YoshimurA

Fendt 936 czy John Deere 8530???

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak na marginesie, kiedy fendt zamierza wprowadzić AdBlue w serii 900?

 

F zamierza wprowadzić AB w podbnym okresie jak JD. :)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

AP w JD amerykańskich to sprawdzona konstrukcja ( nie jestem pewien ale chyba jeleń wcześniej wprowadził skrzynie bezstopniowe). Ponadto 8 R ma znacznie lepszy uciąg i wyższy komfort w kabinie. Prostota obsługi i ergonomia też przemawia na korzyść jelenia . Fendt będzie lepszy do lżejszych prac i transportu (skrzynia 60km/h)

 

JD to koszt ok 600 tys zł netto + ewentualnie przedni TUZ.

 

Tak na marginesie, kiedy fendt zamierza wprowadzić AdBlue w serii 900?

 

 

1. Pierwsza skrzynia bezstopniowa pojawiła się w Fendzie w modelu 926 z 95roku. Był to pierwszy ciagnik o dużej mocy z taką skrzynią.

2. Komfort Fendta jest znacznie lepszy niż w JD - jezdziłem i tym i tym i dla mnie nie ma porównania. 8R jest komfortowy ale nie aż tak.

3.

Fendt będzie lepszy do lżejszych prac i transportu (skrzynia 60km/h)

 

ciagnik o mocy ponad 300 km do lekkich prac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexioner    0

Za 550 tys netto mozna kupic nowego fendta 936, za podobne pieniadze jest popokazowy ciągnik na stronce korbanków z 2010r wiec cena zblizona do JD, fendt jest napchany elektroniką ale może sie to późneij przelożyćna awaryjnoś, bo rzeczywiście JD 8530 jest duzo uboższy wewnątrz.

 

@statek dzieki za artykuł, już czytałęm kiedyśi po polsku nawet :) wynika z niego że skrzynei power shift są wydajniejsze od vario, lepsze wykożystanei mocy a w vario że niby wieksze straty podobno. Ale wygodne są ito bardzo.

 

@Hubert @blu miał chyba na myśli że Fendt jest wygodneijszy co daje mu plus w transporcie itd natomiast JD jest ciężkim ciągnikiem z mocniejszym silnikiem co daje mu przewage w pracach polowych. Jest to dosyc popularna opinia, że do ciężkiej roboty bardziej odpowiedni jest John, natomiast wygoda przemawia za Fendtem , ale ja czekam na wiecej Waszych opiniii :)

 

 

Znalazłęm podobny temat na forum

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/834-john-deere-czy-fendt/page__st__160

i zdania też były podzielone :)

 

Ja słyszałęm opinie że Fendt z Vario ma wieksze doswiadczenie z skrzyniach bezstopniowych i ma nad Johnem przewage w tym względzie dlatego chce uslyszeć Wasze opinie na temat autopower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Tak. W Niemczech większość Fendtów 900 które widziałem pracowały w trasporcie, ewetualnie uprawa i siew, ale nie były to zbyt szerokie agregaty.

 

A co do komfortu - moje odczucie jest zgoła odmienne. Przede wszystkim ergonomia. Fendt jest mniej intuicyjny.

 

@ Bobek - JD chyba narazie nie wprowadza AdBlue - producent boi sie tego jak ognia. Jak narazie filtr cząstek stałych. Pytam się, bo podobno korbanek wyprzedaje ciągniki ze starą normą emisji spalin z dużym rabatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexioner    0

No tak, ale od przyszłęgo roku roku są nowe normy, bedą nowe typy silników wiec namawiają promocjami i straszą że nowe będzie droższe :) .

Edytowano przez brzozak2
cytowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@blu w Polsce na pewno już jest jeden egzemplarz 8R w specyfikacji 2011. Mniejsze modele będą miały PM i EGR, nie wiem natomiast jakie rozwiązania dostanie seria 7. Nieoficjalnie mówi o wejściu modeli z aktualną normą w okolicach połowy tego roku, konkretów nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak. W Niemczech większość Fendtów 900 które widziałem pracowały w trasporcie, ewetualnie uprawa i siew, ale nie były to zbyt szerokie agregaty.

 

 

 

:lol: :lol: Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że 360km ciągało 4m agregat ?? :lol:

 

John to typowy wół roboczy, zgadzam się. Ale czym się różni 300km w JD a w Fendt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

pojemonoscia, czyli posrednio wplywa to na przebieg mocy i momentu, masa, rozlozeniem masy, promien zawracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A w praktyce? Robotę zrobią podobną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w praktyce robote to zrobi podobna case magnum i zostanie forsy na wakacje zycia ;) , albo dom w stanie surowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ty się nie śmiej bo Case Magnum to chyba jedny ciągnik na rynku który może konkurować z JD 8030 (8R) pod wzgledem siły uciągu (8R) , rozłożeniu masy bez dociążania<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wiem dlatego tez bardzo interesowalem sie ta seria, nie mniej ceny na akurat model 220 KM nie dostalem zadowalajacej. diler akurat byl w rozdarciu pomiedzy case a mc'cormick i w efekcie ani na ztx ani na magnuma nic konstruktywnego nie wymyslil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

trudno mi powiedzieć, który lepszy ale śledzę cały temat i przypomniało mi się że byłem kiedyś na wyjeździe w Harsewinkel z gościem który był właścicielem 936BB i innych pokaźnych ciągników z różnych stajni. Miał dużą wiedzę i szanowałem jego zdanie. Stwierdził, że wiele zależy od tego kto nim jeździ i na ile potrafi wykorzystać możliwości maszyny. Do Fendta polecam wykwalifikowanego pracownika, dla JD zwykłego ''robochłopa'' ;) to powinno służyć za podpowiedź. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wczesniej moglo tak byc, ale jak robochlop zobaczy co sie dzieje w kabinie 8R to po prostu ucieknie ;) .

http://www.deere.pl/pl_PL/ag/products/tractors/8r/facts/cab/cab.html

 

sama ergonomia w starszych amerykanskich wersjach mi nie pasowala.

 

sorki za OT

http://www.deere.com/region_ii/media/images/equipment/agriculture/tractors/8r/working_comfort/tractor8R_hitch_headland_540409_614x200.jpg

jezdzicie tez na takim kapciu? przyznam, ze troche boje sie o opony, pewnie nie jest to uzasadnione, ale dziwnie sie patrzy na to w realu :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kuzyn ojca jeździł na bardzo małym ciśnieniu bo tak zalecił mu serwis, niestety opona nie wytrzymała i się złożyła. Zeby nie było serwis dobierał ciśnienie pod warunki pracy. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi natomiast @RolnikSprzedawca, ten co wcisnął lemkena, dawał świetną ofertę na Magnuma. 380 tys PLN za ciagnik 250km , modelu nie pamiętam już. Niestety po przygodzie z Lemkenem podziękowaliśmy za wspołpracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubi wcisnął? Kto Ci kazał brać. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

poza tym z tego co pisales to nie on bezposrednio nadzorowal ta transkajce.

Kuzyn ojca jeździł na bardzo małym ciśnieniu bo tak zalecił mu serwis, niestety opona nie wytrzymała i się złożyła. Zeby nie było serwis dobierał ciśnienie pod warunki pracy. tongue.gif

wlasnie kurcze tez sie troche obawiam o opony. bede szukal jakis danych odnosnie nosnosci opony na danym cisnieniu, tylko, ze z silownikiem w lemkenie to obawiam sie, ze moze byc ciezko ;) .

na razie u producenta tyle znalazlem: http://www.cgs-tyres.com/continental/index.php?stranka=300&scid=386&pid=1608&inch=0&inch=0 :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od niego wszystko się zaczeło B) Fascynacja ceną wzięła górę nad rozumem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Dalej masz problemy z Lemkenem? Podobno Lemken ciągle dopracowywuje ten model siewników... Z każdym egzemplarzem były jakieś problemy...

 

Co do pracy to widziałem nawet 927 Vario z 3 m Rapidem :)

To na czym polega umiejętna praca 900 vario tak aby osiągał wydajości zbliżone do 8 R ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

I wir w baku :lol:

 

Hmm tak oglądałem u Korbanka tą oferte na tą pokazówkę 936, i faktycznie jakaś tania się wydaje, bo np Fastrac moc 220KM kosztuje koło 110 tys E a tu mamy Fendta 350KM za tam ok 150 tys E, niby ceny ok ale dokładając trochę to mamy ciągnik o ponad połowę mocy mocniejszy. Ale widocznie chyba tak jest dobrze.

 

Przepraszam za mały OT ale tak mnie to zaciekawiło. Szkoda że Fendzio nie ma szybszej skrzyni jak 60. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dalej masz problemy z Lemkenem? Podobno Lemken ciągle dopracowywuje ten model siewników... Z każdym egzemplarzem były jakieś problemy...

 

Co do pracy to widziałem nawet 927 Vario z 3 m Rapidem :)

To na czym polega umiejętna praca 900 vario tak aby osiągał wydajości zbliżone do 8 R ?

 

 

Od ostatniej naprawy, tzn ostaniej wizyty serwisanów którzy doposażyli go w czesci i narzedzia zawarte w umowie działał OK. ostanie 40 hektarów siał pszenicę po kukurydzy i nie było problemów oprócz stającego wału. Głupio rozwiązali połaczenie 2 wałów, jest szczelina miedzy nimi w którą dostają się zbyt łatwo kamienie blokując wał. Młotek, łom, 5-10 min i jazda....

 

W 900 Vario możesz pracę powierzyć TMSowi, który sam dobieże obroty, a nawet prędkość jesli uzna że ma ciężko zwolni. Mi jednak udało się jeździć bez TMS i osiągnąć mniejsze spalania. Spalanie w trybie pracy TMS wariuje podczas przyspieszania do żądanej prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj