audi80b4

mtz 952 czy 1025 który lepszy

Polecane posty

Indiana    32

@TheCinek i kilkadziesiąt tysiecy zostaje w portfelu. Albo nie jest się na minusie w postaci kredytu.

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Kiedyś tutaj na forum pisał o tym przedstawiciel jednej z firm oferujących tego ciągniki(bodajże Czarna Białostocka..) i najlepiej ich spytaj o wyposażenie i dokładna cenę bo ja już nie pamiętam wszystkiego. Z tego co kojarzę to skrzynia jest o wiele lepsza niż w pozostałych 1025.

Maska to jest nic, jak komuś się nie podoba to można zawsze zmienić, wygląd jest mało ważny raczej :)

 

Z tego co pamiętam skrzynia 24/12 dostępna jest wyłącznie dla modeli 6-cio cylindrowych ;)

 

Co do wyglądu mniejszych modeli z silnikami EURO III zapraszam do obejrzenia tego filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=FGwohLjuZ0E

 

Co pewnie rzuciło wam się w oczy to dodatkowa dźwignia do zmiany zakresów I i II czyli coś poprawili w obsłudze :P

 

Tu dla porównania film z 2022.4 który posiada taką samą kabinę jak 1523 :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=gpgchiE9Tco&feature=related

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Ja nie mowie ze nie kupować czy coś w tym stylu, po prostu tylko o dźwięk mi chodziło. Sam mam belarusa 95km chwale go bardzo :D Nawet patrzyłem sobie tego 2022.4 bo silny, nawet bardzo ładny z wyglądu. ale chyba zdecydował bym sie na najmocniejszego z wersji 15xx. Bo do produkcji zwierzęcej wystarczył by taki ok 160km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

podajcie mi linka z danymi technicznymi belarusa 2022 i jego cenę i ile ma koni bo bardzo mnie to ciekawi a szczególnie ta skrzynia :) wczoraj robiłem 1025 w polu bez synchr. reduktora wszystko ładnie pięknie tylko te zgrzyty przy przełączaniu i ten transport :/ ...

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

panowie nosze sie z zakupem belarusa 1025.4 jak myślicie warto w niego zainwestować-miał by robić najcięższe prace w gospodarstwie 50 hektarowym i jeszcze jedno pytanie czy można go kupić u kazdego dilera belarusa? co do ceny to są różne i tu pytanie z jakimi cenami wy sie spotkaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jeśli chodzi o 2022.4 to zapewne silnik marki Deutz ;)

Zwróćcie uwagę na wydajnośc hydrauliki 55l/mim przy 228 konnym ciągniku to jak dla mnie porażka <_<

A 1025.4 chyba tylko z MMZ występuje :)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

panowie nosze sie z zakupem belarusa 1025.4 jak myślicie warto w niego zainwestować-miał by robić najcięższe prace w gospodarstwie 50 hektarowym i jeszcze jedno pytanie czy można go kupić u kazdego dilera belarusa? co do ceny to są różne i tu pytanie z jakimi cenami wy sie spotkaliście.

 

Myślę, że dałby radę w takim gospodarstwie. Nie wiem na co produkcja nastawiona oraz czy posiadałby "pomocników" ale uważam że mógłby być to dobry wybór.

Niestety nie u każdego dealera można te ciągniki dostać. Co do ceny to kiedyś czytałem gdzieś, iż kosztował ok 110tys. zł(nie wiem czy netto czy brutto)


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Z tego co pamiętam skrzynia 24/12 dostępna jest wyłącznie dla modeli 6-cio cylindrowych ;)

 

Nie tak dawno dzwonilem do dealera Belarusa z zapytaniem, czy jest mozliwosc zamowienia skrzyni 24/12 do modelu 1025.3. Powiedzial, ze jak najbardziej jest to mozliwe. Doplata wynosi 5 tys. zl. Za kola blizniacze jest taka sama doplata :rolleyes: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Fakt, ciekawe :blink: Ja pytalem w firmie Radmasz z Opoczna. Zadzwonilem do siedziby firmy, ale nie potrafili mi odpowiedziec. Pracownik zasugerowal, ze na to pytanie z pewnoscia szef zna odpowiedz, i dal mi numer na komorke do niego. A szef nie mial co do tego zadnych watpliwosci. Wywarl na mnie wrazenie osoby, ktora wie co mowi.

 

A tutaj uzytkownik hendryk21@ tez twierdzi, ze mozna miec skrzynie 24/12 w tym modelu

Edytowano przez torpedo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

I weź tu bądź mądry :P

Każdy mówi co mu się podoba...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

można wybrać skrzynię ale według mnie te modele .3 i .4 mają skrzynie 24/12 i synchronizowany reduktor. jak dla mnie ten 2022.4 belarus na te swoje 210 koni ma za wąskie opony z przodu i trochę jest zalekki nie wygląda na tyle... ciekawe ile kosztuje wersja podstawowa bez . 2022. i jakie tam są skrzynie. żałuję że wcześniej nie znałem agrofoto bo bym wiedział wszystko o tych skrzyniach i tych reduktorach i nie brał tego 1025 bez . tylko wziął bym 952.3 no ale cóż człowiek uczy się na błędach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Reduktor jaki by nie był to i tak do dyspozycji masz 6 biegów na jednym zakresie a nie jak w tej standardowej 4 a ciągnik na najniższym przełożeniu w najwyższej grupie osiąga 11km/h więc reduktora nie musisz już używac ;)

 

Cena modelu 2022 zapewne nie jest zabardzo atrakcyjna ponieważ rusek jest tani gdy jest "goły" a jak go pożądnie doposażyc co cena zbiża się do innych ciągników :P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

kolega stoi właśnie przd kupnem mtz i nie wie jaki wybrać 952 czy 1025 jakie są + i - obu modeli ma to być główny traktor w gospodarstwie czyli do wszyskiego sama produkcja roślinna

 

 

mam 952 a niedaleko mnie ma 1025 ,skrzynia w 952 leprza choć mniej przełożeń ,w 1025 obroty więkrze i parę detali zmienili np filtr pow. turbina tkr 7 w 952 tkr 6 ,2 bary mniej dmucha a tak naprawdę to porównywaliśmy moc mniejwięcej na podobnych prędkościach to różnicy nie ma ,albo 952 ma więcej koni co piszą albo 1025 nie ma 105 . ogólnie dobry ciągnik jeden i drógi moc ciąga 4x40 na dobrych glebach 3 metry zestaw uprawowo siewny 3,60 agregat uprawowy talerzówka 3,15 m i nie ma problemu z tymi sprzętami przy orce tym pługiem na 1h połyka mowa o 952 17 l oleju napędowego do super oszczędnych nie należy ale to rusek polecam oba te modele leprza alternatywa niż jakiś tam farmtrac indyjski czy kioti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 3.04.2011 o 21:10, PRZEMEK321 napisał:

panowie nosze sie z zakupem belarusa 1025.4 jak myślicie warto w niego zainwestować-miał by robić najcięższe prace w gospodarstwie 50 hektarowym i jeszcze jedno pytanie czy można go kupić u kazdego dilera belarusa? co do ceny to są różne i tu pytanie z jakimi cenami wy sie spotkaliście.

Na ten areał wystarczy Mtz 820 a za resztę pieniędzy możesz kupić maszyny do niego albo zapas paliwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj