Zaloguj się, aby obserwować  
goldzio

Valtra czy Claas

Polecane posty

goldzio    0

Witam traktor ma byc pomocniczy

claas lub valtra inne nie wchodza w gre

norma cenowa-brak

ok 100km (bo to pomocniczy)

w opcje obecnie wchodzi claas axos 340 lub 340 ale cis, valtra n 92 lub jakas duza aska full opcje co poradzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba ciągniki należą do dobrych marek. Zwróciłbym uwagę na twoim miejscu na odległość do serwisu bo to ważne żeby było jak najbliżej. Ja bym wybrał Claasa 430 CIS bo zdaje mi się że on ma doładowanie powyżej prędkości 6km/h i jak ma włączony przekaźnik.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Ja bym doradził Valtre z tego co wiem to bardzo dobre ciągniki B) a o Claase nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek19    2

ja bym bał Valtre bo słyszałem że w większości modeli są montowane silniki Volvo ;) :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

A masz może styczność z ciągnikami tych marek? jak tak to powiedz jak tak to powiedz który cie bardziej przekonuje.. a dlaczego tylko te marki "wchodzą w grę" (pytam z ciekawości) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

ja bym bał Valtre bo słyszałem że w większości modeli są montowane silniki Volvo ;) :blink:

 

SISU nie Volvo ;) w starszych Valmetach były siliniki Volvo


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Oba ciągniki należą do dobrych marek. Zwróciłbym uwagę na twoim miejscu na odległość do serwisu bo to ważne żeby było jak najbliżej. Ja bym wybrał Claasa 430 CIS bo zdaje mi się że on ma doładowanie powyżej prędkości 6km/h i jak ma włączony przekaźnik.

 

Tylko czy takie rozwiązanie, które wiąże się z zwiększonym spalaniem spełni się w ciągniku pomocniczym?

I do tego po co Ariona 430 jak to ma 110KM i jest w nieco większym przedziale cenowym i gabarytowym?

 

Autor rozważa serię Axos a nie Arion.

 

A co do Axosów to nie ma ich w wersji CIS, najbogatsza jest wersja CX.

 

 

@goldzio, a masz już konkretne oferty na te ciągniki?

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldzio    0

Witam tak cenny mam podane claas 340 (facet upiera sie CIS) full opcja 150 netto brutto 184,500 ful ocpja a valtra troszke drozsza.

TAk mam stycznosc mam valtre juz 120 km

claasa tez mam praske nowa z 2010r variant 360-i tez po pierdziela!(uwazam claasa za dobra marke).

PS.valtra ma sisiu przynajmniej moj.

a mam pytanie jak z paleniem w zime z claasem bvo valtre mam wiec wiem ze -30 a ona pali a claas?

jak z spalaniem.

Edytowano przez goldzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frycek    0

Nie porównój kolego pras, kombajnów Claasa do ciągników. Jeśli chodzi o Axosa to to chyba Renault Celtis... Ja byłbym za N 92. Zupełnie inna bajka. Ewentulanie JD 5R lub MF 5400. Axosa można równać z Valtrą A ale nie z N bo to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

:rolleyes: Kolega frycek dobrze mówi , podpisuje się pod jego słowami.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldzio    0

rozumiem dzieki za odpowiedz .Przeciez po to tu pisze ^^ aby nabrac pewnych spostrzezen nowych(ciekawych). a cos jeszcze powiecie ciekawego w sprawie tych 2-3 ciagniczkow.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio16    0

Z doświadczenia zdobytego u sąsiada który ma Axiona Wiem że class to super ciągniki i na pewno będzie ci dobrze służył. Z valtrą dużej styczności nie miałem więc nie będę nic o niej mówić Ale polecam Classa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

moj dobry znajomy ma axosa 340. przyjemny ciagniczek ale ma kilka mnie osobiscie denerwujacych rzeczy: niewygodna zmiana biegow, malo biegow zmienianych pod obciazeniem i takie jakby tandetne wykonanie deski rozdzielczej. natomiast valtra N: znam rozne opinie, we wszystkich sie przewija jedna informacja, a mianowicie ze swietne silniki. sa jednak i wady i to spore: duzo slysze i widze ze sie psuje hydraulika, podnosnik, grzejace sie pompy, problemy z komputerem. i jest jeszcze jedna sprawa: beznadziejny serwis. paczkowo sobie czasem nie radzi a inni (np u mnie w lubuskiem) kompletnie nic nie wiedza.

dlatego z tych dwoch modeli wybralbym claasa, mimo ze sam mam valmeta 8400 z ktorego jestem zadowolony. choc valmet to nie valtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldzio    0

aha rozumiem u mnie z serwisem od darka sobola nie ma problemu mamy wiele maszyn z zambrowa i serwis od reki jest.:))

a o claasie ciekawe rzeczy ciekawe.

zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Jeśli masz już valtrę to bierz 2 zawsze serwis wyjdzie taniej i jeśli już masz jeden model to wiesz już dużo o marce co potrafi itp więc bierz n-kę ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj