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Co do wagi Vicona to nie taki chyba ciężki. Nigdy nie ważyłem ale może 400-450 kg. Problemem jest jak pisałem że ma hydrauliczne poziomowanie i przez to daleko wysunięty do przodu punkt mocowania do ciągnika. 

Co do Kuhna  to tylko drobne picowanie przed sprzedażą, Dospawany miał od góry tylny kawałek zakładki i przez to może się wydawać że po odbudowie. Generalnie mi się spodobał i go wziąłem tym bardziej że w okolicy mało sensownych siewników jest. 

Wylgąda na mało wypracowany, brak jakichkolwiek luzów, wszystko lekko pracuje, brak wgnieceń. A że w kilku miejscach lakier poprawiony nie uważam za wadę. Nie widać wżerów głębokich czy czegoś takiego. Myślę że jeszcze kilka lat mi posłuży...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Mój RO-M jak podaje producent waży ok 400 kg. Też mam siłownik przechyłu. Fajna sprawa i dużo tańszy niż limiter. W Viconie podoba mi się system wysiewu. Bardzo mało pyli i równiutko rozsiewa nawozy. Masz rację, liczy się stan techniczny, nie lakier ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Jaki wybrać rozsiewacz na kilkanaście ha? Zawieszany do 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

Jaki rozsiewacz polecacie taki do 800l pojemności ?  chodzi mi o nowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

ile chcesz przeznaczyć? Mam na sprzedaż prawie nowy rozsiewacz za dobre pieniądze. Jak coś to pisać na priv

Edytowano przez lks91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam12br    0

Witam chciał bym się spytać jaki poleczcie mi rozsiewacz nawozów do ursusa c-330m  chciał bym 2 tarczowy proszę propozycję    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas75    5

Witam kolegów chce kupic rozsiewacz  taki do 3 tysi   pojemności 700-900 litrów   mam dwa do wyboru władnym stanie   amazone za-f 1003 bez hydrauliki cena 3.100  i kuhn zsb lub zsa 900 z hydraulika cena 2.900  co doradzicie nie podam linków do nich poniewaz nie sa wystawione w necie na sprzedaż

 

z góry dzieki za porady

Edytowano przez Wojtas75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Proszę o podpowiedź jaki dobry rozsiewacz kupić do wapna. Zależy mi szczególnie na bezproblemowym wysiewie wilgotnego wapna węglanowego. Obecnie użytkuję RNW i niestety wapno się trochę zawiesza, zalega pod łańcuchami, a jak się z wapnem załaduje trochę ziemi to już fatalnie. Generalnie dwie osoby do siania niezbędne, a i rozrzuca dość wąsko. Biorę pod uwagę rozrzutnik do obornika i używanie go do wapna, ale z uwagi na to, że obornika nie stosuję, to takie rozwiązanie byłoby ostatecznością. Bardziej by mi pasował rozsiewacz wapno-nawóz. Z tych biorę pod uwagę Unię RCW lub Pomot UPR. Bardzo proszę o uwagi odnośnie wyboru koncepcji: obornik-wapno lub nawóz-wapno oraz maszyn Unii i Pomotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jeśli on hydrauliki nie ma to lepiej sobie odpóścić.

Do wapna mokrego i zbrylonego  to tylko z gumową taśmą. Miałem RNW, taśmę przerobiłem że cała była, to inne problemy wystąpiły.  W tamtym roku sprzedałem i szukam Bredala z jedną taśmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldikar09    0

Witam ;) chciałbym się dowiedzieć ile aktualnie kosztuje rozsiewacz Amazone ZA-X perfect 602 ktoś coś pomoże? ;) z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Waldikar09
Jesli sie nie myle to amazone kosztuje 22,5tys ale nie jestem pewien czy to byl 600 czy 900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldikar09    0

Waldikar09

Jesli sie nie myle to amazone kosztuje 22,5tys ale nie jestem pewien czy to byl 600 czy 900

 

600 mam nadzieję że tąńsza myslałem w granicach 15tyś brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taborzanin    0

Witam
przymierzam się do zmiany rozsiewacza. Obecnie posiadam dość leciwą już Amazone numeracji nawet nie znam choć szczerze powiedziawszy spisuje się jak na swój wiek i wygląd bardzo dobrze. Co to wymagań szerokość rozrzutu to 21m natomiast ładowność 1-2t. Myślę nad Sulky DX20+ ostatnio trafiłem na model Bogballe L2. Czy ktoś z forum posiada jeden z tych modeli i może się podzielić opinią dotyczącą użytkowania? Może macie inne propozycje w tych ramach użytkowych?
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras886    0

Witam. Mam sulky dx20+. Mam go od wiosny, 24m rzuca bardzo równo, tyle ile się ustawi tyle sieje. Mam go z siewem granicznym i też zdaje to egzamin. W razie pytań, pisz.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Proszę o podpowiedź jaki dobry rozsiewacz kupić do wapna. Zależy mi szczególnie na bezproblemowym wysiewie wilgotnego wapna węglanowego. Obecnie użytkuję RNW i niestety wapno się trochę zawiesza, zalega pod łańcuchami, a jak się z wapnem załaduje trochę ziemi to już fatalnie. Generalnie dwie osoby do siania niezbędne, a i rozrzuca dość wąsko. Biorę pod uwagę rozrzutnik do obornika i używanie go do wapna, ale z uwagi na to, że obornika nie stosuję, to takie rozwiązanie byłoby ostatecznością. Bardziej by mi pasował rozsiewacz wapno-nawóz. Z tych biorę pod uwagę Unię RCW lub Pomot UPR. Bardzo proszę o uwagi odnośnie wyboru koncepcji: obornik-wapno lub nawóz-wapno oraz maszyn Unii i Pomotu.

Ponawiam pytanie: Unia RCW czy Pomot UPR?

Po AgroShow jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi. Taśma czy łańcuch?

Bredal oczywiście tylko Bredal. Że użytkownicy Pomotu przychodzą do Bredala i biorą Bredala. Aby na pewno?

W Pomocie fajna sprawa, że całość może być w nierdzewce.

Czy różnice pomiędzy nimi są znaczące, czy raczej niuanse?

No i trwałość, czy za kilka lat nie będzie się "sypało"? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem RNW sprzedałem w  tamtym roku a  w tym kupiłem Bredala używkę, Jednam gumowa taśma jest najlepsza według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zależy jak mokre. Teściu wysiewał z cukrowni  dosłownie gluty, ale siedział na rozsiewaczu bo zawieszało się, ale szło.

Ja takie mokrawe  ale sypkie to bez problemu. Stało z 3 miesiące na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

a może rozrzutnik z talerzami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj