Heniekii

Ukręcajacy się wałek hedera

Polecane posty

Heniekii    2

witam

mam taki problem w hederze w rekordzie ale i w zo 56 taki sam wystepuje wiedz moze ktos bedzie wiedzial o co chodzi.mianowicie ukreca mi sie walek co napedza caly heder ukreca sie zawsze przy lozysku obok mimosrodu,zauwazylem ze jak targaniec jest w 1 punkcie zwrotnym i kosa lezy na srodku bagnetu to w 2 punkcie zwrotnym kosa lezy tak posrodku bagnetow i to jest chyba ten problem ale nikt nie wie jak go rozwiazac nawet mechanicy sie glowili i trojili i nic.i tylko walek mi sie urywa i glowka od targanca grzeje i jak jakas perzówa to kosa mieli zamiast ciac

 

rekord z 89 r pasek do hederu jest juz wielorowkowy a nie na jednym klinie

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Więc radze zmienić mechaników, gdy targaniec jest w jednym krańcowym punkcie np. tylnym to nożyki kosy muszą pokrywać się z bagnetami , gdy przekręcimy wałkiem tak że targaniec będzie w przednim krańcowym punkcie, to kosa musi się przekręcić w lewo aż znów nożyki pokryją się z bagnetami, ustawia się to na gwintach przy targańcu, i musi chodzić


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

zmień kosę, nie koś mokrego i zarośniętego zielskiem zboża i zrób tak jak napisała kolega wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Tak jak powiedział @bobytempelton problem leży w źle ustawionym skoku kosy względem bagnetów, ustawiasz na targańcu i na główce kosy.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

I kup nowa kose.. Moj sasiad tez tak mial ze ukrecal mu sie walek ale zawsze ostrzyl kose lub wymienial pojedyncze zyletki, kupil cala nowa kose i problem sie skonczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kynek7    1

Ważna jest też jakość wałka, po wymianie na najtańszy, popracował do południa, następny był dwa razy droższy ale i materiał lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Zanim wymienisz kosę to sprawdz stalki bo sama kosa niewiele pomoże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kup wał od Borkowskiego[ jak się nie mylę]Ja zmieniałem wał [przerabiałem z sprzęgła kłowego na pasy]to jak kupowałem wał to mi powiedzieli że będę go zmieniał przynajmniej raz w roku.I to powiedział właściciel sklepu który też ma 58.

Ale kupiłem go i zamówiłem drugi od Borkowskiego. Był droższy o 50 zł, ale czekałem na niego z miesiąc. 5 rok koszę i nic a wykosiłem z 600 ha.

Co do ustawienia kosy, to jak cofniesz targaniec do tyłu na punkt zwrotny to nożyk ma być na środku bagneta.

Jeśli tak nie będzie top będzie nie docinał zboża, będzie ciężko szedł i stukał przy wieczorze. Ale nie powinien urywać wału. Według mnie to jest wina wału zrobionego z byle jakiego materiału.

Ja mam 56 od nowego i w tamtym roku poszła mi tarcza koła i podjechało frez na półosi. W sklepie pytali się jaki to jest producent półosi bo jeszcze nie widzieli żeby frez się wyrobił a oś o grubości 59mm nie pękła.A to była fabryczna półoś.

Tak więc zamów oś od Borkowskiego i będziesz miał spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam

mam taki problem w hederze w rekordzie ale i w zo 56 taki sam wystepuje wiedz moze ktos bedzie wiedzial o co chodzi.mianowicie ukreca mi sie walek co napedza caly heder ukreca sie zawsze przy lozysku obok mimosrodu,zauwazylem ze jak targaniec jest w 1 punkcie zwrotnym i kosa lezy na srodku bagnetu to w 2 punkcie zwrotnym kosa lezy tak posrodku bagnetow i to jest chyba ten problem ale nikt nie wie jak go rozwiazac nawet mechanicy sie glowili i trojili i nic.i tylko walek mi sie urywa i glowka od targanca grzeje i jak jakas perzuwa to kosa mieli zamiast ciac

 

rekord z 89 r pasek do hederu jest juz wielorowkowy a nie na jednym klinie

To jest ten problem. O ile była dobrze przeprowadzona regulacja a z tego co piszesz wnioskuje że tak to wina leży tylko po stronie mimosrodu albo był wymieniany i trafiłes na bubla lub od innego kombajnu. Mimosród ma skok jesli przekręcisz o 180 stopni od srodka bagnetu do srodka drugiego bagnetu, jeżeli np. wykorbienie było by mniejsze to tego skoku nie osiągnie, regulacją koncówkami drążków nic nie zrobisz bo zawsze nie będzie posowało,one służą do ustawiania położenia kosy a nie skoku mimosrodu jeżeli jest prawidłowy skok a mimosród wykorbieniem będzie ustawiony do tyłu w skrajnym punkcie, końcówkami regulujesz żeby kosa leżała na srodku bagnetów i po przekręceniu o 180 stopni MUSI być na srodku bagnetów bo inaczej nie ma mowy o dobrym docinaniu i albo pęknie kosa albo ukręca wałek, być może jest jakies podgięcie mimosrodu,najprawdopodobniej przy odkręcaniu jakis pseudo mechanik przywalił młotem nie tam gdzie potrzeba i podgiął tą małą os mimosrodu do przodu i zmiejszył mu skok, innej przyczyny nie widzę.Porady typu kup kosę lub nie kos zarosniętego zboża mogą tylko rozbawic, dobrze wyregulowaną kosą można trawę kosić i nawet nie za jęknie tym bardziej bagnetami od Rekorda.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

MAT912

 

nie obrazajac nikogo ale widze ze jedynie MAT912 zrozumial o co chodzi w temacie zalozonym przezemnie,wlasnie zrobilem pomiary mimosrodu i tej dzwigni do ktorej jest targaniec przyczepiony glowka bo mi tez sie wydaje ze mimosrod jest nie ten albo ta dzwignia jest zbyt dloga albo krutsza i juz skok jest nie taki,porownam wtedy te wymiary w sklepie i zobacze czy sie zgadza.

 

Raz juz trafilem na partackie wieszaki od kosza sitowego i gomy i kosz mi sie wiecznie rwal chodz czesci byly niby orginalne i jezdzilem jak na szpilkach a okazalo sie ze gorna plaszczyzna wieszaka nieodpowiadala dolnej i gomy byly za twarde i sie wycieraly zamowilem orginaly ale juz u dilera new holland i problem znikl ale najgorsze jest to ze juz CNH nie produkuje czesci i cena bizona leci w dol a magazyny sie wyczyszcza i dlatego planuje sprzedac bizona wciagu 2 lat jak sie uda i kupic cos zachodniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

witam

 

jednak to wina mimosrodu byla bo mial inne wykorbirnir tak jak to kolega mat912 sugerowal pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciesze się że mogłem pomóc, również POZDRAWIAM. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Młotem 5kg, albo dużą żabą hydrauliczną przedłużoną metrową rurą. Koło zębate napędzające ślimak w hederze zablokuj jakiś żelastwem w poprzez wsadzenie np. łapki między łańcuch a koło i wal młotem lub kręć żabą ten mimośród.

 

Druga opcja to zablokuj drążek znajdujący się na mimośrodzie w sposób taki że wsadzasz łom ponad drążkiem i łapiesz o kawałek konstrukcji hedera i przyduszasz łom do dołu tak aby drążek nie mógł wykonać ruchu do góry. Następnie druga osoba dużą żabą hydrauliczną kręci wałek hedera w przeciwnym kierunku niż ten w którym się kręci podczas koszenia.

 

EDIT: Się zapytam kolego, ten bizonek co wymieniasz mu mimośród jest niebieski z 95/96 r?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

nie kolego ten bizon jest czerwony dzięki za pomoc dziś spróbuje to odkręcić

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Zwykłą żabą pójdzie, bez ceregieli, w razie oporów palnik i podgrzać mimośród i musi iść. Ja zawsze z sobą wożę nowy wałek, mimośród i łożyska, w polu nie ma czasu i warunków do zabaw w odkręcanie jakiś pierdół.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

To jedynie na dużej wadze... Czyli żaba na metrowej rurze, jak napisał kolega wcześniej. Jak nie pójdzie to ewentualnie WD-40 można spryskać. Ja tak to zdejmowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie kolego ten bizon jest czerwony dzięki za pomoc dziś spróbuje to odkręcić

 

pozdrawiam

 

A już myślałem że to w moim bizonie wymieniasz. Tzn już nie moim bo sprzedałem do twojego powiatu i właśnie u mnie było łożysko do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

odkręciłem ten mimośród tak jak pisałes żaba hydrauliczna i 2 m rura i poszło raz jeszcze dzięki za rade

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Ukręcił mi się ten wałek wczoraj, pierwszy raz od nowego ,bizon 56 z 89r.Dzisiaj zamontowałem nowy,producent KOR taki tylko był .I teraz mam do was pytanie ,bo ten wałek ma bicie przy łożysku mimośrodu widać że nie równo pracuje ,jakby krzywo wytoczony.Czy tak ma być .Wałek jest z podwójnym gwintem na pasek wielorowkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

u mnie ten wałek mniej więcej co jakieś 80-100h się ukręca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Widocznie jak ma za ciężko kosa to się ukręca, ja mam na to taki sposób że po prostu nie napinam tak mocno podwójnego pasa(88r) co idzie od górnego wałka gardzieli i w razie dużego oporu na kosie zaczyna się ślizgać, a sprzęgło trochę dokręciłem, bo ustawione książkowo nie pozwalało na normalne koszenie, teraz pasek działa jak sprzęgło.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

A w tym roku w bardzo dziwny sposób sie ukrecil bo heder byl podniesiony i na postoju szczelił . A kosa elegancko chodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Nam pękał co najmniej raz w roku dawniej może z 4-5 wałków poszło nie wiadomo czemu może gdzieś jakiś luz naprężenie było od może 5-6 lat mamy spokój mimo że bagnety już nie idealne co roku kilka wymienię w zbożu z perzem trawą słychac łomot kosy a nic nie pęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj