Zaloguj się, aby obserwować  
dawid95

Czy warto kupić kombajn na 15ha?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wacek21    35

U mnie we wsi jest koles co ma Claasa Columbusa na niecale 5ha zboza, ale robi nim 2 razy ryle to jezdzi bardzo duzo po uslugach u nas we wsi sa tacy co maja pola w "ogródkach" tzn wjazd o szer. 3m wiec Bizonem nikt nie wejdzie. Ale za to takim malym to wjedzie wszedzie i w sezonie robi nim ok 30ha mowil ze za dwa lata pracy nim juz mu sie zwrocil <_< na 3 sezon zrobil sobie do niego sieczkarnie


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

My z ojcem mieliśmy podobny problem.... mamy do koszenia swoich ok. 10ha zboża... zastanawialiśmy się baaardzo nad tym... ale nawet jak bym chciał jechać na zarobek to nie wiem gdzie jak u mnie co drugi rolnik ma kombajn :P .... A rocznie za koszenie płacę z 1500zł <_< nawet nie .... Więc sobie darowaliśmy tym bardziej że później cały rok prawie stoi no i garaż by trzeba było powiększyć.... Jaką wogóle ma szerokość bizon z056 hedera łącznie z nagarniaczami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli jest mało kombajnów w okolicy to na pewno się opłaca bo jest dużo zarobku na usługach. Znam kolesia z takiej właśnie okolicy to on kupił kombajn a nie ma w ogóle ziemi i kosi tylko na usługach, a jeśli jest ich dużo to jak pisał @Luke16 to na taki areał się raczej nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2
My z ojcem mieliśmy podobny problem.... mamy do koszenia swoich ok. 10ha zboża... zastanawialiśmy się baaardzo nad tym... ale nawet jak bym chciał jechać na zarobek to nie wiem gdzie jak u mnie co drugi rolnik ma kombajn <_< .... A rocznie za koszenie płacę z 1500zł :P nawet nie .... Więc sobie darowaliśmy tym bardziej że później cały rok prawie stoi no i garaż by trzeba było powiększyć.... Jaką wogóle ma szerokość bizon z056 hedera łącznie z nagarniaczami???

 

4,20m to szerokość kosy, a cały heder będzie miał coś ok.4,30-4,40m Ale dokładnie nie wiem.A po co Ci to...?? :D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Gdzie tu pisze,że na 100ha...?? :P <_<

@pawel321654 chyba sobie tematy pomyliłeś....


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Pisze przciez w temacie kombajn na 15 ha <_< Nie wiem skad Ci sie wzielo tych 100ha :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja mysle że opłaca sie jeżeli jest malo komabjnów u mnie we wsi jest 1 ale zaraz obok w innej są 2 w sąsiedztwie mnie <_< Tylko że ci dużi też nie maja czasu więc 2 już odpadaja jeden ma z 70 i ma E-514 a drugi ma ze 150 i nowego Deutz Fahr. Więc pozostaje 1 kombajn. Ja kupuąc kombajn, mam dookoła sąsiadów po 30, 40 ha a sam mam 10 więc ja dobry dzień i po żnwiach i moge jechac dalej i reszcie kosić. Kupując E-512 w dobrym stanie za tak no 15 tyś gotowy do jazdy biorąc po te 250zł liczącz że skosił bym z 80ha na uslugach, mozliwe bardzo bo dużo u nas we wsi gospodrzy to mam z 20 tyś zarobku. Mi by sie opłacalo ale ojciec. ,,A jak sie zepsuje" Człowiek starej daty (1951 rocznik :P ) To juz zbyt się nie orientuje w cenach itp i przez to jak nasz mechanik pracując u duużego rolnika robiąc prase fortschritt 550 do której Claas produkuje części placą 21 tys za komplet rolek do podbieracza więc on sie boi że do kombajnów ceny też zabójcze. A to prasy Claas przejol a kombajny zmieniły nazwe na MDW . A bizona to ani ja ani on nie chce i drogie na dodatek. I weź kłóć się :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Przy tylu ha to ja nawet bym się nie zastanawiał. Zobaczysz, idzie mokry rok, ojciec się przekona, że trzeba miec kombajn, jak zobaczy jak mu zboże na polu gnije. Na mojego to podziałało+ to, że nowy JD zostawił połowę zboża na polu, wtedy nie wytrzymał i bardzo dobrze <_< Szkoda tylko, że nie udaje mi się go przekonac do doboru ziemi, ale to już inny temat. Ceny są troszkę wyższe od części do Bizona, ale zawsze znajdziesz używane części, prosty przykład, kawałek blachy na końcu podajnika co kieruje zboże do zbiornika-400zł, używany 50zł Trzeba dobrze szukac i robic sprzęt przed żniwami to części dojdą przesyłką na czas :P


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
4,20m to szerokość kosy, a cały heder będzie miał coś ok.4,30-4,40m Ale dokładnie nie wiem.A po co Ci to...?? <_<

 

 

Bo znajomy bedzie mi kosił i zawsze robimy tak że jeden dzień i mam całe zboże skoszone.. Po co mi to a po to że do domu już nie będzie jechał tylko zostawi kombajn u mnie a na następny dzień go odbierze bo ma polę obok mojego a mieszka 5km ode mnie... w tamtym roku miał jakiegoś claasa z hederem 3m a wtym ma bizona a ja mam szerokość bramy 4,42m :Di nie wiedziałem czy się zmieści....

 

W tym roku ze żniwami może być ciężko... jak taka będzie pogoda... :/ ale mi wystarczy jeden dzień i mam wszystko zrobione.... dlatego na moje areały nie opłaca się kombajnu kupować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

U mnie kombajn by się opłacało ale tata to dokładnie zastępca gospodarza, brat gospodarz ja zarządzam mechanizacją. niby powinno to należeć do mnei wybór kombajnu a oni niech dgaduja sie z ceną. Ja na kombajn daje dobre 3000zł rocznie. To zakładając ze kombajn nie bedzie mocno awaryjny no to przez 5 lat zwróci mi się tylko u siebei jak bym kosił a jak znam życie. Prasa jak kupiona była w 2005 roku też, a to a tamto jak się będzie psuła ale jednak kupili. No i w pierwszym roku tyle klientów było ze prawie sie zwróciła. Kosztowała razem z remontem kapitalnym komory prasowania(Szyny itp) 10.000zł a zarobione było 8 tyś na usługach więc był zysk ale kombajn jednak jak silnik siadzie trzeba mieć ze 4 tys na kapitalke(Kolega dał do zakładu silnik od E-514) No ale komabjnów mniej niż prs we wsi wiec powinno być więcej ha do koszenia i wiele więcej kasy zarobionej. Pierwszy rok to najpierw wszystko swoje bym kosił żeby się wprawić jak skosił bym to na usługi. Kosił bym ja bo kto inny. Tata ciezko z opanowaniem i on sie ślimaczy. A brat on sie nie nadaje na pojazdy rolnicze wszystko rozje**** na dodatek 24/24h pod %% <_<


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

U mnie koszenia też jest na jeden dzień, jeśli bym dobrze zorganizował odbiór zboża spod kombajnu i rozładunek w domu. Mamy 12ha, ale co roku był problem z kombajnami i ojciec się wyłamał i kupił. Powiem wam, że nie żałuję, połowę kombajnu mamy spłaconą. W tamtym roku mało usług myślę, że z 20ha, razem jakieś 30-35ha to nie było dużo, w tym roku próbujemy uderzac w sąsiednie wsi. Ja mokrymi żniwami się nie martwię, swój kombajn mam, jadę kiedy chcę, koszę co chcę i nie muszę na nikogo czekac.

 

Ogólnie powiem tak, jeśli kombajny w okolicy są, zboże zbieracie dośc szybko no i ceny za usługi są w miarę rozsądne to kombajn wam niepotrzebny <_<


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

W tym rok uto juz i tak kombajnu nie ma co kupować po 1 Jak cos jeszcze zrobić za mało czasu po 2 przed sezonem są w cenie, po sezonie najlepiej ceny spadną i bedzie można okazyjnie kupic 512 <_<


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

W mojej okolisz są firmy usługowe co koszą bo bólu po dużych i małych gospodarstwach po 15 i więcej godzin dziennie no ale są i tacy co mają bizona i robią usługi , ale robienie konkurencyjnych cen jak wuja moim zdaniem nie ma sensu bo kombajn zajechał do granic możliwości a kasy wielkiej nie miał z tego , bo chciał mieć klientów to taniej , a firmy w tej chwili biorą 250/1ha+ paliwo .

tak wiec jak dla mnie to bizon to jak ma chodzić na usługi to chociaż ta 100 musi wymłócić , po i to za 250/ha , tak żeby po 8-10 latach móc go wymienić na lepszy .

A zakup do siebie na 10 czy 15ha to więcej niż bezsens!!! kiedy to się zwróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na waszym miejscu nie pakowałbym się w kombajn. Zakladacie za dużo bezawaryjność starego kombaju. Poza tym, do ceny kombajnu dołóż koszt paliwa potrzebny do pracy. Koszty materiałów eksploatacyjnych. Zsumujcie poszczególne kwoty i porónajcie to z kosztem usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie że się opłaci zakupic kombajn na 15ha sirednio licząc 400zł/ha to masz 6000zł. jeśli nie planujesz zbytnio powiększyc gospodarstwa to fajny kombajn można kupic w granicach 10-15tys. czyli 2 w szczycie 3 lata i odrobiony nie mówiąc już o zarobkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

400zł za hektar to dużo, ale wlicz w to paliwo, oleje, do tego przygotowanie do sezonu, jakieś nieprzewidziane awarie jak np. kamyk w młocarni to taki kombajn zwróci się raczej po +/- 5 latach.

 

Bobek masz trochę racji, tylko że 3 lata temu, jak nie mieliśmy kombajnu żniwa trwały u nas od połowy lipca do września, trochę za długo.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jest opcja, aby dogadać się z dobrym sąsiadem i kupić kombajn na spółkę. Ogólnie, dla mnie jak ktoś ma mało ha, to nastawić się na usługi i kupić młodszy kombajn, okolice 90roku albo i młodszy. Albo nie kupić kombajnu i najmować go, ale ugadać się na młócenie przed sezonem ustalić stawkę i warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Akurat na spółkę to ojca chyba już nie namówie, mamy opryskiwacz na trzech, no i nie za bardzo taka współpraca się układa..

 

A dogadac się też za bardzo nie było z kim, jeden sąsiad ma 200ha, drugi 80 i Z056, w okolicznych wiochach wcale nie lepiej, dlatego padła decyzja, że kupujemy, no i kupiliśmy :unsure:


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odnowa tematu mam 15 ha do koszenia rocznie moze jeszcze troche usług co mi polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Wy piszecie że 400 za hektar to dużo a u nas w tamtym roku brali 380za godzinę a hektar bizonem mi kosił prawie dwie godziny i za kilka ha co miałem do skoszenia zapłaciłem prawie 4 tys zł więc w tym roku już mam swój i jak skoszę sobie i bez wiekszych awari to będę szczęśliwy i za rok pewnie jeszcze jakąś usługę zrobię choć w tym roku już się mnie pytają sąsiedzi czy im skoszę.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj