tomi83

Kupno pługa zagonowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomi83    0

Chce kupic nowy pług zagonowy tak do 5tyś ma on współpracowac z mtz 82 lekkie ziemie nie wiem na który sie zdecydowac akpil,bomet, agro masz ,wirax,atlas co onich sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Kolega ma akpila i też go mtz ciąga 4 skiby też lekkie gleby mtz ma w nim lekko

Gorzej jak są kamienie to trzeba kilka kilo śrub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

kolego ja kupiłem 5 zagonówke w tamtym roku z firmy AGRO-MIX słupica wysoka 70cm górne łamacze skib na prawde solidna rama fajne wykonanie i malowanie na 5z plusem i nie kosztował wiele 3750zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Skoro nie możesz się zdecydować, a zapewne każdy z nich będzie dobry, to zrób losowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

A duzo masz kamieni w polu? bo jesli tak to proponowalbym uzywke ale na zabezpieczeniu resorowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

akpil, agro masz,maja w okolicy i chwala sam mam wybrac ktorys znich,gorzej jest z bometem sporo uwag,reszta nie wiem...pomoglem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Nie polecam żadnego ,kup używany np. kverneland na resorze ,ja mam fraugde to kverneland na na licencji produkowany w Danii tyle że na sprężynach ,doskonale odkłada ,elementy robocze są bardzo trwałe ,przy kupnie zwróć uwagę czy elementy są orginalne , wszelkie podróby to już nie to . Mój ma regulowana szerokość orki 30 , 35 , 40 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Kup sobie lepiej używkę zachodnich marek bo te nowe polskie pozostawiają wiele do życzenia. Ja bym wolał 3 obrotową ale to twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

a ja bym ci radził kup nowy z aro maszu tyle ze on kosztuje 8 tys ale nowe to nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Tak tylko ze ten zagraniczny uzywany np kverneland w dobrym stanie i na oryginalnych czesciach wytrzyma dluzej jak nowy polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

A nie lepiej kupić jakiegoś używanego Kvernelanda czy Overum na zabezpieczeniach rysorowych czy hydraulicznych :unsure: ? A może zastanó się nad jaką obrotóką ;) Tylko że za dobrą używaną obrotówką np. Kvernelanda będziesz musiał dać tyle co za nowy polski pług albo nawet więcej :P

 

 

 

 

 

 

P.S Jak się kupuje pług to chyba najpierw go się ogląda a nie kupuje kota w worku

Edytowano przez PaWeL1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Niech wam bedzie kolega kupiłe nowego akpila i niestety jedna strona zle orała nie dało sie ustawic na szczescie wymienili mu na nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

No to sam widzisz, chociaż Akpil nie jest zła firmą podobnie jak Unia ale wiadomo są lepsi. Na agrotechu widziałem obrotówkę 4 firmy agromasz za 16 tys. brutto a podobny lemkena kosztował 10 tys. euro netto. Wiadomo, że za firmę się płaci ale chyba różnica w jakości i pracy tych pługów jest no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Ale za jakość sprzętu i jakość pracy się płaci ;) Dasz 10tys. za używkę z zachodu to napewno więcej nią zrobisz na niż Polską nówką za 4tys. I napewno pole będzie po nim ładnij wyglądało. Ale jak to mówią ''G*wno dasz g*wno masz '' :)

Edytowano przez PaWeL1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ale są tacy którzy chcą mieć nowe i już, każdy ma swoje zdanie i kupuje to co chce. Nawet używane zachodnie są droższe niż nowe polskie- to może dać do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

widze ze kazda sroczka swoj ogonek chwali,sprobuj cos pozyczyc i przetestowac to moze sie do ktoregos przekonasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

kolega chce kupić pługi za około 5000zl .Używka za taka kasę to będzie dobrze zużytkowana wtedy trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami, To zależy ile ha masz do za orania ,tu kłania się ekonomia :) Sam mam taki sam dylemat co kupić czy odwracalne 4 zabezpieczenie kołkowe czy zagonowe na resorze. Oczywiście będą to używane i sprowadzone za sumę okolom 4000euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Chce kupic pug 4 grudziadzki "kobuz" stan jest dobry poza jednym mankametem tak przed czwartym korpusem jest minimalnie podgieta rama naprawde trzeba sie przyjzec zeby zobaczyc na plaskiej powierzchni stoi rowno. Mial ktos podobny przypadek, bedzie problem przy orce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Ja polecam jednak bometa. Polska firma, a maszyny dość tanie i niezawodne, a wiem co mówię bo u mnie stoi talerzówka tejże firmy a w okolicy ludzie sobie chwalą maszyny bometa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj