modelarz

MTZ 82 regulator siłowy

Polecane posty

modelarz    0

Witam, mam takie pytanko czy może ktoś wymieniał oringi w regulatorze siłowym (tym pod siedzeniem) w mtz 82 ??? Bo u mnie podczas podnoszenia strasznie się leje z niego olej, poszły napewno oringi i chciałbym kupic zestaw naprawczy ale nigdzie nie moge dostać. Może ktoś wie jakie tam powinny byc oringi i ma ich wymiary. Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedz modelarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do tego regulatora nie ma zestawów naprawczych a rozmiarów niestety nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Niestety ja też się z zestawem naprawczym nie spotkałem. Najlepiej rozebrać i z orginalnymi origami jechać do sklepu.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ściągasz lewe koło lewy zbiornik i masz podejście do regulatora bo myśle że z lewej strony ci się leje odpinasz cięgna regulacyjne pokrywkę na śrubki chyba M8 rozmiaru oringu nie pamiętam a katalogu nie mam musisz coś dobrać na wymiar i dorobić tą uszczelkę pod wymiar powodzenia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

beztytulu_hxhqprx.JPG

 

a wie może ktoś co to za pokrętło

jeszcze tam u mnie nie zaglądałem ale mam zamiar jak będzie chwilka i chciałbym wiedzieć czy to jest jakaś regulacja. W książce tego nie widziałem.

 

ps sorki za wykorzystanie zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest to pokrętło regulacji szybkości reakcji przy wykorzystaniu regulacji siłowej podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

dzięki

to u mnie wygląda inaczej tzn taka mała dźwigienka jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo masz stary typ kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deniu11    0

Witam, mam takie pytanko mam Mtz 82 z 96r gość od którego go kupiłem przerobił sobie hydraulike mianowicie wszystkim sterowało się jedną dzwignią tą 3 od lewej przy kierownicy np. żeby obrócic pługi musiałem wysiadac z traktora i otwierac jakiś zawór po obróceniu znowu wysiadka zawór w drógą strone i pługi można opuszczać( do regulatora siłowego było potpiete tylko dwa przewody i trzeci cienki a wszystkich otworów jest 5) Postanowiłem to naprawic i zrobiłem hydraulike według podanego schematu niby wszystko działa ale jak podnosze tylne belki coś chyba sie nie blokuje w regulatorze bo od razu spadaja! W czym tkwi problem może jakis zawór jest zaciety w regulatorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbolas    2

ja w swojej agromie kupiłem zestaw naprawczy do rozdzielacza pod kierownica(3 wajchy po prawiej stronie kierownicy) i regulatora siłowego pod siedzeniem(sterowanie tuz-em).

 

wymieniałem uszczelniacze na rozdzielaczu pod kierownica pomimo ze kazdy mnie naciskał ze rozdzielacz kosztuje kolo 500 i nie jest drogi lepiej cały rozdzielacz ale uszczelniacze 20 wiec wolałem spróbowac.jezeli ktos ma smykałke do mechaniki to nalezy wyczyszczyc warsztat biała szmatka na falbanek i wszystko po koleji rozkładac na blat wymienic uszczelniacze i przestanie sie lac.gorzej jezeli maszyna opada to wtedy jezeli siłownik nie przepuszcza to jest wytarty suwak i lepsza jest regeneracja w zakładzie gdzie to specjalizuja sie a jesli tylko sie leje na zewnatrz to pakiet uszczelnien i po kłopocie

 

ja kupiłem u Mark-Piast. Części do ciągników rolniczych

 

tel. 43 820 36 30

98-275 Brzeźnio,ul. Wspólna 30f

 

woj. Łódzkie, pow. Sieradzki, gm. Brzeźnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deniu11    0

Siłownik jest w stanie idealnym na rozdzielacz też nie ma co narzekać przed naprawą podnosił trójki obrotowe bez problemu i trzymał. Problem tkwi chyba w regulatorze siłowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

leje mi sie z regulatora siłowego co jest pod siedzeniem i nie wiem czy sie brać za to czy lepiej mechanika sciągnąć czy kupić nowy i wsadzić tylko mtz rok 2000.Leci tam gdzie jest to pokrętło do regulacji  prosze o info pilne 

 

Edytowano przez luc93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Rozbierz samemu. Wymienisz oring, podkładkę za łącznie 4 zeta i po robocie. Odkręć pokrętło i resztę pod nim. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

dostanie sie gdzieś na allegro czy ten oring trzeba dorobić u ślusarza ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wyciąg, zmierz i taki rozmiar kup. Ruski wszystkie uszczelnienia maja standardowe. Kupisz bez problemu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

Powiedzcie jeszcze jak wajche do samego spodu nacisne kiedyś był docisk teraz tylko opuszcza to regulatora wina? Ze nie działa docisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mchammer    0

Chciałbym zapytać. Czy jest jakaś przyczyna konkretna, że dźwignia przy siedzeniu cofa się i tym samym maszyna opada. Dodam, że gość od którego kupiliśmy miał to na stałem jakimś drutem opasane w pozycji podnoszenia. W ogóle strasznie ciężko to chodzi. Jak się opuści to tak jakby się coś zacinało. Może jeszcze to cięgło jest źle wyregulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Napiszę jak jest w starszym typie:

Na wycinku koła masz grzebień. Dźwignia przy siedzeniu przesuwa się po wycinku koła i powinna być dociskana do niego sprężynką, żeby się samoczynnie nie przestawiała. Niżej pod grzebieniem jest wycięcie, w którym przesuwa się śrubka. Pewnie gość posiał sprężynkę i jest tylko śrubka i podkładki, a to nie zdaje egzaminu. Musisz tam zajrzeć.

W tym z dużą kabiną też pewnie jest jakaś blokada, żeby to nie przesuwało się samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mchammer    0

A chciałbym się jeszcze jednej rzeczy poradzić. Gość od którego kupiliśmy owego kumuruna to jakiś pajac. Słabo podnosił więc zajrzałem do zbiornika oleju. Zanim to zrobiłem ciśnienie na wyjściu hydrauliki z tyłu było max 70-80 bar. Spuściłem stary olej, zalałem nowym. Dodam, że spuściłem może 4-5 litrów i przy podnoszeniu wył. Pewnie pompa z braku cieczy. Zalałem teraz 18-20 l nowego. Podnosi, ciśnienie znacznie wzrosło. Na niskich obrotach jest rzędu 100-110 bar, a na wysokich około 120-130. Niby jest lepiej, ale gdzieś czytałem, że powinno sięgać 160-180. Teraz nasuwa się pytanie, a może kilka. Czy to możliwe, że pompa przyjechała się przez brak oleju( nie jestem w stanie powiedzieć ile czasu ten młot tak jeździł). Ja również dokonałem błędu bo przy wymianie oleju nie wymieniłem filtra, ale to mogę nadrobić lecz czy brudny filtr hamowałby ciśnienie? Od szwagra słyszałem, że to jeszcze może być zawór bezpieczeństwa na rozdzielaczu. Ten cycek u góry. Jest taka jakby nakrętka zresztą do której jest bajeczny wręcz dostęp, ale to mnie nie dziwi, bo rosyjscy wirtuozi pomysłowością nie grzeszą. Kontynuując pod tą nakrętką jest śruba na płaski śrubokręt. To chyba owy zawór. chciałem ruszyć to śrubokrętem, ale ni w prawo ni lewo. Chociaż wydaje mi się, że jest to wkręcone w taki króciec. Pomysł jak to przekręcić?  I na dole jest chyba jeszcze jeden zawór. Ktoś ma pomysł od czego by tu zacząć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

czy opłaca mi się kupować orginalny rozdzielacz za tą kwote http://klemax.pl/opis/3631696/rozdzielacz-mtz-oryginal-gomel-3gg.html

Też taki oryginał kupiłem,u mnie wytrzymał 5ha! orki i przestał działać zatrzask ,oddałem w ramach gwarancji i tu uwaga,czekałem ok 4 mc zanim go odesłali.Tak naprawdę to nie wiem czy jest naprawiony,bo leży na półce. Przekładka to trochę roboty. Ja kupiłem od znajomego,który prowadzi sklep i to był mój błąd,bo w innym przypadku wyegzekwował bym drugi nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Cieknie ci z tego rozdzielacza że chcesz cały wymieniać czy co? Jeśli cieknie to można kupić dwa komplety uszczelnień od T25 wymienić i na jakiś czas jest spokój. Kosztuje to chyba ze 20 zł a nie 800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj