luk2782

Amazone D7 -Jak ustawić siewnik do rzepaku?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Obikey    0

Z tego co pamiętam, to siew szerokorzędowy stosuje się raczej na plantacjach nasiennych. W badaniach udowodniono, że siew rzepaku w standardowej rozstawie 12,5 cm daje lepsze efekty. Co do normy wysiewu, to w tym roku siałem odmianę Nelson F1 i hodowca zaleca około 2,1 kg na ha. Wysiewanie 8kg/ha powoduje, że rośliny jesienią konkurują o światło, co prowadzi do wyciągania szyjki korzeniowej nad ziemie oraz słabego rozwoju korzeni! Rośliny nie wytwarzają wystarczającej liczby liści, a co za tym idzie, nie rozgałęziają się wiosną = mała liczba łuszczyn na roślinie, niski plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

wydlumacze to prosciej jak posiejemy zagesto to wyrosna nam takie kikuty waski a jak zadziej to bedziemy mieli ladny rozgaleziony rzepaczek (tylko nie moze byc za zadko posiane bo tez nic nie bedzie)


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja posiałem rzepak poznaniakiem 2 iwyszło mi 5 kg na ha.Inaczej juz nie szło <_< PS chyba z pół dnia wykrecałem siewnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Ja w tym roku posiałem 4 kg na hektar .Siałem zestawem brona wirnikowa z poznaniakiem co drugi lejek w terminie 20.08 na dzień dzisiejszy wschody są świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja zasiałem w zeszły poniedziałek,też co drugą szare,ale nie byłem jeszcze na polu zobaczyć co i jak.Podajrzewam że sobie wschodzi <_< Co do terminu to troche trudno trafić,w zeszłym roku siałem bardzo pużno po połowie września i powiem,że był najładniejszy we wsi i plon niczego sobie.

No cóż-agregat ze siewnikiem to jest to. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja sieje Poznaniakiem wychodzi 3,5kg na hektar siewnik ustawia ojciec zamyka co drugi lej i ustawia skale i zawsze jest dobrze posiany i nam starcza nasienia jak sialiśmy pierwszy raz to nie wiedzieliśmy jak ustawić siewnik to sialiśmy normalnie na wszystkie lejki z nawozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Posiada moze ktos siewnki gaspardo penta 300?? nie mam instrukcji obsłógi a chcialbym sie upewnic czy dobrze robie ustawiajac go tak jak go ustawiam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robak333    0

to jak najlepiej siac Bo w tym roku jest nowy zestaw znaczy agregat i siewnik poznaniaka i nie bardzo wiadnomo jak to wszystko ustawic. Czy siac co druga rurke czy wszystkie maja byc otwarte?? Jak ustawic wszystkie przekładnie zeby to wszystko dobrze wyszlo?? Wedlug tabeli wysiewu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jak ustawiacie Poznaniaka do wysiewu rzepaku?Da rade wysiać +-3kg/ha?Będe siał mieszańca i te 3kg to norma wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

szybko potrzebuje pomocy jak ustawić poznaniaka do siewu rzepaku bo nie możemy go ustwawic wychodzi nam za dużo jak zrobić żeby 3,5 kg było??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli nie możesz wysiać mniej jak 3,5 kg to niezłym wyjściem jest dodanie do nasion balastu w postaci wyprażonego rzepaku np. w piekarniku.I jeśli min wysiew wynosi np 5 kg, mieszanka powinna się składać z 3,5 kg rzepaku nasiennego i 1,5 kg balastu.

P.S. zawsze stosuję balastowanie nasion rzepaku wysiewając końcówkę nasion.W siewniku typu poznaniak ciężko opróżnić skrzynię nasienną do końca zapewniając jednocześnie równomierny wysiew.Ostatnie 2 kg nasion rożrzedzam balastem do 8 kg,zwiększając jednocześnie 4 krotnie normę wysiewu.W siewniku zostaje ok 2-3 kg materiału w którym jest tylko ok 50-70 dkg nasion rzepaku w cenie ok 40 zł/kg.Bez balastowania tracił bym ok 100 zł na pozostałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

Witam, mam problem niewiem w jaki sposób przestawić siewni nodet z 90 r na sianie rzepaku tak aby kręcąc kołem mechanizm wysiewający kręcił się wolniej, może ktoś taki siewnik posiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Mam pytanie do Posiadaczy siewników Amazone D7. Jaką wartość liczbową ustawiacie na Skali przy przekładni tak żeby siać 3- 3,5 kg rzepaku na ha?

Edytowano przez DJBOMBA12

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

jeżeli w siewie wychodzi więcej nasion niż z próby kręconej to co może być przyczyną ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeżeli w siewie wychodzi więcej nasion niż z próby kręconej to co może być przyczyną ??

 

Ale jaki siewnik posiadasz?? albo żel krecisz, źle liczysz albo przekładnia do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

rzeczywiście źle liczyłem ;) pozdro

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nomyzs21    0

witam. Koledzy mam problem z siewnikiem Amazone d9. Mam ustawione kółka do drobnych nasion, denka i na skali nr wg którego powinno wysiać sie 2.7 kg na ha.(jest to nr 60) robiłem 5 razy próbę kręcona i ciągle wychodzi tak samo. Na polu natomiast leci jak głupie. Mam pytanie czy coś trzeba w przekładni przestawić żeby kółeczka wolniej się kręciły czy co??? proszę pomóżcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

witam a posiada ktoś Hassie model DKL chodzi mi o to jak poblokuję kółka do zbóż a kreci sie tylko kółko do rzepaku srodkowe moje pytanie czy tak mozna juz siac czy trzeba jakieś nakładni stosowac bo się otarłem o ten temat???


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja tam do balastoeania używam kaszy jaglanej - nie wschodzi a wielkość jak rzepak super się sieje, koszt kaszy 3,5 zł


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quxfrix    1

Witam wszystkich

Mam następujący problem z którym męcze się cały dzień, mianowicie nie mogę ustawić siewnika na siew rzepaku. Przestawiłem rolki na drobnonasienne i ustawiłem na maksa na przekładni i wychodzi mi że wysieje 3 kg na hektar.Dodam jeszcze że siewnik to isaria typ 6050 2,25m, facet od którego kupowałem ją powiedział mi że mam na zboże kręcić kołem 22 razy i to co wyjdzie pomnożyć rzazy sto i to będzie wynik na hektar.Bardzo proszę wszystkich posiadaczy jak i osób które się znają na tego typu siewnikach o pomoc w jego ustawieniu. Z góry bardzo dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj