tomparkiet

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375

Polecane posty

tomparkiet    1

Witam od dłuższego czasu chodzi za mną myśl o zakupie sieczkarni (na usługi) znalazłem NH FX 375 w miarę młodą w dobrych pieniądzach tylko jest jedno ale byłem u gościa który ma takowy sprzęt i mi powiedział że jak nie mam własnego odbioru (głównie przyczepy JUMBO)i jak mi chłopy będo to odbierać rozrzutnikami to nie zarobię na paliwo maszyna nie będzie wykorzystana a co za tym idzie mniej ha skosi dziennie więc mniej kasiorki może ma ktoś u was w okolicy takowy sprzęt i jak u was wygląda koszenie FX i czy ma słabe jakieś strony z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

U mnie jest z takim samym fx firma bez żadnych problemów kupili ostatnio nową teleskopówkę z nh a i mają 5 przyczep po 20cm3+ciągniki bez pożądnych przyczep będziesz wydawał sporą sume na paliwo do sieczkarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Posłuchałem się porad innych użytkowników sieczkarni i jednak zrezygnuję z NH na poczet CLAASA 690 sl sprzęt trochę mniejszy trochę mniej wydajny ale na okoliczne 40 arowe pólka akurat mniej ma elektroniki niż NH a to też ważne proszę o poradę na co w szczególności zwracać uwagę przy zakupie CLAASA czy zimny(dobry) silnik może na niebiesko delikatnie dymić ,gadałem z jednym handlarzem to powiedział że w silnikach mercedesa to normalne ale mi się jakoś w to wierzyć nie chce , jak zdrowy motor to powinien przy rozruchu delikatnego czarnego kopcia puścić a później juz tylko przeźroczysta mgiełka poprawcie mnie jak się mylę

Edytowano przez tomparkiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

silniki mercedesa w sieczkarniach na zimnym silniku troche dymia na bialo ale paru minutach dym znika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jeśli chodzi o te FX-sy to zawsze mnie to zastanawiało, że w miarę młody sprzęt z niewielkim przebiegiem, a dużo tańszy od Claasa.

Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak byś porównał mercedesa do fiata. Claas jest droższy w zakupie jako nowa maszyna, a przede wszystkim renoma


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Nie oszukujmy się NH w sieczkarniach odstawał sporo od czołówki ( JD i Claas) Jak na swoją cenę to dobrze robotę robił. Wydaje mi się, że teraz NH z tymi nowymi modelami zbliżył się osiągami i jakością do JD i Claasa. Dwa lata temu kosił u mnie gość FX-em i jakość i prędkość roboty nie odbiegała zbytnio od Claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka lat po kolei kosi u mnie taka sieczkarnia czyli NH FX 375 no ładnie pracowała w tym roku tak drobno cięła że aż za drobno. Jest ona dość wypchana elektroniką. Wymaga starannej obsługi i dbałości. Claas Jaguar z tych samych lat co FX-sy jest dużo prostszy w budowie od NH. Sprzęt dość warty polecenia ale warto się jej przyjrzeć przy zakupie bo bardzo często są to egzemplarze bardzo spracowane, które na zachodzie wiele przeszły. W tym roku miałem porównanie do Claasa bo dwie pracowały u mnie w tym samym czasie na jednym polu i FX i Claas Jaguar 685 SL i później woziłem kukurydzę u sąsiada gdzie pracowała nowsza wersja Claasa 690 SL Mega. I NH wypadał podobnie pod każdym względem. Takie są moje spostrzeżenie które powstały jak woziłem od nich kukurydzę. Dużo też zależy od operatora i właściciela jak dba o sprzęt.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

NH z serii FX lepiej jest porównywać z Jaguarem serii 8xx. Bo seria 6xx była trochę wcześniej produkowana. Tak jak sebo mówił lepiej dokładnie obejrzeć sieczkarnię przed zakupem niektórzy już się boleśnie przekonali o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Matiboos się z tym porównaniami to się rozpędziłem za to przepraszam. Także panowie przy zakupie sieczkarni uważajcie i patrzcie na wiele rzeczy.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jeden FX chodzi w okolicy, ale coś mu komputer szwankował i zapychała się sieczkarnia i gniotownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jankris znajomy właśnie miał taki problem z sieczkarnią NH akurat byłem przy tym bo pomagałem przy kukurydzy wyświetlił się jakiś komunikat na komputerze i się zapchała z tego co wiem to nie była usterka wynikająca z błędów elektroniki usterka mechaniczna z tego co wiem właściciela trochę to kosztowało.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1    0

Panowie 2 pytania. Występuje autopilot w sieczkarniach new holland seri fx? ma go ktoś w swojej sieczkarni? i jeszcze jedno NH FX28 jaką moc ma silnik ile KM.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

witam. Posiadam sieczkarnie fx 375 od niedługiego czasu i mam mały dylemat bo na godzinę pracy spala około 70litrow paliwa czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

A napisz kolego jaką ma przeciętną wydajność bo to istotne ja mam mengele 5600 z silnikiem volvo na godzinę 50 l przy wydajnośći 1;40 ha na godz a70 l no to trochę sporo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

A napisz kolego jaką ma przeciętną wydajność bo to istotne ja mam mengele 5600 z silnikiem volvo na godzinę 50 l przy wydajnośći 1;40 ha na godz a70 l no to trochę sporo :(

1,4 Podaj jaka wysokość kukurydzy bo przy 300 koniach dobrej kukurydzy to chyba tego wyniku nie zrobisz.

 

Dokładnie 70 litrów to sporo. Musi być coś nie tak.

Edytowano przez pioter03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

claas 820 pali średnio 28-32l na hektar i robi w ciągu godziny 1,5-2,0 ha , w średniej kukurydzy. 310KM, mercedes rzędowy.

w maksymalnej kukurydzy takiej około 4,m - 4,20 tnie 1,2ha w godzinę.

 

oczywiście nie licząc żadnych przestojów itp. tylko czysta robota.

 

także 70 litrów na 1,20ha to duży przepal, za duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

odnośnie wysokości kukurydzy to 3.5 metra około średnio naturalnie noże ostre stalnica ostra przerwa 0.3 mm pasy nowe i ta maszyna robi 1.4 ha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

Koledzey mam problem z fx a mianowicie słabo zaczęła wyzucac kukurydze. Wyjechałem gardzielem i włożyłem breszke w wal napendowy by go zablokować a druga krecne wentylatorem i stawia opur wiec przekladnia się nie ślizga. Jest ten jakieś sprzęgło tarczowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek74    0

gdzie mogę dostać części do FX konkretnie poduszkę do przekładni bębna nożowego proszę o namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

Mam pytanie mam fx 375 i niewiem jak się wlancza licznik chektarow? Czy może mam coś popsute bo jak kosze to nic nie wylicza tylko prędkość jazdy pokazuje.oze trzeba tam coś ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj