Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marrus

Poszerzanie szerokości roboczej hederu ?

Polecane posty

Marrus    0

Czy da się w jakiś sposób poszerzyć szerokość roboczą hederu . Bo mam prasę która ma heder 1,4 m i jest to trochę wąsko . Ten sposób musi być mało inwazyjny . Kiedyś znalazłem taką prasę

http://www.wolagri.it/p4_ita.asp?pagestate=p4

jak myślicie jak by zrobić takie poszerzacze ?

Zrobiłbym po 2 każdej stronie coś ala mini gwiazdówka .

Dospawało by się to do hederu ( tak by się to dało żeby nie kończyły się na styk z bokiem hederu ale by były trochę do środka żeby się heder nie zapychał) .

Uda się to ?

Może stosujecie jakieś inne rozwiązania .

Edytowano przez Marrus

szyszko    1

Nie wiem czy o to chodzi ale np. JD 550 oryginalnie ma takie poszerzenie tylko że to jest wykonane z gumy i nie zdaje to egzaminu.

Wiadomość z agroFakt.pl

Przemo666    0

zdaje egzamin bo w JD 550 jak kolega wyżej pisze masz gumowe te zęby a w Gallignani masz metalowe rurki na które są założone gumowe jakby przewody i działa to na zasadzie grabiarki . A tutaj masz Filmik jak to działa prasa mini ale ta sama zasada :)http://www.metacafe.com/watch/1051268/gallignani_mb_60/

Edytowano przez Przemo666

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.