Gucio12

Filtr powietrza C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Junkers    44

Rzeczywiście 400zł za całość, a wkłady 150 to nie mało jak na kawałek papieru. Może od samochodu taniej wyjdzie, np. od Opla Omegi, tam są silniki od 2,0 do 3,2 i w dodatku benzyniaki(szybciej się kręcą), więc nadążą za 2litrowym silnikiem ciapka, wlot można by zrobić przy słupku kabiny a na wierzch jakiś cyklon. Wkłady samochodowe kosztują o wiele mniej, bo ok 10 do 50zł.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

bardziej może od jakiegoś francuza tam są okrągłe w dieslach i łatwiejsze do umiejscowienia a co do ceny kpl fnz to chyba nawet są teraz jeszcze droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem sobie nowa plastikowa maskę do swojego ciapka i tak się zastanawiam nad wyrzuceniem starego filtru powietrza i założeniu takiego samochodowego z obudowa . Czy takie coś może ktoś już przerabiał ???? Z jakiej marki byłoby najlepiej założyć. W planach mam jeszcze umieszczenie komina pod kabinę ale nie wiem jak to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

najlepiej o dużym przepływie od iveco daily był by dobry napewno


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Na złomie znalazłem taki filtr->

 

http://allegro.pl/ob...1992142237.html

 

kosztował jedynie... nawet nie pamiętam ile, bo policzył 1,5zł/kg :blink:

 

Filtr jest od Fiata Ducato, Peugeot Boxer i Citroen Jumper ale na obudowie pisze Fiat. Pozostało jedynie wymienić wkład, bo tamten widać że się nie nadaje, jest cały czarny, dorobić mocowanie, żeby go założyć gdzieś z przodu na dole kabiny i może zasysanie jakoś poprowadzę albo zostawię goły króciec.

 

I będzie w końcu filtr z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś pierdu olejowe co po jego zdjęciu okazuje się, że jest piach w kolektorze dolotowym, a później się człowiek dziwi dlaczego bierze olej, a przedmuchy ma takie, że bardziej dymi z korka jak z tłumika ;)

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale kolego ta obudowa filtra ma jakąś komorę wirową - cyklon?

Bo coś mi się wydaje, że nawet tak duże samochody tego nie miały. Więc wkład po dniu jazdy w kurzu będzie do wyrzucenia i trzepanie na dłuższą metę już nic nie da.

W kombajnie filtr papierowy po dniu koszenia jest lekko zakurzony natomiast denko obudowy filtra w którym się zbiera cały bród z cyklonu ma pojemność dużego głębokiego talerza i jest praktycznie pełen. Bez tego to w ciągu pracy musiał bym, go trzepać kilka razy.

 

 

Wąż ssący możesz pociągnąć na dach jeśli go masz, tam jest najmniej kurzu w czasie pracy no i jak terenówka będziesz mógł brodzić w głębokiej wodzie bez obawy że pociągnie wodę. :D

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Cyklon można dopasować od jakiegoś innego ciągnika to nie problem. Jest okres zimowy, będzie czas na testy. Po dachu nie wiem czy jest sens puszczać, dobry cyklon i tylko jakiś kawałek rurki na filtr powinien załatwić sprawę. Wiem jedno - do mokrego filtra już nigdy nie powrócę, prawdopodobnie on wykończył silnik tym piachem, właśnie robię remont silnika.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Witam, mam pytanie odnośnie filtra powietrza, jest to oryginalny filtr z 1975r, wymienię w nim wkład dolny i ten kapturek z góry ale chciałbym też jakoś wyczyścić te wewnętrzne wkłady ale niestety chyba są one niewyjmowane.

I mam takie pytanie, czy mogę odkręcić cały filtr od silnika i przepłukać go trochę w ropie, żeby ten syf z tego metalowego wewnętrznego wkładu zeszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

da się wyjąc wszystko, tylko może być tak że rozwali się przy tym tą siatkę. Nic im się nie stanie od zanurzania w czymkolwiek. Wypłucz i postaw żeby dobrze obciekło


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majmun83    0

Witam by nie zakladac nowego tematu mam filter starego typu nalezalo by wymienic wypelnienie filtra to z siatki drucianej moze ktos podpowie gdzie mozna by dokupic to druciane wypelnienie lub czym je zastapic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

Pewnie masz ten z taką wysoką "czapką" od C328, miałem ten sam no i rozglądałem się za tą siatką ale jej raczej nie dostaniesz. Kup może nowy kompletny filtr do C330 a jak nie to rozejrzyj się za używanym w dobrym stanie :P ja kupiłem wymieniłem kasete filtrującą nalałem świeży olej i śmiga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lombard    0

Witam jestem świerzy na tym forum,mam taki problem z moim ursusem c-330,z 73r,a mianowicie niepokoją mnie odgłosy kture dohodzą z filtra powietrza.Są to takie przytłumione stuki,a słychać je najbardziej gdy ciągnik pracuje na wolnych obrotach.Słychać to też jak pusci się gaz to nawet bardziej jak dźwięk wydobywający się z rury wydechowej.Sprawdziłem filtr w środku wyczyściłem,uzupełniłem stan oleju,bardzo bym prosił o odpowiedź fachowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ale tu nie potrzeba fachowca, jak są takie przytłumione stuki to znaczy że wszystko jest w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Nie prawda, ja tez mam te stuki. ale wiem co skladalem. masz pekniety pierscien, jesli nastapilo nagle lub jesli z czasem tloki obijaja o scianki.100% napisz czy nagle czy nie?

 

tez w c330, u mnie jest pekniety pierscien. dokladnie kilka dni temu pekl. stuki sa silniejsze zwsze w rurze wydechowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a to ciekawe... o stukach w rurze wydechowej nic nie napisał, ciekawe też że stuki u mnie też były bezpośrednio po remoncie silnika (już kilka lat), wystarczy dokładniej się przysłuchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Na początek ustaw zawory. Jeśli nie przejdzie odkręć filtr powietrza i zakręć silnikiem ręcznie. Jeśli przy zamkniętych zaworach usłyszysz syczenie to masz krzywy, wypalony (choć ssący nie powinien )lub niedomykający się zawór. Dźwięk jak by o żelazo walił. Sprawdź też odprężnik.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek-c-330    548

Witam nigdzie nie znalazłem podobnego tematu więc założyłem nowy jesli taki był to moje niedopatrzenie ale mam ostatnio problem z 30-stka mianowicie ustawialiśmy ostatnio zawory przed czym wszystko chodziło super po regulacji na 0,25 mm tez niby wszystko ok moc ma tylko zaczą stukać głośno filtr powietrza i czym wiecej gazu to on głosniej w 30-stkach niby tak filtr chodzi ale nie tak głośnio jak u mnie zaczą zawory wyregulowane ponownie na 0,20 mm i filtr cały sprawdzony nic to nie dało co to może być dodam ze tzw koniki sa już wystukane i myśle je przeszlifować czy cos to da ? oto film jak teraz pracuje silnik :

poradzcie czy cos z tym robic czy tak zostawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Zawór ssący któryś nie trzyma kompresji.Słychać to dokładnie jak gasisz silnik.

 

Jak zwykle musze sie przykleic do wypowiedzi balcerka,zgadzam sie w 100%. a tak wogule to kiepsko chodzi ta 30tka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek-c-330    548

czyli trzeba robi głowicę ? czy zawory jaki to może byc koszt ?

@karol210 czemu twierdzisz że kiepsko chodzi ?

Edytowano przez jacek-c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli same zawory będą do zrobienia to zależy od użytych części, ale myślę, że ok kilkadziesiąt - sto z hakiem złotych jeśli wymieniać wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Robilem u siebie cala glowice 3 lata temu

-planowanie 120zl

-zawor jeden kosztuje 8zl

 

Nie pamietam dokladnie,ale u mnie tylko rozwiercil gniazda,bo powiedzial ze nowe sa do d*py.napewno niewielki koszt w 200zl sie wyrobisz napewno.przy remoncie glowicy moze warto Ci sciagnac miske i wlozyc pierscienie nowe,a kosztuja grosze. ;)

Ps: po remoncie glowicy moja c330 chodzi przy dodaniu gazu jakbys petardy kladal do tlumika :D (bez zartow nie jeden sie zlakl jak szybko machnalem gazu)

 

Dodam jeszcze apropo planowania, byla twarda dyskusja,kiedy sie planuje.Jedni mowia ze przy kazdym sciagnieciu,drudzy ze wcale.Jesli masz gładz dobra(i nie ma przedmuchow) mozna odpuscic a jesli dawno nie sciagales glowicy lepiej splanowac(fachowo planuje sie przy sciaganiu glowicy).

Osobiscie radze splanowac,masz tylko jedna glowice moze splanujesz za mniej niz 100zl. Przy c360 zaplacilem 500zl(najdrozsze planowanie) za kompletny remont 4 glowic,ale za to glos odzyskala :D sile i mniejsze spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na pewno sprawdź ustawienie zaworów. Możesz odkręcić filtr powietrza i kolektor, sprawdzić który to i czy na pewno to zawór.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj