luk2782

Amazone D7 -Jak ustawić siewnik do rzepaku?

Polecane posty

luk2782    19

no własnie sieje poraz pierwszy rzepak w tym roku chce go dobrze posiac. mam Amazone D7 3 metrowa z brona wirnikowa pracuja jako zestaw upr-siewny. poiac co 24cm to wystarczy zamknąc co drugą lejke ale co ze skrajnymi przeciez na styku albo bedzie co 12 cm albo zostanie pasek gleby nie doprawionej. jak sobie z tym radzicie?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

siłem co drugą dobrze wychodzi ale teraz będe siać w rozstaw zbożowy lepiej roślinki na polu są rozmieszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

A ja mam zamiar zasiać konskilde delta + nordsten siewnik polonów ciekawe jak wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

a siejecie agregatem upr-siewnym czy samym siewnikiem?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

a siew rzytowy ja myślicie będzie zły

 

Ile kilo siejecie rzepaku dzisiaj gadałem ze znajomym i mówił że siał 5 i teraz posieje 8kg ale to chyba za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

miałem taki temat dzisiaj założyć ,jak ustawić zwykłego poznaniaka do rzepaku,i na co zwrócić uwage przy kupnie takiego siewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

3 lata temu jak siałem po raz ostatni to 4,5kg/ha i siew poznaniakiem co drugą redlice. W tym roku jeszcze nie wiem jaki bedzie wysiew.... zależy czy bedziemy siać odmiane populacyjną czy mieszczańcową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

3,5 kg na ha i ani grama wiecej w tym roku i tak był troche za gesty teraz zasiejemy jakies 3,2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja sieje na c1 poznaniakiem 2.7m co drugi lejek i wychodzi mi 4.8-5kg na ha :)

bez zmieniania zebatek mniej sie nie da, tak sieje od 3 lat i jest ok

w tym roku bedzie to samo, a co do odmiany to w tym roku proba z Bazylem

taki bo tylko taki byl dostepny u nas, no nie liczac californium ale 40zl za kg to ciut duzo jak za material siewny (przynajmniej dla nas)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Ja bede siał Awiso SW odmiana od osadkowskiego posieje jej 3,5 kg/ha zobacze co bedzie jak posieje co druga lejke moja amazonka ma koleczka do wysiewo drobnych nasion i skrzynie przekładniowa bezstopniowa. jak posieje to powiem cos wiecej:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

A na ile ustawiłeś tego Amazona bo znajomy jechał na 15 co 2 rządek na wąskich wałkach i wyszło mu 6,5kg przy MTN rzepaku 4,2g a według tabeli powinno wyjść 4 kg. Coś sknocił?


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

Ja dzisiaj posiałem rzepak Amazona D-7 30 na podzespołach D 8 i ma tez zageszczone lelki (35).siałem wszystkimi i po przeliczenu i prubie kreconej musiałem dac na 10 i to wyszło równe 4 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Mój D7 Specjal wysial 3,2 kg Castille przy ustawieuniu skrzyni równe 20, dzwignia den 1, zastawki 3/4, kolka do rzepaku, rozstaw 11,9cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja ustawiłem na 23 i co druga lejke i wyszło mi po 4 kg według instrukcji to przy takim rozstawie to przy 18 powinno wyjsc 4kg. nie pamietam MTN tego rzepaku. a jak myslicie jak posieje 4 wrzesnia to bedzie cos z niego?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frank    0

a ja siałem tez na c,1 i za durzo mi wyszło, musiałem przekładac wałki na drobny wysiew i siałem juz ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

powiem wam ze tan rzepak co był posiany tydzien temu jest na wierzchu i na przyszły rok nie posieje juz co 24 tylko co 12 bo jadac co 24 agregatem upr-siew skrajna lejka jest przysypywana ziemia i dłużej wschodzi a pza tym rośliny sa gorzej rozmieszczone. wysiałem 4 kg/ha bo warunki były troszke cięzki wilgotno a poza tym juz lekko po terminie tj 26 sierpnia.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

NIe chce mis ię zbytnio kominować czy założyć nowy wątek w sprawie instrukcji do siewników Amazone więc się podebne bo i trochę jest w temacie. Wcześniej poszukiwałem tabeli po polsku do D8 ale nikt nie miał a ja znalazłem w necie i to po polsku na stronce Amazona. Jest tam jeszcze kila innych instrukcji i tabel wysiewu. Link http://info.amazone.de/Frontend.aspx?reloa...nzahlenzeigen=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak siewnikiem amazone d7 specjal II siać rzepak, czy trzeba dokupować kółka do drobnych nasion czy tylko poustawiać denka i przekładnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

A nie masz podzielonych kółek wysiewających na 2 nierówne części. Jak tak to znajdź jak bedziesz okręcał kołem taki kołek na tym szerszym. Jak go znajsziesz spróbuj od strony tego wążeszego go wysunąć. Uważaj niektóre mają zabezpieczenia w postaci śrubki na obwodzie tego szerokiego kółka. A jak nie masz tak podzielonych w co watpię to musisz pokombinować.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

my sialismy poznaniakiem tym starszym chcielismy posiac kazdym lejkiem ale kijowo wyszlo po 1 przejezdzie wiec zrobilismy co drugi tylko 3i 4 lejek od prawej strony byl otwarty i jeszcze posrodku nei pamietam juz ktore ale wyszlo tak ze pierwszy i ostatni lejek sial ale musialem siedziec na siewniku i przymykac lub otwierac przesowkami bo za gesto wychodzilo ale po siewie zwazylismy i wyszlo 4kg/ha


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj