Zaloguj się, aby obserwować  
dawid95

Czy warto kupić kombajn na 15ha?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hanssz    2
ja mam 30ha zboza co roku do koszenia ale nie sądze ze kombajn jest mi tak koniecznie potrzebny. Zamawiam usługe a jak sie zepsuje to zamawaim odrazu innego i niema problemu, a jak swoj sie spieprzy w srodku zniw to u mnie i tak niema kto pod tym lezec bo niema czasu. 30 to za mało zeby miec kombajn, ale za to mam claasa jaguara do kuku ;)

popieram:)

somsiedzi kupili rekorda za 60 tyś bo chcieli mieć szybciej po żniwach, a tymczasem ciągle pod nim leżą i zamiast wcześniej mają na końcu po żniwach:P

kombajn jest uzasadnionym nabytkiem przy większych areałach v możliwości usług v jeśli ktoś lubi walczyć po nocach z usterkami!

choć przyznaje jest to wygoda gdy wszystko działa dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam ze warto . Nikt przeciez nie karze CI kupowac jakiegoś drogiego sprzetu , jezeli te hektary zarobia na ten kombajn to czemu nie kupić ?? można kupic zachodnie mini kombajniki i sobie wykosic i miec spokój a w kazdym gospodarstwie sie znajdzie jakis mechanik ze w razie czego jest w stanie coś wykombinowac jak sie zepsuje. Sam mam 7 ha i jesli uda mi sie zarobić to kupie sobie MF 186 i nie bede nikogo prosił zeby mi łaskawie wykosił przy czym planuje dobierac pola takze mysle ze zrealizuje swoje plany . Mój kumpel tak zrobił kupił takiego MF za 15 tysiaków z sieczkarnia i nie narzeka kosi sobie i braciom w tydzien jest po zniwach i jedzie dalej z robota bo w moich rejonach to ziemniaki itp pozdrawiam


\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ja tez jestem takiego zdania ze warto miec swój kombajn nawet na 15h.Mysle ze 3m heder,4 cyl. silnik wystarczy.Ja mam na 50h New Hollanda 1520 3m,silnik Forda 4 cyl, sieczkarnia i daje rade,a jak jest czas to jeszcze na zarobkach 20-30 h dorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ja mam 30ha zboza co roku do koszenia ale nie sądze ze kombajn jest mi tak koniecznie potrzebny. Zamawiam usługe a jak sie zepsuje to zamawaim odrazu innego i niema problemu, a jak swoj sie spieprzy w srodku zniw to u mnie i tak niema kto pod tym lezec bo niema czasu. 30 to za mało zeby miec kombajn, ale za to mam claasa jaguara do kuku ;)

 

 

No to widzę że nasze poglądy się bardzo różnią. Jak dla mnie to już od 20 ha kombajn można a raczej powinno się mieć. Co do leżenia pod nim to każda maszyna sie może zepsuć więc dziwne to usprawiedliwienie. Jestem właśnie w trakcie kupna kombajnu. Jest takie powiedzenie "Umiesz liczyć, licz na siebie".

 

P.S. Ci którzy u Ciebie usługi robią to zawsze na czasie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam 15ha zboża i nie kupuje (jak będe miał więcej to kupie claasa dominatora 150 a kupie za jakieś dwa lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

A ja wręcz przeciwnie ;) uważam, że się opłaca. Sami w tym roku z ojcem kupiliśmy kombajn, ba na 12ha, czyli jeszcze mniej. Rok temu , czyli zanim jeszcze kupiliśmy kombajn, 12 ha kosiliśmy około miesiąc. Niezły wynik co ? ;) jest pogoda ? siadasz i jedziesz, nie musisz czekać i chodzić prosić czy sąsiad Ci wykosi


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Sprostowanie do mojego powyzszego posta.Na nasz 50 ha dokupilismy przed zniwami NH 8070 i teraz mamy dwa.Ktos powie ze głupota na 50 ha 2 kombajny ale ja sie z tym nie zgodze.Juz miałem takie lata kiedy nie zdazylismy skosic i wieksze były straty niz zakup kombajnu.Majac dwa jednym moge jechac na usługi a drugi kosi w domu.W ten sposob mam wykoszone na czas i jeszcze zarobie...proste.W tym roku brat 8070 na samych usługach skosił nieco ponad 100ha a ja mniejszym kosiłem w domu.Gdybym miał wieksze przyczepy to w 3 dni byłbym po zniwach.Pół wioski dziwiło sie po co nam dwa kombajny ale w czasie zniw nie mogli sie nadziwic jak ładnie robota idzie.W ten sposób mam spokojniejsza głowe,nie musimy sie martwic co bedzie gdyby...

Nie wyobrazam sobie dobrego gospodarstwa 15ha bez kombajnu.Chyba ze jestes jasnowidzem i wiesz jaka bedzie pogoda na miesiac do przodu lub masz kogoś kto skosi ci na kazde zawołanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Ja bym kupił jakiegoś Bizona i u siebie bym wykosłi w 1 dzień i na usługi


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Kup sobie claas'a consula albo Epple mobila 940 za 18 tyś powinieneś kupić ladnego

a co do Bizona

jest duzy

trzeba duzy garaz bo plandeka jest nic nie warta

poza tym malym kombajnem tez mozna jechac na zarobki?


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

moim zdaniem jakis maly tak jak pisza koledzy do siebie i na uslugi


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer199    0

Ja też mam 15ha i mam bizona super 82r na szerokich oponach ale oprucz tego kosi jescze ok 25 ha więc w sumie 40 rocznie.Według mnie to ten kombajn niejest wykożystany.Jak chce to możesz kupić ale oprucz tego to by musiał na usługi lecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Do niedawna mięliśmy Bizona super na ok. 15ha. Wtedy ojciec nie wyobrażał sobie żniw bez własnego kombajnu, a teraz już zmienił zdanie. Znajomy w dwa dni wszystko skosi, a nas nie obchodzi, że coś się zepsuje i zarobek z żniw pójdzie się... Wiadomo co. ;) No chyba, że coś małego i za grosze...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

sasiad kilkanascie lat temu kupil na 12ha nowiuskiego bizona. a czy teraz sie oplaca??? niewiem


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

u nas na 3-5 ha kupują clasy dominatory itp oczywiście z myślą o zarobku na usługach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

moze nieuwierzycie ale moj kolega na swoich 40 ha i mial takiego malego MASSEY FERGUSONA, kombajn mial szeroksc hederu 2,6m. My z ojcem smielismy sie z niego ze z Bizona 56 kupil jakiegos grata. Ale jest zawsze ale i on tym malym kombajnikem wycinal co roku swoje 40 ha i w zarobkach bez przesady z 60 ha i to takim przyszczem, i nie mial rzadnej awarii w nim nic, tylko lal paliwo i swarowal bodajrze 3 kalamitki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Absolutnie nie opłaca się kupować kombajnu na taki areał, a na zrobkach tylko wytłuczesz kombajn, żeby zarabiać na kombajnie trzeba znać się na mechanice bardzo dobrze,bo w żniwa mechanicy biorą majątek, leopiej wynając usługę i mieć z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0

Nie zgodzę się z wami, ja mam co prawda 20 ha ale uważam ze kombajn jest potrzebny. Do tej pory też mówiłem że lepsze uslugi ale w tym roku zapłaciłem 6 tys. i zmieniłem zdanie. Ale kupiłbym Bizona, sąsiad ma taki mały na 15ha to wyjeżdża pierwszy i zjeżdża ostatni. Nie zgodzę się że taki kombajn zmłóci 100ha. Teraz żniwa trwają max 10 dni więc musiałby chodzić 24godziny na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
moze nieuwierzycie ale moj kolega na swoich 40 ha i mial takiego malego MASSEY FERGUSONA, kombajn mial szeroksc hederu 2,6m. My z ojcem smielismy sie z niego ze z Bizona 56 kupil jakiegos grata. Ale jest zawsze ale i on tym malym kombajnikem wycinal co roku swoje 40 ha i w zarobkach bez przesady z 60 ha i to takim przyszczem, i nie mial rzadnej awarii w nim nic, tylko lal paliwo i swarowal bodajrze 3 kalamitki.

Sąsiad miał coś podobnego ale w 2006 roku się przejechał, ma 30ha i nie skosił prawie nic a potem przyszły deszcze i było po zawodach. Teraz mówi że nigdy już nic takiego nie kupi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja też myśle o kombajnie na 20ha za troche lepiej niż 20tys biorę pod uwagę claas mecator (na mercedesie) i JD z hederami od 3.2m do 3.9m wszystko obsiewam zbożem tylko że pola dalekie


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

a bizon to tradycja którą każdy zna ale możesz ją popierać sobie skosisz ze 4h i pojedziesz na zarobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Jesli pracujesz na uslugach to mzesz kupic dobrego bizona za ok 30 tys i bedzie sie oplacalo chyba ze pracujesz tylko u siebie to moze jakiegos malego classa


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj