wojciechu

Ustawienie rozsiewacza nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojciechu    0

witam

 

posiadam rozsiewacz jednotalerzowy, do którego dorobiliśmy łopatki bo stare już przerdzewiały. nowe łopatki mają takie same wymiary jak stare z tym że stare były półokrągłe a nowe mają przekrój ceowy. rozsiewacz sieje tylko na prawą stronę, na lewą tylko troszkę. mamy ścieżki w zbożu więc trzeba żeby równo siał. jak można go ustawić? pomóżcie :mellow:


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Spróbuj przestawic otwór którym wylatuje nawóz bardziej w lewo ( zgodnie z ruchem wskazówek zegara) względem środka otworu głównego w dnie zbiornika (o ile masz w swoim siewniku regulowany), a jak nie to pozostaje zmiana kąta natarcia łopatek na strumień wylatującego nawozu ( jeśli masz dodatkowe otwory do regulacji w tarczy wysiewającej.B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

co do regulacji położenia otworu, którym wysypuje się nawóz, to nie bardzo rozumiem, mam w rozsiewaczu dwa otwory, obydwa się otwierają jednakowo. nie ma zbytnio tam możliwości regulacji.

 

a jeśli chodzi o regulację kąta natarcia łopatek to przestawiać je w którą stronę? bardziej "pod prąd" czy tak "łagodnie"?


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

W tej pierwszej kwestii miałem na myśli przesuwanie otworu takie jak jest w zwykłym polskim lejku z Agrometu, a jeśli chodzi o łopatki to spróbuj np. o jeden otwór po zewnętrznej części tarczy przestawic zgodnie z ruchem wskazówek zegara, i zobacz co się będzie działo, bo jak nie masz innych ustawień to musisz w ten sposób próbowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

zbawicielu, uratowałeś nasz rozsiewacz :D przestawiliśmy dziś łopatki zgodnie z Twoimi wskazówkami i sieje równo na obydwie strony, wystarczyło tylko delikatnie przestawić je bodajże zwiększając kąt natarcia łopatek i na lewo leci tyle co na prawo. dziękuję!


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Krystio tzn , jak należy te łopatki przekręcić by lejek siał równo?W którą stronę?Za ruchem wskazówek zegara czy do tyłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

aby lejek siał więcej na lewą stronę końce łopatek przesunąć zgodnie z ruchem wskazówek zegara (w tę samą stronę, w któą obraca się talerz).


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

Witam mam prozbe czy moze ktos zmierzyc dlugosc jednego jak i drugiego otworu aby rozsiewacz rozsiewal rowno (rozsiewacz jednotarczowy )prosze o odp. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mecozetor    0

Witam wszystkich urzytkowników.

 

Jako nowicjusz mam takie pytanko:

czy jesli w lejku co drugą łopatkę przdłużę o np o 30% to będzie siał bardziej równomiernie( i pewnie troszkę szerzej)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak zapewne szerzej wiesz żeby siał równomiernie wszystkie łopatki muszą mieć ten sam kąt ustawienia i musisz zachować stałą prędkość obrotową w o m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

Witam mam problem z ustawienim dexwal 550 jedno tależowy ma 2 dziury co podająna na  tależ który ma łopadki od dołu i góry i nie wiem jak je ustawić czy odwrotnie założyć tależ do czego służą bo w tej książce nic nie pisze  i to podziłkę która niby powinna odpowiadać tabeli co ją dali a za nic się nie zgadza z tabelą chodzi mi o polifoskę i saletrę i z jaką predkością jeździć by np wysiać 200kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Mam problem z rozsiewaczem dexwal bis tornado duo dwu talerzowy nie równo sieje po końcach rozsiewanego pasa 15-17m leci mało nawozu tak że koło miedzy trzeba dodatkowo dosiewać a oprócz tego za ciągnikiem też mniej sieje ma po 6 łopatek od góry i od dołu na każdym talerzu to jest niby jakaś turbina patent tego nieudolnego producęta rozsiewaczy "precyzyjnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto    90

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich filmików dotyczących testów rozsiewaczy! Filmiki: https://www.youtube.com/playlist?list=PL9OQ3jTR0NJtaSWRQePnEfIuvfhyRVj0W
Maszyny: Amazone ZA-M 1201, Rauch Axis 30.1EMC.W (z wagą i GPS), Unia Brzeg 850MX
Opis: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/82499-jak-ustawić-rozsiewacz-do-nawozu/
Fotorelacja: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/category/514-testy-rozsiewaczy-do-nawozu-14042015/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj