piotrek161

Wycinak Straumann

Polecane posty

piotrek161    0

Witam, zastanawiam sie nad kupnem wybieraka Straumann http://www.dojmasz.pl/index.php?products=product&prod_id=30 cos takiego tylko na Ładowarke Teleskopową. Jak myslicie czy to dobry wybór ? Slyszałem ze te wybieraki nie docinają i plesnieje, ale nie wiem czy to prawda. Mogłby ktos wypowiedziec sie na ten temat kto ma taki wybierak albo mial z takim styczność ? Z góry dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sąsiad ma firmy mamut to ładnie wycina. Taki sprzęt będzie na pewno lepszy niż krokodyl. Szczerze wątpię by pleśniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Kolega ma takiego założonego na ładowarce JCB i bardzo go chwali

Za rok jak będę miał ładowarkę to też takiego kupuję

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

To zależy ile dziennie bierzesz tak samo jak w każdym innym wycinaku.

A co do pleśnienia przecież Ci nie zapleśnieje w ciągu 2-3 dni chyba ze wybierasz jedno kostkę na tydzień ale jak kupujesz taki wycinak to podejrzewam ze masz sporo hodowle to nie widzę problemu z pleśnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Myślałem że chcesz ładowarko do wozu paszowego wrzucać ale jak ma 3 dni stoić to według mnie lepiej żebyś kupił na piły wycinak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalutp    0

Wycinak jak najbardziej fajny, ale jak kostka ma Ci 3 dni stać to brałbym na 3 noże hydrauliczne i kostka może stać tydz, miałem szczękowy kiedyś i powiem tak....napewno nie ma się w nim co popsuć ale to jest sprzęt dla ludzi którzy bardzo dużo codziennie pobierają paszy....

W tej chwili posiadam 8 szt wycinaków na sprzedaż: http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=2504945


Import maszyn rolniczych: zgrabiarki, przetrząsarki, prasy rolujące, wycinaki kiszonki, siewniki i wiele innych
Woj. Kujawsko-Pomorskie Tel 781 303 224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

a ja nie polecam szczękowego, mimo ze dziennie ładuje 6 ton paszy

na gwarancji pękły mi wszystkie zęby, producent wymienił na nowe bez słowa i jak na razie 2 lata bez awarii

natomiast kiszonki to tragedia, po pilach miałem idealne silosy, teraz muszę się bardzo starać

 

ja wracam do piłowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niech poszuka u ludzi którzy tym handlują , może ktoś ma jakieś części ,ja ostatnio kupiłem taką linkę od handlarza wycinakami za 150zł prawie jak nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Nowa, oryginalna lina kosztuje 1200-1500zł- w zależności od długości (model wycinaka). Można zrobić z polskiej, zarabiając końcówki (koszt około 500zł) albo- może nawet lepiej- poszukać w komisach z wycinakami. Niektóre przerabiają je na widlaki do bel, wówczas lina to element zbędny. Również mam STRAUTMANNa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1310    7

Witam, mam problem z wycinakiem strautmann hydrofox-hc3 nie działają mi piły,docisk chodzi normalnie a piły nic co na to poradzicie, spotkaliście się z takim czymś już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

ja mam podobny problem tylko z viconem u mnie jeszcze chodzą ale sie zawieszają wezmę podniosę kilka razy  i opuszczę i zaczynaj działać  tez nie mam pojęcia co moze byc ,,,,, kupiłem niedawno ale coś na forum  mało jest o wycinakach itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

jak odkręce przewody od rozdzielacza to mi się nie zapowietrzy ?


jak odkręce przewody od rozdzielacza to mi się nie zapowietrzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

ja u swojego przyczynę znalazłem oring na siłowniku od kosy bocznej poszedł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj