Gucio12

Filtr powietrza C-330

Polecane posty

Uziu92    7886

a czy na pewno dobrze ustawiles te zawory ? W dobrych polozeniach walu ? jezeli przed bylo okej to nie mozliwe zeby sie tak porobilo od razu. Laski jeszcze sprawdz. Po mojemu klepie ktoryms zaworem ssacym , mozliwe ze tlok o niego stuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek-c-330    548

dzieki za wszystkie rady i odpowiedzi :D musze sie za to zabrać i zrobic zeby było jak trzeba :D ale głowicy by nie zaszkodziło zrobić na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

A i jeszcze moge cos dodac.zawory potrafia sie zawieszac.w prowadnicy mialem taki kit wc360 przed remontem ze zawor normalnie stojał,nie raz tlok go odbijal ze stukami(nie raz np,przy orce). Sprawdz jak chodzi zawor leciutko czy z oporem jak nacisniesz czyms na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek-c-330    548

juz problem rozwiazany długo to trwało ale sie udało nie domykał sie jeden zawór poniewaz przystawiało konikiem do odpreznika teraz filtr chodzi normalnie dzięki wszystkim za podpowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Pozwólcie że podepne sie pod temat. Co byście powiedzieli na taką sytuację. Na niskich obrotach ciągnik pracuje normalnie ale od 1600 obr/min silnik stuka tak jak na tym filmie z tą różnicą że ten stukot narasta. Coraz głóśniej tak przez 3 sekundy i albo stuka juz cały czas albo nagle cichnie. I za kilka sekund znów narasta żebu za chwilę ucichnąć. Dodam że kilka dni temu podczas jazdy na pełnum gazie na jednym cylindrze trzy razy tak ciapnął jak by zawór sie nie zamknął i puścił biały dym. W takt tych stuków co na filmie tylko dźwięk był taki jak by się odprężnik podniosło. I za jakiś czas znów się to powtóżyło. Myślałem że to zawór się zaciera w prowadnicy ale dlaczego nie stuka jednostajnie tylko narasta coraz głośniej żeby za chwilę ucichnąć? Mowa oczywiście o c 330. Luz zaworowy ustawiony prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Posprawdzaj sprężyny zaworowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek-c-330    548

a może masz to co u mnie czyli nie domyka ci zaworu nie dostawiaja ci koniki do wałka odprężnika ? :P albo wiesza ci się zawór i kompresje bije w filtr :)

Edytowano przez jacek-c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalt1717    1

Witam, muszę wymienić filtr powietrza w c330, czy może ktoś polecić gdony uwagi filtr nowego typu zamiennik, bo te brodnickie są dosyć drogie. Jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nie ma lepszego niż Brodnickie chcesz mieć pewność w zakupie to kupuj Brodnicki dołóz te 30 40 zł  bo reszta to albo made in india lub china 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prs613    0

Ile powinno być wkładów w filtrze powietrza nowszego typu? Nad misą olejową w obudowie filtra to wiadomo, ale czy w misie olejowej filtra powietrza też powinien leżeć taki sam wkład? Tak się zastanawiam czy poprzedni właściciel ciapka coś nie przekombinował czy tak ma być?

Edytowano przez prs613

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Chyba nie powinien być tylko sam olej 

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prs613    0

U mnie to wygląda tak, że w oczywiscie w filtrze w środku są wkłady z siatkami metalowymi i po wyjęciu miski olejowej też w samej misie lezy jeden wkład praktycznie w oleju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7

Mam pytanie, mam c330 , filtr powietrza nowego typu, czy można kupić gdzieś te wkłady z siatkami metalowymi które są włożone w filtr ? Bo u mnie w filtrze jest jeden wkład http://assets.techrol.com//uploads/products//thumbs/300/CA06-047_1.jpg  który wymieniłem , oraz wkłady z samej siatki metalowe które się porozdzierały, da się to gdzieś kupić ? I czy wkładając tylko połowę tej siatki ciapek będzie chodził gorzej ? Bo niestety druga połowa się nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

To samo pytanie co kolega wyżej, można to gdzieś dokupić? W internecie nic nie ma, w sklepie byłem też nie mieli. Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Powinieneś mieć komplet. Filtr nie będzie czyścił powietrza jak należy z niekompletnym sianem.

Na necie są jakieś  dostępne tylko nie wiem czy takie jak potrzebujecie.

https://www.google.pl/search?q=c-330+wk%C5%82ad+filtra+powietrza&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiEwdPUsczRAhWkDMAKHRpFB7AQsAQIOQ&biw=1680&bih=871

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Gdzieś kupić napewno się da, u mnie w małym sklepie z częściami mieli od ręki, jedyna różnica w porównaniu ze starym to taka, że wkład jest z tworzywa sztucznego, nie metalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Chyba trochę ciężko wpisać w google  i poszperać  w grafice a część potrzebną można szybko znaleźć https://agri-truck.pl/powietrza-wklad-filtra-powietrza-c-330-mf-3-n-t,c582,p2993,pl.html     To że w sklepie nie mają to nie oznacza że nie nigdzie można dostać i pewnie tłumoki tam pracują  jak u mnie w okolicznych sklepach.Mówiłem do chłopa że chcem poduszkę do siedzenia Gammer kunów nowy typ a ten że nie ma na magazynie bo myślał że do nowych dzisiejszych siedzeń.Jak podałem numer katalogowy  to w magiczny sposób jednak jest na magazynie.A najlepsze jest to jak kupowałem coś w Agromie siedziały dwie baby  sporo czasu tam pracowały jedna do dzisiaj jeszcze tam pracuje,mówiło się nazwę części a ta z pamięci pamiętała numer katalogowy to jest obsługa.

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

Masz może jakiś link? szukałem na necie ale są tylko same wkłady brak tego luźnego "siana"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Ale wy macie problem....  Aż tak drogo kosztuje nowy kompletny wkład  że chcecie się bawić żeby te sianko wrzucić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A jeśli już koniecznie chcesz kup samo siano z 80-ki lub mtz-ta.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj