jareko

Elektryczne wspomaganie do Ursusa C-328/330

Polecane posty

Vandal    0
Napisano (edytowany)

-- połączono --

 

Witam chciałbym się zapytać czy ktoś posiada elektryczne wspomaganie w c-330 np. takie jak od Renault (samochodu).

A głównie dowiedzieć się czy takie wspomaganie daje radę w pracy z turem.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Po prostu niema siły kręcić. Być może u mnie jest większe obciążenie na przednią oś bo mam większy udźwig ale nawet z pustym ładowaczem już wyraźnie czuć było że mniej siły ma


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58
Napisano (edytowany)

W tym wątku od tej strony kilka razy przewija się motyw elektrycznego

http://www.agrofoto....e/page__st__100

I jeszcze kilka innych

http://www.agrofoto....40#entry1144140

http://www.agrofoto....zne#entry922924

Generalnie bez tura działa świetnie z turem nie polecam (żeby nie było miałem więc wiem co mówię)

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58
Napisano (edytowany)

To jest dokładnie kie wspomaganie jak miałem od renault tylko dorobione flasze ma. Za tyle śmiało zrobić można wspomaganie na serwo ZF od stara/iveco i jeszcze sporo zostanie. Na tym serwie z uniesionym big bagiem kreci się tak samo jak na pusto. Jeśli musiał byś wszystko kupować do tego wspomagania na serwie to jakieś 600-700 zł Ci wyjdzie i dzień góra dwa roboty, ja za swoje zapłaciłem około 250 bo większość rzeczy znalazłem u siebie. Za jakiś tydzień będę montował u sąsiada takie wspomaganie to mogę trochę zdjęć porobić z prac

 

Teraz opis aukcji przeczytałem, sprzedawca według niego nie produkuje tych wspomagań a sprzedaje to ze swojego. Gdyby było wszystko ok to dlaczego by sprzedawał? Jak swoje sprzedawałem to pisałem aby nie montować do ciągnika w którym jest/będzie ładowacz bo sam z tego powodu musiałem je zdejmować

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaki0720    0

To ja może się podepne do tematu. Od jakiego samochodu byłoby najlepiej zaadaptować wspomaganie i jak je podłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

kolega czaki ma pewnie mnostwo pracy i nie ma czasu na czytanie takich bzdur jak tresc tego tematu a tymbardziej na uzycie szukajki.

jest podane czarno na bialym z jakiego samochodu i dlaczego z tego modelu jest najlepiej uzyc wspomagania.

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DROPSO    0

Witam ;) Ma ktoś może takie elektruczne wspomaganie w ursusie? Interesuje mnie zużycie pradu i inne dotyczące tego wynalazku tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik554    8

ja bym ci niepolecał elektrycznego wspomagania poniewarz trzeba mieć naprawdę porządny akumulator bo to zżera dużo prądu a jeśli ci padnie zasilanie w jakiejś trasie to nie skręcisz ja bym ci polecił wspomaganie na rozrząd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Poczytaj sobie np: w tych tematach najwyżej dopytaj lub poszukaj innych.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/37132-elektryczne-wspomaganie-do-ursusa-c-328330/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/60326-wspomaganie-elektryczne-c-330/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/22528-co-myslicie-o-elektrycznym-wspomaganiu-kierownicy-do-4011-i-czy-jest-to-wogole-wykonalne/

 

@rolnik554 nie jest tak tragicznie jak piszesz. Po za tym do czego mu jakiś porządny akumulator? Zresztą i tak musi być dobry aby ciągnik odpalić, a jeżeli nie stać by było na utrzymanie instalacji w należytym stanie, że może się w trasie rozsypać, to już tym bardziej na wspomaganie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Część samochodów ma takie rozwiązanie i działa to bez problemów. Żaden układ nie jest idealny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do rolnik 554 absolutnie nieprawda.Mam zainstalowane to wspomaganiei:1/w mojej 30-tce akumulatory są tak słabe że rano muszę odpalać z opręznikiem 2/wspomaganie działa nawet b e z urucchamianie ciągnia-po przekręceniu kluczyka pook.1o sek.słychać szum silnika elektrycznego i wspomaganie dziasła-kręcąc kierownica w miejscu można zrobić pod kołami 10 centymetrowe dołki...Nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i wyłączeniu wspomagania układ kierowniczy dalej działa bez żadnej zmiany oporów ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do zapotrzebowania na prąd powiedział ze jest to około połowa mocy alternatora.

A co jak Ci powiem, że istnieją alternatory o wydajności prądowej od 35A do 180A. I takie wspomaganie telepatycznie wykrywa jaki alternator jest zamontowany i na tej podstawie określa pobór prądu? Czy może regulator napięcia po CAN-ie wysyła info o mocy zainstalowanego alternatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Są tacy ludzie że taka odpowiedź im wystarcza nie wnikając jakiej mocy może być alternator (a uważam też że informujący w razie dociekliwości nie był by w stanie więcej powiedzieć).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ventomaniak    29

Jak ktoś pierw kupuje, a nawet nie wie czy alternator będzie w stanie uzupełnić pobrany prąd to potem pojawiają się takie dziwne opinie.

Pomimo kilku udoskonaleń pan, który to sprzedaje ma niezły zarobek. Robiąc samemu można zamknąć się w 200-300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Kupiłem to za 750 z tablicy , założone i jest świetnie , testował będę z turem to się dopiero zobaczy co to jest warte .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sportowy23    0

Przeczytałem cały post na temat wspomagania i wyciagam wnioski ze elektryne do ciągnika z turem sie nie nadaje. Jezeli jestem w błędzie to prosze mnie po prawic i podać pokazac mi argumenty ze sie mylę, a dokładniej chciałem elektryczne za montowac do t 25 z tur m. Jezeli ktos ma jakis pomysl to prosze o podpowiedź dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Jakoś nie widzę przeciwskazań , popracowałem już trochę turem przy oborniku i słomie i wspomaganie działa jak należy , czas pokaże czy dalej też tak będzie ale jestem dobrej myśli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

A ja mam pytanko jak zrobić tą flasze?? to tak jakby łącznik kolumny z wspomaganiem? niby prosto na fotkach wygląda troche blachy pospawanej w prostokąt i kilka otworów a jak albo z czego zrobic te tuleje na łozyska? wogle jaki tam idzie rozmiar łożysk ? bo na oko to jakiś małe one są? bo to coś takiego trzba dorobyć? http://obrazki.elektroda.net/27_1252345231.jpg   sprawa niby prosta

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj