Zaloguj się, aby obserwować  
dawid95

Czy warto kupić kombajn na 15ha?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid95    0

Mój wuja ma 15ha. z czego zboża sieje 6,7 ha. i ma dylemat czy kupić kombajn czy dalej bedzie musiał zamawiać komabajn z bazy. i mam prośbe żebyście doradzili co ma robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Muj wujek kupił dronninbordga d4500hydrostatic z hederem 3,70 i kosi nim 6ha i jeszcze usługowo w paru wsiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

jesli ma zamiar kosic aby 6 ha sezonowo to lepiej niech da sobie spokoj chyba ze bedzie jezdzil na uslugi inaczej sie nei oplaca


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Luzak ma racje, bo jednak ta maszyna prawie cały rok stoi.... a te hektary to w jeden dzien ktoś mu może bez problemu sprzątnąć z pola B) A pieniądze zawsze można wykorzystać na inny cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1
Mój wuja ma 15ha. z czego zboża sieje 6,7 ha. i ma dylemat czy kupić kombajn czy dalej bedzie musiał zamawiać komabajn z bazy. i mam prośbe żebyście doradzili co ma robić.

Temat na złym forum. Jakim sposobem trafiłeś z kombajnem do Ursusa?? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Ja kupiłem swojego na swoje 13ha zboża i jakoś nie narzekam, łacznie skosił w tym sezonie ponad 35ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Sporo jest rolników kupujących BIZONy z 3 ręki na ok. 15ha, więc raczej się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

w tym rejonie jest pełno kombajnów praktycznie każdy powyżej 20ha ma jakiś kombajn.a dawida95 znam i jego wuja tez.


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

my mamy trochę większy areał i w okolicy na 2 wioski jest 1 bizon mo56 i gość trzepie kase jak może, nawet u nas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

kupuj kombajn i rób konkurencie


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ja mam prawie 40 ha i jeszcze się nie dorobiłem kombajnu, ale może z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Moim zdaniem to żadna ekonomia chyba że kupisz kombajn dobry i puścisz go w usługi, ale dobry to napewno nie za 20 tyś

6-7h rocznie liczmy po 250 zł =1500 - 1750 złoty rocznie 20000:1500 , 1750 =kombajn by ci się zwrócił średnio około 12 lat bez kosztów paliwa i bez żadnej awari co jest nie możliwe myślę że z paliwem , awariami kombajnu , swoim czasem na czysto wyszedłbyś po około 20 latach ale ten kombajn kupiony za 20 tyś tego nie przeżyje. Jeśli masz za dużo kasy to kup se KOMBAJN :P

PS. bez urazy ale na taki areał to dlamnie czysta głupota nie mówiądz już o ekonomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

6-7 to u siebie bym robił, a na usługach też pewnie bym sporo pomykał, jakieś 50h nawet rocznie :P 50h x 220zł = 11000zł - jakieś 2 tysie na paliwo wychodzi 9000zł na czysto. Przez 5 lat x 9000zł = 45000zł czyli nawet, nawet dobry kombajn. Tylko zanim bym się nauczył dobrze obsługi kombajnu: prędkość, ustawienie itd. Wielu klijentów było by niezadowolonych z moich usług i korzystało by ze sprawdzonego "bizonisty" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Moim zdaniem to żadna ekonomia chyba że kupisz kombajn dobry i puścisz go w usługi, ale dobry to napewno nie za 20 tyś

6-7h rocznie liczmy po 250 zł =1500 - 1750 złoty rocznie 20000:1500 , 1750 =kombajn by ci się zwrócił średnio około 12 lat bez kosztów paliwa i bez żadnej awari co jest nie możliwe myślę że z paliwem , awariami kombajnu , swoim czasem na czysto wyszedłbyś po około 20 latach ale ten kombajn kupiony za 20 tyś tego nie przeżyje. Jeśli masz za dużo kasy to kup se KOMBAJN :P

PS. bez urazy ale na taki areał to dlamnie czysta głupota nie mówiądz już o ekonomi

 

To w moim przypadku z takich obliczeń, kombajn zwróci się po 4 latach :D. A jak już mam doliczyć paliwo i drobne naprawy to niech będzie po 5 :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

i jeszcze najważniejsze - wjeżdżasz na pole kiedy sobie chcesz i nie musisz się nikogo prosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj