buhaj1975

Żywienie bydła mięsnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
buhaj1975    0

Witam ;) Mam takie pytanie odnośnie żywienia bydła mięsnego ... Czy wystarczy że karmiłbym opasy (wszystko bydło czyli mamki i młodzież) tylko sianem i sianokiszonką i kiszonką z żyta i zbóż ?? Wiem że przyrosty nie będą rewelacyjne bo paszy treściwej nie będą miały ale ... Czy poprostu będą rosły na takim żywieniu ?? Chodzi hodowle 20 - 25 mamek + młodzież ;] Z góry dziękuję ;]

 

PS : wodę też będą miały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Możesz spokojnie. Wiadomo że byki będą rosły troche wolniej ale też urosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhaj1975    0

Ooo to fajnie ;) Bo wiadomo że lepiej jak pasze treściwe ale ... mam zamiar w przyszłości oczywiście przerobić moje budynki na kojce dla bydła, wtedy zrobiłbym wszędzie przejazd że 60 - tką bym wjechał i balota postawił tylko go rozkulnąć, a tak to musiałbym podawać ręcznie śrut i jeszcze koryta robić bo na wóz mnie i nie bedzie stać i nie bedzie warunków ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

hmm na takim zywieniu to rewelacji nie ma sie co spodziewac, krowa ok wystarczy ale byki :unsure:

dozuc im taniej energii np melasy i taniego bialka ok 100g mocznika nawozowego wtedy przyrosty powinny byc nienajgorsze.

 

rewelacyjnie było by gdybys po zycie na wiosne kuku dla byków przynajmniej posial ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

ile tego bydła chcial bys trzymac??tzn ile pola masz mozliwosc przeznaczyc na pasze??

w jakim powiecie masz gospodarstwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhaj1975    0

Gospodarstwo jest wujka w wielkopolsce ...

 

Ma ok 30 ha z dzierżawami. No tak z 20 - 30 mamek + młodzież ;] Na pasze pójdzie jakies 20 ha bo bo 10 trzeba chyba na opas nie ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Witam

Myślicie że warto dodawać do pasz treściwych śrutę kukurydzianą?

I jeśli tak to w jakich ilościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

jak najlepiej karmic byki na 2-3 miesiace przed sprzedaza zeby nabraly wiecej masy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0

sklad na 1 tone paszy

soja 100kg

rzepak 150kg

drozdze 50kg

mocznik 25kg

witaminy 25kg

reszta sruta z roznych zboz

 

2,5kg na sztuke dziennie od 150kg do konca opasu.

 

Jest ok? czy czegos brakuje? bialka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malymiro1    2

Witam mam podobne pytanie jak kolega wyżej. Czy można by było karmić byki hf na opas do 20/23 miesięcy samym sianem wodą i dobrą sianokiszonką ponieważ mam tego pod dostatkiem a gdybym miał siać zboże i płacić za skoszenie to mi się za bardzo nie kalkuluje. Mój  kolega tak robi tylko ma bydło mleczne a ogl filmik na yt;

puki co mam jałówki ale jest za mała opłacalność na 2 bykach jest tyle zarobku co na 3 jałówkach i jest bez zacielania i wgl. chowa ktoś z was na takim systemie? Czy ten system nie zdaje egzaminu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj