luk2782

Amazone D7 -Jak ustawić siewnik do rzepaku?

Polecane posty

mat93    36

Panowie posiadam Poznaniaka 5 chcę zasiać nim w tym roku rzepak pytanie brzmi jak zmienić rolki bo nigdy tego nie robiłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Panowie, kupiłem siewnik AMAZONE D7 TYP33 SUPER S. Siano nim na 3m poprzez zamkniecie skrajnych redlic tych za kołem. Wyposażony jest również w automatyczne ścieżki (na 12m 0 1 2 3) oraz znaczniki. Podczas próby kręconej siewnik wysiewa zadaną ilość nasion rzepaku. Z koleji jak pojadę w polę norma wysiewu jest praktycznie dwukrotnie zaniżona. Próbę kręconą robiłem na 1 ar oraz na 2,5 ara i wszystko wychodziło ok. 

 

Próbę kręconą robiłem następująco: dla 1 ara kręciłem 14,5 razy kołem, a dla 2,5 ara kręciłem kołem 36 razy. Koła w siewniku mają rozmiar 16" a rzepak miałem zamiar wysiać co drugi lejek na szerokość 26,6 cm. 

 

Co robię źle? Czy coś mam nie tak z przekładnią, że pod obciążeniem w polu oszukuje...? 

 

PS. Denka wysiewające ustawione w pozycji 1, a zasuwy domknięte na 3/4 tak jak nakazuje instrukcja obsługi.

 

Pomocy!

Edytowano przez avens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dlaczego mój poznaniak [2007rok prod.]jak sieję rzepak to na równie i pod górkę wschody są dobre a z górki są bardzo słabe dodam ze siewnik jest mało używany w czym może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja sieje na c1 poznaniakiem 2.7m co drugi lejek i wychodzi mi 4.8-5kg na ha :)

bez zmieniania zebatek mniej sie nie da, tak sieje od 3 lat i jest ok

w tym roku bedzie to samo, a co do odmiany to w tym roku proba z Bazylem

taki bo tylko taki byl dostepny u nas, no nie liczac californium ale 40zl za kg to ciut duzo jak za material siewny (przynajmniej dla nas)

Czy to nie były piękne czasy :).   Jakże inaczej rolnictwo  wyglądało 10 lat temu :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

Panowie, kupiłem siewnik AMAZONE D7 TYP33 SUPER S. Siano nim na 3m poprzez zamkniecie skrajnych redlic tych za kołem. Wyposażony jest również w automatyczne ścieżki (na 12m 0 1 2 3) oraz znaczniki. Podczas próby kręconej siewnik wysiewa zadaną ilość nasion rzepaku. Z koleji jak pojadę w polę norma wysiewu jest praktycznie dwukrotnie zaniżona. Próbę kręconą robiłem na 1 ar oraz na 2,5 ara i wszystko wychodziło ok. 

 

Próbę kręconą robiłem następująco: dla 1 ara kręciłem 14,5 razy kołem, a dla 2,5 ara kręciłem kołem 36 razy. Koła w siewniku mają rozmiar 16" a rzepak miałem zamiar wysiać co drugi lejek na szerokość 26,6 cm. 

 

Co robię źle? Czy coś mam nie tak z przekładnią, że pod obciążeniem w polu oszukuje...? 

 

PS. Denka wysiewające ustawione w pozycji 1, a zasuwy domknięte na 3/4 tak jak nakazuje instrukcja obsługi.

 

Pomocy!

 

JAKIE MASZ ROLKI DO RZEPAKU muszą być dwurzędowe  podane obroty są dla koła 6.00-16

 

zobacz jak wyglądają języczki pod rolkami

Dlaczego mój poznaniak [2007rok prod.]jak sieję rzepak to na równie i pod górkę wschody są dobre a z górki są bardzo słabe dodam ze siewnik jest mało używany w czym może być problem.

 

za mało rzepaku  za duży skos z góry do amazone d8 można było dostać wkładki do siewu rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Jacy1975 co masz na myśli pisząc za duży skos Jak by była za duża szczelina między denkiem a kołem miało by to znaczenie.Rzepaku było ok. 9 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

problem ze sciezkami w d7, oryginalne zasowki i licznik przy podnoszeniu, przy szenicy jest dobrze i normalnie zamyka a w rzepaku nie widac sciezek na polu, co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Rolki wysiewające(palce) już pewnie wytarte i nasiona przelatują pod wpływem wibracji. Przerabiałem ten sam problem z prosem i zrezygnowałem ze ścieżek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Pewnie tak ale to musisz sam porównać rozmieszczenie nasion po wschodach. Mój siewnik tez już sporo zrobił w swoim życiu ale nadaj z rozkładu nasion jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

powiem szczerze ze moj siewnik nie wyglada na zmeczonego, elementy robocze w bdb stanie, brak jakichs luzow na redlicach itp wiec troche mnie dziwi ze rolki wytarte..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

To sprawdź go w czasie próby kręconej(podnieś, pokręć kołem i obserwuj czy ścieżki działają lub skąd wylatują nasiona). Jeśli w czasie próby kręconej wszystko działa to pobujaj go na podniesionym siewniku i zobaczysz czy nasiona wylatują od huśtania, wibracji w czasie jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz6788    0

WITAM 

kupiłem siewnik amazone d7 specjal II szerokość 2,5metra 19 radlic czy ktoś moze mi podac jak zrobić próbe krecona ile razy musze zakrecic korbą rozmiar koła 5.00x16.

 A  może ktoś siał pszenzyto jakie ustawienia dac zeby wyszło w okolicach 190 kg/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Witam,

 

Strona 53 katalogu(zobacz czy masz ten sam typ przekładni)- podana liczba obrotów korby umieszczonej w przekładni

http://info.amazone.de/DisplayInfo.aspx?id=804

 

Z ustawieniem na 190kg/ha celuj w okolice 60 na skali ale to zależy od przekładni(zużycia) i MTZ. Wykonaj probe kręconą i dopasuj.

Edytowano przez Konrad_Duda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

witam ,posiadam hassie dkl 3m ,pierwszy rok bede siał rzepak,moze ktos z uzytkownikow moze podpowiedziec co po kolei musze zrobic,z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1102    0

koledzy mam problem z ustawieniem swojego D7 Special II d30 3m do siewu rzepaku.

 

Co druga redlica zamknięta,czyli siew co około 24cm, reszta zapadki na 3/4. dźwignia den na ząbku 1. Główna dźwignia ustawiona na 15 . Koła 5x16, robię 15.5 obrotu i wyrzuca mi 345g ziarna co wg tabeli wysiewu jest 10x za dużo. Koło ma obwód 2.13m x 15.5 obrotu x 3m szerokość robocza = 100m2 posiane. 100m2 i wyrzuca 345g czyli 10 razy za dużo. Co robię nie tak?? Że wychodzi równe X10 ??czy zębatki do siewu zboża powinny obracać się razem z tymi do drobnego siewu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Przestawiasz na drobny wysiew to chyba jasne- zębatki od grubego wysiewy będą zablokowane przez sworznie o obudowę aparatu wysiewającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1102    0
Dnia 14.08.2022 o 15:26, Konrad_Duda napisał:

Przestawiasz na drobny wysiew to chyba jasne- zębatki od grubego wysiewy będą zablokowane przez sworznie o obudowę aparatu wysiewającego.

Dzięki, zablokowałem wszystkie zębatki do grubego wysiewu, po próbie kręconej ustawionej dźwigni na 15 powinno wysiać mi 32g na 1 ar, a wysiewa 6g, dodam że waga dokładna stołowa. Czy to możliwe czy nadal robię coś źle?

Policzyłem że na 1 ar powinienem wysiać 33g co daje około 6700 ziaren na 100m2.  

Już nie wiem co robić, siew rzepaku coraz bliżej a walka z ustawieniem siewnika trwa:/

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Ustaw na 60 i sprawdź. Ja nie bazuje na tablicach z książki tylko na wartości z próby kręconej. Musisz zwiększać ustawienia do momentu kiedy wysieje te 32g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1102    0
15 godzin temu, Konrad_Duda napisał:

Ustaw na 60 i sprawdź. Ja nie bazuje na tablicach z książki tylko na wartości z próby kręconej. Musisz zwiększać ustawienia do momentu kiedy wysieje te 32g

Ok dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj