Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BartekM    17

Witam,

Niedługo chcemy założyć paszociąg i ciężko dokonać wyboru czy to ma być koralikowy czy spiralny. Jakie są wady i zalety tych paszociągów.

Alio    61

Nie napisałeś do czego ma szłużyć ten paszociąg? Jaki układ pomieszczeń, przebieg paszociągu i tak dalej. To podstawa przy wyborze.

BartekM    17

Paszociąg ma służyć do zadawania paszy, zbiornik ma stać na zewnątrz w połowie budynku. Pomieszczenia są dwa po 200sztuk każde. W jednym stoją tuczniki a w drugim warchlaki i przez pewien okres paszociąg chodziłby tylko po stronie tuczników. Tubomaty stoją w linie prostej przy ogrodzeniu.

Wiadomość z agroFakt.pl

danielo324    5

jak masz dużo zakrętów to bierz koralik a jak w prostej lini albo delikatne łuki to spirala bo jest tańsza ja we wrześniu zakłdałem koralik na 500 tucznika jak narazie super sprawa

BartekM    17

Jest jeden delikatny łuk tylko, a spirala nie jest bardziej awaryjna? chodzi mi o skręcenie się spirali.. Wolę na początku trochę kasy wyłożyc i miec jak najmniej awaryjny sprzęt..

danielo324    5

u mnie nie było możliwości zamontowania spirali ale jak mi montowali ten koralik to ich pytałem o spirale to nie mówili nic o skręcaniu prędzej że przeciera rurę na łukach bo w spiralnym jest rura pcv ale ogólnie mówili że też są dobre

Gibus    1

wez dwa spiralne paszociągi jesli od połowy budynku rozchodzi ci sie na lewo i prawo. jest to napewno tańsze rozwiązanie.

FarmerX2    3

Spirale są bezawaryjne, przecierają się rury, jeśli łuki są zbyt ostre (np 45' przy 50cm długości kolanka wytrzymało u mnie miesiąc.) Po zmianie na 45' i kolanku 2m od 7 lat nic się nie dzieje a na paszociągu są dwa kolanka czyli w sumie 90' B). Zauważ, że koralikowy będzie dużo droższy, i trzeba bedzie prowadzić 2 linie, bo dochodzi jeszcze powrót.

Co do średnicy polecam minimum 75mm, piećdziesiątka idzie dużo wolniej.

Edytowano przez FarmerX2

monetay    0

Ktoś mi poda mniej więcej kosz wykonania takiego paszociągu na małą trzodę 100 sztuk ? Mniej więcej tylko, jakie u was wychodziły koszty?  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się