Kondzik

Rębaki do drewna

Polecane posty

Kondzik    0

Co myślicie o tych urządzeniach? Zależy mi na opiniach posiadaczy tych maszyn. Jakie mają wady i zalety? Czy opłaca się kupno nowego rębaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ale jakiego rębaka? Do ciecia gałęzi czy do rozłupywania pniaków drzew?

Jeśli do użytku własnego to nie kupuj nowego, na targach widziałem za 1200euro taki rebaczek z silnikiem 5kW, a ja zrobiłem że starych części z silnikiem 5kW i siłownikiem dwa razy większym jak ten za 1200euro, a pisało na targach 10ton nacisku, mnie to kosztowało 2500zł, nie pamiętam ale jakieś 5-6lat temu. A to link(to jest pozycja do transportu, do pracy ten siłownik ustawia się w pionie, to jest do rozłupywania pniaków):

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/255774-luparka-do-drewna/

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Przepraszam bo trochę nie jasno się wyraziłem. Chodzi mi o rębak do gałęzi :). Ale wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

kolego ja posiadam rębak tarczowy, sam go zrobiłem w sumie jestem z niego bardzo zadowolony, ale niestety bez podajnika , zrębka to jakieś 2-5 cm, zapotrzebowanie na moc minimalne, u mnie pracuje z c-330 na obrotach 1500 i daje radę spokojnie, koszt wykonania samem wyniósł mnie gdzieś 800 zł, a zakup nowego to jakieś 3,5 tyś minimum, więc polecam samemu zrobić.

 

PS. zobacz zdjęcia w mojej galerii jest tam ten rębak :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Kolego Przemko mam takie pytanko: jaką wielkość przełożenia zastosowałeś na przekładni pasowej w swoim rębaku, 2:1 czy większą i maksymalnie jakiej grubości gałęzie możesz rozdrobnić?

 

Mam również kilka pytań do kolegi rafalkom555 a mianowicie: czy silnik w twojej łuparce jest połączony z pompą oleju bezpośrednio czy może poprzez jakąś przekładnię? Jaką liczbę obrotów kręci silniczek i czy jest uruchamiany na raz? Ostatnie pytanko :D Czy znasz parametry pompy hydraulicznej tzn. jaki wydatek oleju w litrach na minutę i przy jakim maksymalnym ciśnieniu może tłoczyć olej? Być może jest tabliczka na pompie z danymi.

 

Za wszelkie odpowiedzi z góry kolegom dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego Tandam ja u siebie zastosowałem przełożenie 1:2,5 osobiście ciąłem gałęzie takie o średnicy do 5 cm, i były idelne, wszystko pochodziło z drzew wiśniowych :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Gałęzie około 5 cm średnicy to już całkiem spore okazy! :) U mnie co roku wiosną zawsze jest tych gałęzi mnóstwo i też mam w planie zrobić podobne urządzenie, ale to na pewno nie wcześniej niż zimą :rolleyes:

Dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

nie chce mi się zakładać nowego tematu więc napisze tutaj. interesuje mnie zakup rebaka tarczowego cyklon 130 prosił bym o opinię tego sprzętu . i na jakie długość naprawdę tnie materiał.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

Jeśli chodzi o wybór rębaka to jest z czego wybierać. Wyróżniamy głównie 4 typy rębaków: bębnowy, tarczowy, ślimakowy i walcowy. Jeśli potrzebujesz zrębki do pieca z podajnikiem to tylko tarczowy bo robi drobne zrębki trochę większe od trocin. Jeśli zrębki będą zasypywane do pieca to pozostałe 3 rębaki rąbią na zrębki ,które nie przelatują przez ruszt w kotle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o rębak cyklon 130 to robi on zrębki do 5 cm i mniejsze posiada 4 dwustronne noże i przeciwnóż gałezie do 13 cm można śmiało wkładać wiem bo niedawno go zakupiłem i jestem z niego bardzo zadowolony solidna konstrukcja i malowanie nic tylko kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor369    0

Myślę, że ten temat będzie najbardziej odpowiedni

 

Czy z rębakami do gałęzi firmy Caravaggi miał ktoś może do czynienia?

Albo jakieś sprawdzone info o maszynie z własnym silnikiem do rozdrabniania gałęzi drzew, żywopłotów etc. o średnicy max 13 cm, tak by można było zrębki wykorzystać np jako wyściółkę pod rośliny

Mile widziana własna przyczepka transportowa

 

Z góry dziękuję

Edytowano przez Gregor369

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AutoAgro    0

Osobiście polecam rębaki marki Negri jest to w pełni włoski produkt są dość drogie ale jakość ich zdecydowanie przewyższa konkurencje. Załączam nagrany przeze mnie film na którym pracuje rozdrabniacz gałęzi właśnie tej marki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj