Bartoszek1994

Deutz Fahr Agroplus 100 czy inny?

Polecane posty

Witam rozważam w niedalekiej przyszłości zakup używanego Df'a agroplus 100. Chciałbym aby posiadacze takich maszyn doradzili czy wypowiedzieli sie na ten temat. Głównie chodzi mi o silnik czy 6'cio cylindrowy jest dobry, a moze inny z 4 cylindrami czy posiada podwójną pompę, spalanie, praca skrzyni nie sprawia problemów awaryjność, a może jakieś jakieś wrodzone wady. Rocznikowo w jakich latach były produkowane najlepsze egzemplaże tego Deutza(z tego co wiem to wychodziły w latach 1998-2004). A może polecacie inny traktor w podobnych parametrach?

Edytowano przez Bartoszek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kynek7    1

Sąsiad ma agroplusa 100, nie ma żadnych zastrzeżeń, żadnych poważniejszych awarii, jednak fakt ze jest trochę za lekki jeśli ma iść do uprawy ale radzi sobie jakoś z pługiem unii ustawionym na 4x50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma agroplusa 100, nie ma żadnych zastrzeżeń, żadnych poważniejszych awarii, jednak fakt ze jest trochę za lekki jeśli ma iść do uprawy ale radzi sobie jakoś z pługiem unii ustawionym na 4x50

 

Z pługiem 4x50 to 160km u mnie ma co robić.

 

Zapomniałem dodać zastanawiam się też nad DF'em Agroplus 95 właściciele tego modelu niech też się wypowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fu2000    0

za lekki ? hehe nie wiem ale lekki to on nie jest :) agrofarm teraz jest dużo lżejszy :) polecam Ci ten ciągnik. mam go juz długo od nowości i zero poważnych awarii.. jak chcesz wiedziec cos to pisz na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

witam mam takie ciągnik od września czyli nie długo ,jak narazie spisuje sie dobrze (2005 rok ,1600godzin przebiegu) mam do niego pług V&N 4x40 śmiga bez problemów nawet na ciężkiej ziemi, co do wagi to mógł by być nieco cięższy. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Nie ma lepszego ciągnika jak właśnie ta 6 Deutza.Z tym sprzęgłem to nieprawda co piszą jest wytrzymałe.Spalanie nie jest tragiczne bo spali mniej jak zetor.Jest to bardzo udany egzemplarz i proszę go nie porównywać z AGROFARMEM bo to nie jest to samo (chodzi o wykonanie na korzyść oczywiście agroplusa).Sam posiadam AGROPLUSA tylko 85 ciągnik bajka.Tylko jeżeli chcesz kupić używany to uważaj żebyś nie wdepnoł w gówno bo części bardzo drogie.Na allegro jest parę ale on są spracowane a najlepszą rzeczą są przebiegi podawane jako dystans przejechany (zegar cyfrowy) a nie faktyczne MTG.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agroplus 85 jest gorszy od Agrofarma 410

po 1: Agrofarm ma pojemność 4038 cm3 a Agroplus ma 3192 cm3 to znaczy że Agroplus 85 jest bardziej wyżyłowana.

Po 2; Agrofarm jest duża ale to bardzo dużo ładniejszy od Agroplusa ale Agroplusy są bardzo mało awaryjne

Moim zdaniem mówcie co chcecie ale Agrofarm to lepsza maszyna. Sam posiadam Agrofarma nie to że go chwale ale mam dobrego znajomego który posiada takiego Agroplusa i mu nawet z trójką obrotową przód podnosi a u mnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romex23    28

Agroplus 85 jest gorszy od Agrofarma 410

po 1: Agrofarm ma pojemność 4038 cm3 a Agroplus ma 3192 cm3 to znaczy że Agroplus 85 jest bardziej wyżyłowana.

Po 2; Agrofarm jest duża ale to bardzo dużo ładniejszy od Agroplusa ale Agroplusy są bardzo mało awaryjne

Moim zdaniem mówcie co chcecie ale Agrofarm to lepsza maszyna. Sam posiadam Agrofarma nie to że go chwale ale mam dobrego znajomego który posiada takiego Agroplusa i mu nawet z trójką obrotową przód podnosi a u mnie nic.

Agroplus 85 ma 4038 cm3

mam taki to wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

W AGROFARMIE jest 4038 a agroplus ma 3192 to fakt ale zostały zmienione specyfikacje potem i jest podawana ta większa pojemność ale na jedno wychodzi.(PRZELICZONE TO JEST W INNYCH WARTOŚCIACH).Następna sprawa skrzynia z agroplusa 85 jest montowana nie w Agrofarmie 85 konnym tylko dopier w 100 konnym ,więc niewiem który był lepiej zrobiony obecny model jest napewno odchudzony chodzi oczywiście o porównanie dwóch ciągników otej samej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romex23    28

@romex23 Srata tata, poczytaj sobie na tej stronie http://www.konedata....fAgroplus75.htm . Chyba że masz model po 2005 roku ale to wtedy jest Agroplus 87.

Ciągnik jest z 2005 roku .poj 4038 cm3 85km turbo. skrzynia biegów 45x45 3 połówki na każdym biedu, rewers elektrohydrauliczny, sprzęgło w gałce zmiany biegów, podnosnik 6200kg , 4 oddzielne pompy na każdy 1 gar zagłębione w monobloku. Jeśli nie wierzysz to może podeślę Ci kiedyś kilka fotek, a srata tata to możesz powiedzieć swoim kolegom z gimnazjum bo ja jestem za stary na takie bajery. Poszukaj sobie dokładnego opisu tego modelu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę że trochę tych deutzów jest w Polsce. Tylko widzę że zboczyliśmy z tematu powiem na pewno nie kupię Agrofarma ponieważ mnie na niego nie stać za 80-90 tyś jakiegoś Agroplusa 100 albo 95 kupie u mnie raczej ciężki traktor nie jest potrzebny z maszynami do 5314 sobie poradzi a nawet mniejszymi stopniowo będzie się je wymieniać. Mi chodzi że co 3 lata orzę ziemię po kopalni tam kamień na kamieniu gleba ciężka w doprawieniu i wytrzymałe maszyny muszą być nie duże a mocne żeby nie porozrywać. Jak ze spalaniem tych 2 modelach jest czy skomplikowany w naprawie tzn. tylko mechanik czy samemu też coś można zrobić np. wymiana oleju itp. Na necie widziałem kilka wersji jedna miała trochę elektroniki ( taki mały licznik pod obrotomierzem)http://img16.allegro...58/2157865868_3 natomiast drugi był całkowicie mechaniczny http://img18.allegro...0/2244868026_5. Jaki jest lepszy i co z rewersem i skrzynią w tych seriach. Wiem że mają mechaniczny czy był elektrohydrauliczny i jakie przełożenie jest najoptymalniejsze? Traktor by chodził głównie z prasą, w orce i uprawie oraz z Jaguarem 30 do kukurydzy (5314 dostaje zadyszki).

 

Z góry dziękuje za wszelkie informacje i opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A myślałeś może nad agrotronem 6.00 lub 106? Do tych 90 tyś. spokojnie znajdziesz porządny egzemplarz.

 

A w sprawie elektroniki to jeśli masz jakieś pojęcie o tym, to coś prostego dasz sam rade naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze z tej serii wersje z silnikiem 4 cylindrowym. Agroplus 95 i Agroplus 85 może ktoś takie modele posiada jak one się sprawują na co zwracać uwagę przy oglądaniu i jeździe próbnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonardo1    1

ja mam agroplusa 100 z 1999r. ma przejechane 6500 mtg i nic z nim nie robiłem tylko w tym roku wymieniłem tarcze sprzęgła ale u mnie ciężko pracuje także nie ma co się dziwić :) a za tydzień jade po agroplusa 95 z 2007r. (1500 mtg) i agroplus to najlepszy wybór jaki możesz zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupeq9140    0

U mnie też setka pracuje i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć no może poza tym że trochę temperatura w stresie powyżej normy... Nie wiem dlaczego. Sąsiad niedawno kupił zetora z silnikiem deutza podobnego do tego w moim i jest bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Inny smile.gif 100ki dużo palą i są lekkie i mają delikatne sprzęgło

akurat co do spalania to sie nie zgodzę ,ale co do wagi owszem ,ze sprzęgłem problemu jeszcze nie miałem.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ja nie mam agroplusa ale ma znajomy i czesto wysłuch*je jego lamenty jak to chla jego df, doba a twój to ile pali w jakich pracach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonardo1    1

agroplus 100 przy ciężkiej pracy do 12 l/mtg a przy lekkiej nawet około 6 l/mtg . natomiast 95 i tu mamy już 4 cylindry pali przy lekkiej pracy 5 l/mtg a przy ciężkiej max 10 l/mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez mpomykala
      Witam,
      Czy posiada ktoś do sprzedania instrukcję napraw do ciągnika Deutz dx4.50 lub innego modelu DX?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj