robson1934

Zbiór kamieni

Polecane posty

robson1934    1

Witam wszystkich jak zapatrujecie się na problem kamieni na polu, duże sprawiają wam problemy i jak z nimi sobie radzicie? Czy przydała by się jakaś firma która zebrała by kamienie? Co o tym sądzicie? Serdecznie pozdrawiam!!!

Edytowano przez robson1934

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na wszystkich polach dużo kamieni ale to nie jest żaden problem jak zboża jeszcze są niskie to zbieramy kamienie na wszystkich obsianych polach. Kawałki szykowane pod siew kukurydzy i buraków są przed uprawianiem przechodzone aby wyzbierać kamienie jak jest potrzeba.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1934    1

Ja tych kamieni mam do zbierania z 20h ale ja to mechanicznie robię i mówiąc szczerze to ten sprzęt więcej stoi niż robi aż żal patrzeć i tak myślę ruszyć z usługą dlatego pytam czy by coś takiego było potrzebne czy byliby chętni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużych bym sobie nadziei nie robił na twoim miejscu bo chętnych na taką usługę jest na pewno niewielu.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś marzył mi się taki biznes, maszyna do zbioru kamieni + kruszarka. Niestety ceny maszyn są okrutne, na usługach ciężko byłoby zarobić bo gospodarstwa ledwo wiążą koniec z końcem. W bogatszych rejonach Polski może sie udać ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1934    1

Ja na kolejki po tą usługę nie liczę bo tak na pewno nie będzie znów nasuwa się kwestia kosztów i to chyba one będą decydujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cena zależy od tego co robisz z kamieniami, czy zatrzymuje je właściciel pola czy Ty je zabierasz. Koszt jest spory, bo maszyny te mają duże zapotrzebowanie na moc. Do tego dochodzi krótki okres na wykonywanie takich usług, masz czas od zaorania pola do siewu, czyli kilka tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1934    1

Co do zapotrzebowania na moc to w moim przypadku nie jest ono wielkie bo zgarniaczowi wystarcza 55km a ciągnik z którym pracuje ma 120km do załadunku używam mini ładowarki z łyżką ażurową na podobę jak ma cyklop do okopowych. A co do zebranych kamieni to trzeba by się dogadać z gospodarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile orientacyjnie zużyjesz paliwa na hektar pola(takiego średnio górzystego)? Ile hektarów dziennie jesteś w stanie zebrać? Jak masz już zbieracz to pozostaje zainwestować w kruszarkę i sprzedawać tłuczeń ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1934    1

Zgarniacz ma wydajność hektara na godzinę spalanie około 6l/g duże obroty potrzebne bo napęd zgarniacza hydrauliczny gorzej z załadunkiem tu dłużej schodzi ale to już zależy od operatora ładowarki. a co do kruszarki to niedaleko na żwirowni mają znajomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to tragedii nie ma, myślałem, ze wyjdzie ok 20 l/ha. Może znajdziesz chętnych za jakieś 150-200 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawrik83    0

my to u siebie na polu robimy tak że raz zboże a raz ziemniaki i po przejechaniu anny kamieni nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

ten zgarniacz i ładowarka to u mnie egzaminu nie da, ja zbieram kamienie z 80 ha, a 40 to mam wybitnie zakamienine, najlepiej to sie zbiera rękami ale przed siewem żeby agregatu nie uszkodzic, tylko ludzi brak do takiej roboty, nie wiem tylko jak spisuje się kaminny miś tylko maszynka ta około 100 tyś. dochodze teraz do wniosku że na glebach zakamienionych należałoby glebę upraawiac bez pługa tylko za pomocą bron talerzowych na zabezpieczeniach i siew siewnikiem talerzowym, paliwa mniej się zużyje i mniej roboty przy kamieniach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekL   
Gość MarekL

Witam,

 

pozwolę sobie zamieścić zapytanie - czy macie może namiar na miejsce, gdzie mógłbym zebrać 'trochę' kamieni na skalniaki? Jestem z okolic Bydgoszczy.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Teraz na polach nie zbierzesz ale wyjedź za miasto do pierwszej wioski to za flaszkę da ci gospodarz kamieni.Z pola to na wiosnę albo masa tego po rowach leży brać wybierać,tylko teraz duża trawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie mi, czy jak bym teraz wjechał przyczepą żeby zebrać kamienie, to te zboże co przejade zginie, czy nic mu sie nie stanie? Bo niestety jak wszedzie mam kamienie, a mam zamiar wszystko balotować i nie chce belującej mi osobie zrobić niespodzianki ;] PRoszę o szybkie odpowiedzi !!! Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scisly97    0

Moim zdaniem odrośnie. U mnie zazwyczaj zbieramy kamienie jak zboże ma nawet 5 cm, i bez problemu odrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

A nie lepiej jechac traktorem z turem pakować w łychę a puzniej na przyczepe

na pewno było by mniej szkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

wiadomo że jak bedziesz jeździł czy gniótł w jednym miejscu do zginie ,ale jak przejedziesz raz ciągnikiem to nic sie nie stanie ,na wiosne odbije bez problemu ,a co masz zasiane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn. mam zamiar zbierać wsztyskie prawie pola czyli około 30ha ;] A zboża wszystkie są. Jeżeli nic sie nie stanie, to dzisiaj, albo jutro zacznę ;'] Dziękuję za pomoc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj