zablot

Co wybrać New Holland TD5030 czy Case JX 80 czy Zetor Proxima 85 czy Polmot 8014 H

Polecane posty

zablot    0

Witam. Mam problem z wyborem ciągnika prosze o pomoc i podanie zalet i wad tych marek . Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperSam    0

New Holland i Case to to samo .. zetor ponoć dobry różnie ponoć pali, a o Polmot nie słyszałem raczej mało znany . Pisz do użytkowników AF tych maszyn a na pewno Ci pomogą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny66    2

Ja posiadam Proxime 85 jest to dobry ciagnik bardzo mocny 20ton rzepaku czy agregat 4,2m na 3 klasie nie mial zbyt duzych problemów.Jeśli chodzi o awaryjność to ja ją mam 2 lata i 1000MTg i tylko olej zmieniam :P Tak że POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

nh td5030 i jestem zadowolony acz kolwiek chodzi o to w czym on miałby pracowac bo zetor jest to cięższy ciągnik i przystysowany raczej do ciężyszych prac i więcej spali polmot nie ufam niedawno widziałem własnie zdjecie na af rozpołowionego... a nh i case to to samo nie wiem ja posiadam dobra opinie o nh jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

casejx80 Gdzie widziałeś to zdjęcie? Ja widziałem na af zdjęcie polmota bez tylnego koła i wiem o co tam chodziło. Właściciel rozebrał pól ciągnika bo mu podnośnik nie podnosił a przyczyną był zapchany filtr :lol: Pewnie podłaczał jakąs przyczepe z brudnym olejem lub inną maszyne. Ogólnie myśle że to dobre ciągniki bo cały układ napędowy o valtry A i silnik perkins, produkowany w tej samej fabryce co valtra A. Napewno będzie najtańszy z wymienionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladaci1025    0

ja bym Ci polecil farmtaca ciagnik malo pali, zwrotny. rewers, cicho w kabinie silnik perkinsa, skrzynia 24x24, 40km/h ciagnik warty uwagi ja tez mailem dylemat miedzy zetorem a farmtrakiem i decyzj nie zauje ze wybralem farmtraka super maszyna POLECAM:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam ci Case JX80 którego sam posiadam.Ciagnik zwrotny,mało pali(przynajmniej w pracach jakie u mnie wykonuje),mało elektroniki ,rewers ,skrzynia 12X12.Ja posiadam swojego od czerwca 2010 do tej pory 230 mtg bezawaryjnie wiec ciagnik godny polecenia ;)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam no ja posiadam case jx80 5 marca minoł rok stan licznika 519mth co moge powiedze traktor dobry choc ma swoje wady chyba jak kazdy spalanie rozne wzaleznosci od prac od 5 do 15 litrow na godzine niebede pisał bajek o 5 litrach na godzine w orce przydał by sie napewno jeden polbieg ale to juz modele jxu bo jx nie miały jak narazie jestem zniego zadowolony i moge polecic z czystym sumieniem


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Ja tak samo jak kolega mam case jx80 jestem bardzo zadowolony,posiadam go 1,5 roku i miałem tylko drobną awarię. pomyśl może nad tym że za tą kase ca wydasz na case jx 80 mógłbyś kupić new hollanda td5040 ja jak kupowałem to była niewielka róznica lecz zdecydowałem się na case ponieważ sąsiad ma nh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Ja polecam proxime. Mocna, ciężka i mało awaryjna oraz z tych ww. ma największą kabinę. Dlaczego piszecie że proxima dużo pali jak w niezależnych testach porxima 85 spaliła mniej od 70 konnego case.

Edytowano przez tiger3952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny66    2

Idaci uważa że farmatrac jest lepszy od proximy.Pfff..... To się grubo myli.Nie wierze że jest cico jak jadąc po szosie słychać go z 200-300 metrów.Co do NH jest dobry ciagnik mało pali tez miałem brać NH ale był za lekki dla mnie.Nie wiem co miałby robic u Ciebie.U mnie dużo dzwiga:obsypnik 1,2t,kombajn Grimme 5t+4t ziemniaków lub opryskiwacz 3100 w trudnych warunkach.

 

Zresztą teraz nie kupiłbym żadnego z nich.

Edytowano przez Johny66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak koledzy przede mną jak chcesz ciągnik do cięższych prac to weź Zetora a jak do lżejszych to NH.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik122    0

Oj Zetor zetor zależy dla kogo dobry bo mojego wujka to chyba taki typ sie trafił że skrzynia to do d*py poniewaz gdy jedziesz na drodze nawet na pusto to jest ciężko wbić biegi nawet podczas ruszania i tak samo jest z rewersem. Dla mnie powód jest prosty za szybka skrzynia i za mało biegów. Ten ciągnik nie ma jak sie rozpędzić tam tylko 1,2,3,4 i już ma jechać 40km/h mi się tak wydaje nie wiem jak wam? Może cos doracie. Odrazu mówię ciągnik nie jest mój tylko wujka ja czasami się nim przejadę coś pomogę sam to zauważyłem i wujek też to mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Ja jeździłem proximą 85 i z biegami nie było problemu tylko że miała ona skrzynie 30km/h 12x12. Tylko rewers troche ciężko chodził ale myśle że to kwestia kilkudziesięciu mth i potem się dopracuje. Sami bierzemy proximę 85 i myślę że to będzie dobry wybór ze względu na to że to będzie już nasz trzci zetor i będzie się równie dobrze sprawował jak dwa poprzednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny66    2

Co do lipnej skrzyni biegów to na pewno jest tam skrzynia Bosch a ona jest awaryjna. Ja mam Proxime bez rewersa ze zwykła skrzynia 5 biegową ale wuja ma z rewersem 6 biegów i działa mu dobrze.Może złe dotarcie lub lipna skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny66    2

No to widzisz.Masz jakiegoś JD adikpl1 w swoim gospodarstwie?

Edytowano przez Johny66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemiclean    0

CASE jest w tej chwili najtańszy :-)

No i wszystko w standardzie....

Edytowano przez chemiclean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj