Zaloguj się, aby obserwować  
ZetorPower

pytanie o TDI

Polecane posty

ZetorPower    0

witam mam pytanko czy ciagniki wyposazone w intercooler czyli (TDi). jeżeli niechca zapalic w zimie, to czy mozna je zapalac z tzw KOPCIEM czy też tzw DAC POCZYTAC GAZETE? tzn przykładajac ogien do rury zaciagajacej powietrze do silnika? czy tak wolno w TDi czy też niema to znaczenia? moze ktos wie? pozdro


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Albo jakąś grzałkę w bloku są takie podgrzewają płyn chłodniczy.

 

To dużo lepszy pomysl. Po za tym w wielu traktorach montują opcjonalnie takie grzalki

 

Kopciucha raczej nie polecam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

No ludzie kopciuch jak najbardziej TAK ale w starze B)

Grzałka w blok jakieś 45min do 1h i gra muzyka. Ale gdy akumulator jest do wymiany to żadne podgrzewania nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Grzałka grzałka ale niema grzałki i miejsca na grzałke akumulator dobry rozrusznik też tylko kopec chyba zostaje


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

nigdzie sie nie da odstawić "partyzantki" i wmonotowac chociaz jedną grzalke? gdzies w galerii były zdjecia takiego rozwiazania

a jaki masz ciągnik z inntercoolerem?nie słyszałem o takim rozwiązaniu w ciągnikach

i małe sprostowanie

TDI jest znakiem towarowym zarejestorowanym przez grupe VW i oznacza Turbodiesel Direct Injection (Diesel Motor) a nie jak mylnie sie przyjelo turbo-diesel-intercooler

dieslowska wysokoprężna jednostka silnikowa, zasilana bezpośrednim wtryskiem do komory spalania, stosowana wyłącznie samochodach takich jak: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Ja w ciapku daje acetylenem po przewodach z paliwwem(tych nie gumowych oczywiście :P) i pali od strzała, no chyba ze akku nie zakręci ani razu to nie ma bata i nie zapali

a kopciuch dobry jest do papajków itp do intercoolerów to świece i tego typu grzałki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
TDI jest znakiem towarowym zarejestorowanym przez grupe VW i oznacza Turbodiesel Direct Injection (Diesel Motor) a nie jak mylnie sie przyjelo turbo-diesel-intercooler

dieslowska wysokoprężna jednostka silnikowa, zasilana bezpośrednim wtryskiem do komory spalania, stosowana wyłącznie samochodach takich jak: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda.

...Toyota, Land Rover... ale jako znak towarowy tylko w markach podanych przez Ciebie :P bo turboczardżed dajrekt indżekton jest nie tylko w VAG group :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

A wiec jest to ciagnik Lamborghini Racing 165 wersja jakas chyba exportowa niema grzałki własnie ani miejsca na grzałke. sąsiad sobie sprowadził i tak sie zastanawiamy jak bedzie palił w zimie i czy mozna dawac kopcia bo ma intercoller. Ja też mam intercooler w swoim zetorze 10540 ale zapalałem go w zimie normalnie.a to Tdi to niewiem ale tez mam Volkswagena i moze tak z przyzwyczajenia.......................A własnie jak exportowa to moze miała isc do jakis ciepłych krajow gdzie grzanie płynu niejest potrzebne------ to moj sasiad wymyślił


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jeszcze nie było zimy a już jest problem :P wg mnie powinien odpalać, aby aku dało rade kręcić i paliwo nie gęstniało. Tam nie ma płomienówki w dolocie? Kopciuch w silniku z intercoolerem nic nie da :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Nie nie niema problemu jeszcze... to było tak ---- sasiad jedzie ciagnikiem i wstepuje do mnie zeby sie pochwalic, ogladamy gadamy i on rzuca tekst "ciekawe jak bedzie w zimie odpalał bo niema grzałki"??? ja mu na to "oj powiniem palic taki ciagnik a jak niezecgce to dasz mu gazete poczytac i po robocie" a on na to "no tak ale on ma intercooler a to mozna tak da to cos"??? I TU NARODZIłO SIE NASZE PYTANIE a płomienników chyba niema zagladał tam i w dolocie jest gładka rura aż do kolektora jest tam tylko jakis czujnik nic pozatym


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

taki ciągnik może ma jakies rozwiązanie zeby palił w zimie


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
a jaki masz ciągnik z inntercoolerem?nie słyszałem o takim rozwiązaniu w ciągnikach

 

No nie żartuje, wiele nowych ciągników to posiada, np. mój Jelonek 6320 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

Po co zamartwiać się na zapas?? Jeśli nie skropli sie woda w zbiorniku, akumulatory będą naładowane to nie ma bata żeby nie odpalił. Chyba ze mrozy będą takie że olej w silniku zamarznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj