YoshimurA

Fendt 936 czy John Deere 8530???

Polecane posty

Slavo    55

"Fendt jest szybszy bo może mykać 60 km/h, Jelonek 40 km/h. W transporcie duży plus dla Fendta wink.gif"

 

Patrząc realnie kto śmiga 60 traktorem na polskich drogach?? prawie zero

autostrad......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ehem ja tam sie nie chce wtracac ale kiedys jak wracalem z wrocka to koles mnie podwiozl FENDTem 900 i mykal nim 56-57:)(Dodam ze autobus mi uciekl);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Ja polecam FENDTA.PO prostu super ciągnik.W kabinie jest super i nie wiem co tam jest trudniej noiz w jd.ezeli chodzi o uciąg to Fendt wazy 10360kg i obciązniki przud 2500kg tyl 2000 kg to razem daje 14 t z czego 60% jest na przud co daje wysoki uciąg. Jd wazy 11 ton ok i obciąznik przód 1150kg i tyl 1300kg wiec wedlug mnie to jest troche malo.A to 7.1l pojemnosci silnika to mniejszer spalani i gdyby nie byl wytrzymaly to by silniki po 15l robil tylko ile by spalaly.No i ta wersja Fendta Black beauty ;) PO prosytu super.Cena jest podobna ale Fendt ma w standardzie przedni tuz np.

 

Kolega ile ma lat że przód pisze przez u otwarte?

Edytowano przez robertbara
Ort

-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

ja bym ci radził wybrać fendta W mojej okolicy chodzą dwa fenty tylko ze 930 z 7 skibowym pługem palą 10 litrów na 1Ha a chodzą one na 700Ha ziemni . Znajomy w tym roku kupił nowiutkiego Jelenia o mocy 240 km jak usłyszałem nile to pali to aż na dupe siadłem 40l mówi zrobiłem żle trzeba było wziąść fendta taki sam pług a areał 600Ha teraz będzie kupował Fendta back wersji . Jeleń to jest istny smok ;) Tylko i wyłącznie FENDT a udzwig ma jeszcze większy od jelenia

chodzą piszemy ch a nie h

mówi przez ó a nie u

wyłącznie a nie wyłoncznie

udzwig a nie udzwik

 

Dostajesz ostrzeżenie!!

Edytowano przez robertbara
Ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A co to jest udzwik i o ile ma wiekszy od tego jelenia 240 ten fent.

 

To pewnie tym fentem zaorze ze 4 ha na godzinę 7 skibowym pługiem ? A ten jeleęn jak pali 40 l na 5 godz pracy to pali mniej od tego fenta.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nastepni nowi na imprezie, ktorym ktos jakis pier**l nagadal, ech ja juz nie mam sily na takie gadki. kup sobie model fendta, wloz go pod poduszke, od jacka to przynajmniej cos pozytecznego zrobisz :D

Fendt wazy 10360kg i obciązniki przud 2500kg tyl 2000 kg to razem daje 14 t z czego 60% jest na przud co daje wysoki uciąg.

bardzo sie ciesze ze zwrocili na to uwage, bo poprzednia seria 900 to byl niewypal pod tym wzgledem, tylko ze teraz zrobili takiego stwora co ma promien zawracania 16 m ;):o na dodatek na stronie producenta wartosci sa rozbiezne w stosunku do pomiarow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Znowu jakaś dziecinada się zalogowała, tylko błedy do poprawianie, nic na temat.

 

@Fendt930 -nie dość że znawca jesteś to byków robisz że mało kto jest lepszy :o;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17
bardzo sie ciesze ze zwrocili na to uwage, bo poprzednia seria 900 to byl niewypal pod tym wzgledem, tylko ze teraz zrobili takiego stwora co ma promien zawracania 16 m na dodatek na stronie producenta wartosci sa rozbiezne w stosunku do pomiarow

Skąd wam sie wzieło to 16m.Przecierz promień zawracania 936 ma 6m (ok.),a średnica wyjdzie 12 czyli nie tak źle.Poprzednie 900 tez nie byly źle dociążone.Jeżeli oby 2 ciągniki są dobre to co myślicie o ich wyglądzie.Mi sie bardziej podoba Fendt.W jd nie podoba mi sie maska i tylne felgi jak są bez obciążników.

 

Jeżeli chodzi o moją ortografie to nie zwracałem wogóle na nią uwagi,bo tak sie szybciej pisało.Ale teraz już postaram się pisać zgodnie z zasadami ortograficznymi.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

juz gdzies na AF wklejalem linka jak pomierzyli promien zawracania 936 i wyszedl 16m, gdzie 8530 zawraca w 13,5.

jak znajde to tu tez wkleje, bo niedowiarkow pelno, pomysl co sie dzieje gdy zwiekszasz ogumienie, przy zachowaniu tych samych gabarytow??

poprzednie 900 ma taka sile uciagu jak ciagniki nizszej klasy

post-621-1224282163_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17
pomysl co sie dzieje gdy zwiekszasz ogumienie, przy zachowaniu tych samych gabarytow??

Wiem co się dzieje.czyli jak Fendt miał większe opony od Jd no to nie jest to sprawiedliwy test.

Zobaczcie ten test:http://www.profi.de/cms/images/pdf/plus/Schlepper_im_Vergleich/0807_st_3Schlepper.pdf

On jest po niemiecku ale myśle że część zakapujecie.Jak czegoś nie będziecie wiedzieli to pytajcie.

Od razu zaznacze że wendekreis to średnica zawracania i jest taka sama dla obydwu ciągników.Szkoda że nie podali opon na jakich testowali.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie wiem dlaczego sa tak wielkie rozbieznosci w obu testach, jak bede w korbankowie to wezme tasme i zmierze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak najbardziej podane są rozmiary opon :

-JD przód 600/70R30 tył 650/85R38

-Fendt przód 600/70R34 tył 710/75R42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Ktoś się pytał co uwzględnić w takim teście, a więc:

 

-Ilość KM (wiem ze tego się nie da w 100% zrobić; ale by to było porównywalne)

-Rozmiar Ogumienia (wiadomo by test bym miarodajny opony muszą być równe u obu ciągników)

-Ciśnienie powietrza w oponach ( ciśnienie w w oponach p[owinno być równe w obu ciągnikach)

-Kierowca (Nie można "wsadzić" do jednego ciągnika rolnika który zna ciągnik a w drugi ciągnik kierowce który jesdzie pierwszy raz tym ciągnikiem)

 

Jeżeli jest jeszcze coś to napiszcie :o

 

 

Kurde nie w tym temacie ten post ;)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17
Jak najbardziej podane są rozmiary opon :

-JD przód 600/70R30 tył 650/85R38

-Fendt przód 600/70R34 tył 710/75R42

Skąd wiesz rozmiar opon dal fendta.Bo mam czły test jd 8530 i rzeczywiscie jest to 600/70R30 tył 650/85R38.

Jeżeli chodzi o moc to Fendt ma maks.365km a jd z ipm 373km i w teście Fendt ma większą moc(Leistung=moc,wydajność,zug=uciąg,zapfwelle=wom) i jeszcze do tego mniej pali.

Ktoś się pytał co uwzględnić w takim teście, a więc:

 

-Ilość KM (wiem ze tego się nie da w 100% zrobić; ale by to było porównywalne)

-Rozmiar Ogumienia (wiadomo by test bym miarodajny opony muszą być równe u obu ciągników)

-Ciśnienie powietrza w oponach ( ciśnienie w w oponach p[owinno być równe w obu ciągnikach)

-Kierowca (Nie można "wsadzić" do jednego ciągnika rolnika który zna ciągnik a w drugi ciągnik kierowce który jesdzie pierwszy raz tym ciągnikiem)

DLG to porządne centrum testowe i pomiary są dokładne.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Aha.Ja mam test Profi Jd 8530.A może byś zeskanował i wstawił na AF ten test,a ja swój.Ale w tym tescie profi Fendt 936 jest po prostu lepszy.

Edytowano przez robertbara

-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

@adrian2 nie cytuj poprzedniego postu ;) nie ma po co


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10
Ceny wyjściowe obu traktorów to około 150 tys. euro netto

Jelonek 8530 ma 350 koni z 9 litrów pojemności, natomiast Fendt 936 Vario ma 360 koników z "tylko" 7,1 litra

 

Reasumując - w Fendzie z jednego litra wykrzesali aż 50 koni to tyle co do niedawna miały diesle w samochodach osobowych, jednak przy ciężkiej pracy i gwałtownych zmianach obciążenia silnik pewnie będzie "stękał". No przekładnia pewnie sobie poradzi z tym -zmieniając bezstopniowo prędkość jazdy

W Jelonku z litra wyszło niecałe 40 koników -chyba to zasługuje na plus :D

 

Jelonek ma dużo lepszy skręt -13,8 m, Fendt akurat w tym wypada dużo gorzej -16 m- to chyba zasługa ogromnych kół ;)

 

Fendt jest szybszy bo może mykać 60 km/h, Jelonek 40 km/h. W transporcie duży plus dla Fendta :o

Z tą pojemnością to się zgadzam z Robertem. Silnik o większej pojemności będzie na pewno trwalszy i trudniej go będzie "zadusić". Pod tym względem najlepsze moim zdaniem byłby Jd 8530 lub Case 335. Jedyną rzeczą jakiej bym się po nich obawiał to spalanie, ale na ten temat mogą się wypowiedzieć użytkownicy tychże ciągników. Jednak biorąc pod uwagę inne marki, wydaje mi się że ciekawą propozycją jest niedawno pokazany mf 8690, oczywiście jeśli jakieś inne marki oprócz tych w temacie wchodzą w grę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FNJDCDF    0

Musicie zwrócić uwagę w ilu krajach Fendt czy JohnDeer jest uznany za najlepszego. Sam mam bambere i nie chcę znać innego ciągnika który ma powyżej 240 koni i nie jest marki fendt. Mam vario 927 i vario 933 i żaden Case lub JohnDeer nie mają szans, nie można oceniać tych maszyn jeżeli się na nich nie pracuje. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodły a przy tej cenie paliwa mało palą co jest bardzo opłacalne. Przy vario 933 mam tylnią oponę szerokości 125cm a przednią 100cm. I daje rade w orce, w bronie wirującej 6m wóż asenizacyjny 23000tyś litrów a magnum miał problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie lubie jesli powazni ludzi sie sami ograniczaja, twiedze tez ze przeczysz sam sobie: piszesz ze trzeba zwrocic uwage w ilu krajach dana marka jest najlepsza (jak dla mnie to absurd i jakis bezsens), a pozniej ze nie chcesz patrzyc na nic innego niz fendt.

masz opony 1250 i twierdzisz, ze jezdzisz nimi w bruzdzie? chyba ze po caliznie, bo w bruzdzie to chce fote zeby uwierzyc.

poza tym poprosimy o konstruktywne argumenty i wiedze merytoryczna jesli chcesz kogos przekonac do swojego zdania, takiego chlamu ze malo pali nie przyjmujemy, bo kazdy sobie moze tak powiedziec.

jakiego magnuma testowales?? jesli 310 lub wiekszego to wybacz, ale nie uwierze

 

btw. 18 lat i sie dorobiles 2 fendtow, to ladnie musisz krecic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@FNJDCDF

Chyba za bardzo nie zwróciłeś uwagi w ilu krajach Fendt czy JD jest uznany za najlepszego - tak dla przypomnienia JD produkuje tyle ciągników w miesiąc ile Fendt przez rok, a nawiasem rzecz biorąc żeby niemcy z lokalnego patriotyzmu (pochwalam to) nie kupowali Fendta, to ta marka by prawdopodobnie już nieistniała.

 

Kolego oświeć mnie jak f-ma produkuje opony o szerokości 1250 mm ?

 

Że maszyna daje radę w jakiejs maszynie to o niczym nieświadczy - pytanie jak daje radę ;) .Mało pala to jest opłacalne; no a masło jest maślane.

 

@brzozak2

Z tym kręceniem, to widzisz cienki jesteś - wiele jeszcze nauczyć się musisz, np: od takich jak kolega wyżej :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@deer

 

oponę 1250mm nie wiem czy ktoś produkuje, ale na zywo widziałem 1150mm ;) mam nawet zdjęcie ciagnika(8520)na takiej gumie, jak się na drugim kompie zachowało to wstawie w piatek :)

 

chyba że 1150mm to juz nic specjalnego, to wstawiać nie będę :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj