Skocz do zawartości
bison45

Elektryka w AUTOSAN D47

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

bison45    0

Witam,

mam problem z elektryką w mojej przyczepie. Kiedy włączę światła postojowe to zapalają się wszystkie żarówki(od hamulców, kierunkowskazów i pozycyjnych). Nie wiem co się dzieje...(w puszce wszystkie kable są dobrze podłączone) Proszę o pomoc :unsure:

tomek73    188

Nie masz masy . Podłącz kawałkiem kabla z ciągnika do przyczepy i będzie dobrze. powyczyszczaj styki w gniazdach i sprawdź czy masa wychodzi z ciągnika.

Lukaszjarm    4

tak jak kolega mowi kabel od masy nie laczy , wyczysc wtyczke i gniazdo i sprawdz podlaczenie masy do ramy w przyczepie i wyczysc

Wiadomość z agroFakt.pl

Ewidentnie brak masy i robi sie choinka. Sprawdz kabel co idzie do ramy od przyczepy.

Edytowano przez MajsterPopsuj88

bison45    0

Dzięki :rolleyes: czyli mam podłączyć zwykłym kablem masę od ramy do puszki tak? a nie można od lampy do zderzaka? :huh:

izydor6280    481

kolego jesli masz prz przyczepie 5 zylowy kabel to przed puszka przykrecasz do ramy, ew. ciagniesz na kazda lampe

nie wiem czym ja ciagasz, ale z gniazda dajesz kabel i laczysz z korpusem, lub najlepiej z - na aku

agromatik    182

Pod numerem [3], bądź w starych wtyczkach [31]idzie masa, sprawdź czy ją masz podłączoną, w kostce też sprawdź czy masz puszczona masę na ramę przyczepy, na końcu sprawdzasz poszczególne światła czy mają masę. W Twoim przypadku nie ma masy na poziomie gniazdo ciągnika - kostka przyczepy.

asharot    176

Postaraj się zrobić instalacje tzw. dwuprzewodową czyli wszędzie gdzie jest żarówka oprócz tego że masa jest poprowadzona po ramie dodatkowo jest jeszcze przewód masowy.Te jednoprzewodowe to jakoś nie zdają egzaminu.

bison45    0

Otworzyłem puszkę, w kostce wszystkie kable po kolorach są dobrze podłączone, tylko 2 niebieskie kable wisiały luzem i tak już to zostawiłem(z waszych wypowiedzi wynika że to masa, jutro ją podłączę do ramy), bo się trochę nie znam (dopiero 14 roczek mi leci) Dziękuje serdecznie wszystkim za odpowiedzi:) Dodam zdjęcie jak się wszystkie będą świecić:) Dzięki:)

izydor6280    481

kolego podlaczenie to prosta sprawa

powinienes miec podlaczone 4 kable od swiatel + kabel masowy

rozkreczsz wtyke i masz wszystko jak na dloni

http://www.explorerfanklub.org.pl/forum/files/gniazdo_przyczepy_7_stykowe_205_214.jpg

lecisz do kostki, a z kostki do lamp

radze Ci zrobic tak jak napisal @asharot, czyli kabel masowy od kostki rowniez do lamp

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy

ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez Famer21
      Szukam przyczepy 8-10ton na co patrzeć jaką najlepsza bedzie?
      Gdzie mogę znaleźć przyczepe jakąś w necie poza allegro, bo nic nie widać same takie "zrób to sam".
    • Przez zetor7745
      Co sadzicie o przyczepach Pronar. Interesuje mnie kupno 2 sztuk 10t i wybor padl na pronar dobra cena co wy na to?
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez johny09
      Witam.
      Jestem zainteresowany kupnem przyczepy koleby zremb w8, czy ktoś może się orientuje kto może chce sprzedać?
       poniżej przykładowe zdjęcie