Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kraker

Problem:skrzynia biegów (8145)

Polecane posty

kraker    1

Witam, Mam problem ze skrzynią w 8145 ponieważ ciągle wyskakuje mi 2 bieg, na początku myśleliśmy o wodzikach ale są ok. Zdjeliśmy dekiel nad skrzynią i wszystko wygląda dobrze. Nie mam pojęcia co może być. Może mieliście podobny problem? Jeśli tak to jak go rozwiązaliście??

Z góry dzięki za odp. Pozdro Kraker

Arni    1

Ja mam takie coś w c360 tylko wyskakuje 1 bieg i zastanawiamy się co z tym zrobić? Może ciągnik jest już stary i potrzebuje jakiegoś głównego remontu.

Wiadomość z agroFakt.pl

Nitram92    1

A koncowke lewarka biegow ogladaliscie? Jezeli nie wodziki [choc wydaje mi sie ze to one] mozliwe ze zeby 2 biegu sa okragle..a polowa 2 tez ci wyskakuje

kraker    1

@Nikita_Bennet zrobiłem edycję tematu, chodziło mi o skrzynię 4,

Jjuż mniej więcej wiem na czym polega problem. Otóż pewnie odkręciła się nakrętka w skrzyni ta co te tryby jakoś trzyma albo łożysko się wysypało bo tryby są lużne, już rozpołowilismy zetorka i jutro będziemy przy nim grzebać.

@Arni u mnie w 360 też 1 wyskakuje, jak to mówią "ten typ tak ma" B) :)

Hinco    0

mi wyskakuje w c330 4 bieg i narazie zmiana pokrywki i dźwigni zmiany biegów pomogła, ale są wytarte tryby, bo skrzynia nie zsynchronizowana,najczęsciej używany bieg+duze obciążenie..

Nitram92    1

Jesli ostrzegasz to wszystkich @arni i kraker tez sie wypowiedzieli o ursusie ! B) Na dygresje sobie pozwolilismy odnosnie skrzyń biegow Zbastuj troche proszę

Hinco    0
@Nitram92 & Hinco

co ma c360, c355 i c330 do tego tematu??

To, że wszystkie mają coś zwane skrzynią biegów, a chyba o to chodzi w tym temacie, podałem rozwiązanie mojego problemu w innej maszynie więc co? Ma napewno nie pomóc w zetorze? a może jednak? B)

Nikita_Bennet    100

chodzi konkretnie o skrzynie w konkretnym zetorze wiec proszę pisać na temat

a UR2 czy w zetorze czy w ursusie ma te samą skrzynie.

dobra, luz panowie B)

kraker    1

a więc zetor już na chodzie, jednak odkreciła się nakrętka co trzyma wszystkie tryby w skrzyni i przy okazji poszło łozysko na trybach od 1 i 2 biegu,

zts    1

To musiał koszyczek plc wysunąc się na początek śruby skoro poszły złożenia igiełkowe.

look19    29

Jak reguluje się sprzęgło w zetorze 8145 tak, aby biegi nie zgrzytały? Typ sprzęgła - słoneczkowy.

Liloboot    0

KRAKER powiedz czy tą nakrętkę da sie dokręcić bez rozpoławiania bo u mnie nie wyskakują jeszcze biegi ale na czwartym biegu dźwignia pracuje mocno tył przód ?

look 19

zależy jaką masz skrzynie jeżeli bez synchronizacji to po pierwsze musisz mieć dobrze wyregulowany hamulec skrzyni i do tego sprzęgło na dwa razy wciskać przy redukcji i dobierać odpowiednie obroty silnika

look19    29

Jak mi mechanik wyregulował w u1224, to do dziś dnia nie mogę wyjść z podziwy, że tak ta skrzynia może pracować. Pracuje lepiej niż w zetorze 5211.

@Liloboot mój ma synchronizację 3 i 4 biegu. W U1224 jest starszy typ sprzęgła - łapkowe.

look19    29

Dzięki za sugestię. Czy mógłbyś mówić jaśniej o co chodzi? Bo widzisz 1212 jest podobne do 8145 najbardziej z twoich ciągników (najnowsze). Jaki masz w nim typ sprzęgła?

yarecki12    0

nie wiem jaki tam jest typ sprzęgła, skrzynia jest po generalnym remoncie i przeróbce na szybką, najlepiej biegi chodzą w 80tce i 1204 , tu w 1212 trochę gorzej, trzeba podregulować będzie coś.

look19    29

Po tym, że tak samo wyregulowane słoneczkowe nie będzie tak wysprzęglało jak łapkowe( inna regulacja przy pedale sprzęgła).

zts    1

Odkręć pokrywę z lewej strony skrzyni pośredniej i zobaczysz jakie sprzęgło jest.

david85    1

dołączę się do tematu jeżeli w swoim 1201 mam sprzęgło łopatkowe to jak je wyregulować żeby nie zgrzytało remont był w zeszłym roku i od tej pory ciężko wrzucić jakiś bieg bez zgrzytu z góry dziękuje za pomoc!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez skok
      Witam
      Mam zetora  12145( nie ma wzmacniacza tylko wałek)
      Podczas ruszania czasami coś zapiszczy ale ciagnie normalnie i słychac to tylko podczas ruszania na każdym biegu ale nie zawsze czy to wina sprzęgła czy czegoś innego ??
      Jest jakaś regulacja sprzęgła ???
    • Przez paktofonikas1987
      Mogłby ktos mi powiedziec po czym poznam czy jest u mnie blokada przedniego mostu? Jakies kable powinny byc przy moscie ?
    • Przez DanielStefaniuk
      siema wszystkim może ktoś wie. mam zetora 8111 z 91 roku i gdy jadę i mam włączony żółwia jest wszystko oki a gdy załączę zająca coś rzęzi w skrzyni jadąc  na wolnych obrotach. ale jak dodam gazu to wszystko jest oki albo wcisnę sprzęgło i nie wiem czy tak już jest czy cos sie dzieje ??
    • Przez talek48
      Witam...Przegladalem i chyba nie bylo takiego tematu o 3-biegowej skrzyni...wiec zakladam..
      A wiec jak uwazacie...jakie sa plusy i minusy takiej skrzyni?
      Jaka jepsza...3 czy 4 biegowa, według was?
      Ja mam 3-biegową zsynchronizowana...co o niej myslicie?
      Czekam na wasze wypowiedzi...
    • Przez krzysiu12
      Witam.
      Mam pytanie do uzytkownikow tego ciagnika lub pochodnych. Czu u was tez gdy chcecie zredukowac np z 3 na 2 to jest tylko zgrzyt zeby wrzucic nizszy bieg trzeba całkiem sie zatrzymac i dopiero wtedy mozna go wrzucic. czy wy tez tak macie? a jezeli nie to co moze byc tego przyczyna?