Polecane posty

witekarol    2

Witam. Zakładam ten post ażeby podzielić się z Wami moimi rozważeniami i dodatkowo zaczerpnąć Waszej wiedzy. Otóż, mam na oku gospodarstwo rolne. Jest to duża baza budynków (2 kurniki po ponad 1800m2 + trzeci taki sam tylko wymagający remontu dachu, 2 budynki wymagające całkowitego remontu dachu o powierzchni 750m2, wiata na słomę itp) i 70 ha gruntów (3,4 klasa). budynki nastawione na hodowlę drobiu. Wszystko wycenione na 1 700 000 zł. Z tym, że połowę gruntów pokrywają samosiewy drzew. Na moje oko cena nie jest wygórowana. Jak myślicie, czy w dzisiejszych czasach warto w coś takiego inwestować? Zawsze to jakieś ryzyko szczególnie, że najlepiej byłoby gdyby gospodarstwo "samo się spłacało". Myślę, że warto zaczerpnąć opinii forumowiczów. Jest tu wielu "biznesmenów" realizujących takie przedsięwzięcia. Mam świadomość, że sam muszę sobie wszystko przekalkulować jednakże nie zaszkodzi posłuchać co inni mają do powiedzenia. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Zależy skąd jesteś? Bo wyliczyłem, że gdyby sama ziemia była to po 24tyś/ha. Jakie są u was te 3-4klasy pszenica, rzepak urośnie?? Z tych 70ha byś sobie zrobił pola ładne i powinno Ci to wystarczyć na rok aby wykarmić kurki albo co byś tam innego wpuścił... takie jest moje zdanie ale to kupę kasy więc jak masz to kupuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam szczegółów typu, jakie te ziemie są klasa, ukształtowanie terenu, ale za 70 hektaró 700tyś złoty to tanio, ja osobiście ostatnio kupiłem pole po 18 tyś za hektar a tutaj wychodzi po 10 tyś i do tego jeszcze te budynki, ja bym to brał, pole pasuje odrazu doprowadzić do ładu a budynkami zajmiesz sie później jak finanse pozwolą.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to opłaca się kupić te budynki z ziemią tylko wiadomo trzeba wszystko doprowadzić do stanu za ich funkcjonowania więc jeszcze dochodzi wkład własny. Jak wiesz co chcesz hodować i masz tyle kasy żeby to ruszyło to warto. Jeszcze jedno rozejrzyj się jaki interes jest na tym czym chcesz się zająć bo nie warto jest pakować kasy w to co jest non stop głównym tematem w agrobiznesie pl."CO ZA NIEWYPAŁ".


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Zacznijmy od tego co teraz robisz jakie masz maszyny ile powierzchni czy mieszkasz daleko blisko a nie odrazu czy się opłaca. Jakie masz teraz gospodarstwo na co przedewszystkim nastawione rzepak, przenica??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jesli masz jakis sprzet, zeby obrobic te 70ha to sie bedzie oplacac. Jesli cos zarobisz na sprzedanych plodach to mozesz za te pieniadze wyremontowac budynki ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekarol    2

co do obsiewania to żaden problem przecież. mam doświadczenie w każdej uprawie. bardziej zagubiony jestem w temacie zwierząt bo dotychczas specjalizujemy się tylko w hodowli trzody. a jeśli chodzi o sprzęt to myślę, że nie jest źle.

Edytowano przez witekarol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

dobra dobra na zakup tego gospodarstwa mozna wzias kredyt ale na wadium musisz miec te 20% to oblicz sobie ile to a watpie ze na dzien dzisiejszy masz tyle kasy a na ladne oczy nikt ci nieda takiej kasy. to wszysko nie wyglada tak rozowo jak ci sie wydaje sam chce zakupic 10ha i to przy moim gospodarstwie 65ha nie jest takie proste a zagospodarowanie tylu ha nieuzytkow pochlonie ci sporo $$$. sory ze od tej strony zaczolem ale czasami trzeba od tej zlej. ale zycze powodzenia


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrobelek02    11

myślę że warto w coś takiego zainwestować. Można wziąć dopłaty( nie tylko obszarowe) i dług sam się będzie spłacał. Bądź dobrej myśli i powodzenia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@marcin z mołopolski-zgubiłeś milion,i te wyliczenia już nie za ciekawe.

jakby teren zapowiadał się na atrakcyjny w przyszłości to by było warto-pewnie wtedy już by miał właściciela,inwestora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Czemu wszyscy piszą, że warto? Chyba nawet nie zdawacie sobie sprawy ile kosztują remonty, a tu kilka budynków i jeszcze dachy do roboty. Grunty-nieużytki doprowadź do kultury, wapnowanie, uprawa itp nie zapomnij o samosiewach( połowa=35ha). Kup jeszcze nawóz, paliwo, materiał siewny, ŚOR, rata kredytu itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Najpierw jeszcz ze 3 razy się zastanów za nim podejmiesz decyzję nie rób nic pochopnie żebyś się później sie nie przeliczył. A tak właściwie będąc na Twoim miejscu to bym raczej wziął,70ha to niezły kawałek pola jest a cena też nie za wysoka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Zakładając że masz dwa miliony to można je lepiej zainwestować np. wpłacając to na lokate 6% rocznie masz 120 tysi które możesz sobiekupić kilka ha lub kupić tylko tą ziemię i powoli ją zagospodarowywać a budynki zostawić. znając pgr to one nie są w idealnym stanie zrobisz dach okaże się że fundamenty słabe i mury będą się rysowały. A tak masz kase i powoli możesz sobie tą ziemie obrabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Czemu wszyscy piszą, że warto? Chyba nawet nie zdawacie sobie sprawy ile kosztują remonty, a tu kilka budynków i jeszcze dachy do roboty. Grunty-nieużytki doprowadź do kultury, wapnowanie, uprawa itp nie zapomnij o samosiewach( połowa=35ha). Kup jeszcze nawóz, paliwo, materiał siewny, ŚOR, rata kredytu itd...

 

Przeciesz napisał,że musi to sobie sam przekalkulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Ja na twoim miejscu skusił bym się na tą ziemie, zasiać jakiś rzepak, pszenice, kuku na ziarno albo coś a te budynki zostawić bo one pewnie nie są w zbyt zadowalającym stania remonty są bardzo drogie a to już nigdy nie będzie nowe (jedno zrobisz, drugie się zacznie sypać) a wiadomo jak z sprzedażą zwierząt na naszym rynku ceny nie są zadowalające ( nie wiadomo czy się zwróci za remonty że o zyskach nie wspomnę...) a przy produkcji roślinnej czysta robota i zysk raczej pewny. (To tylko moje zdanie starałem się podsunąć Ci jakiś pomysł...)

Życzę powodzenia w wyborze. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

1700tyś+raty kredytu to wyjdzie ponad 2500tyś,i masz siać i obrabiać,rzepak pszenicę,szansy na modernizację za agencyjną kasę nie ma w przyszłych latach,a atrakcyjność terenu pod znakiem zapytania-bo gdyby taka była,teren już dawno by miał jakiegoś cwaniaka za właściciela.zastanów się bardzo dobrze,bo możesz robić dla banku a i tak może bank ci to zabrać,chyba że lokujesz pieniądze.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekarol    2

nie lokuję, właśnie o to chodzi, że nie lokuję. inaczej problemu by nie było..

w tym sęk, że te pomieszczenia nie są wcale zrujnowane. to potężne hale, które mogą przynosić dochody. dlatego też w moich zamysłach nie kładę nacisku tylko na płody rolne. tak jak koledzy mówią, ziemie trzeba doprowadzić do stanu użytkowości.

hm, z motyką na słońce?

Edytowano przez witekarol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

najlepiej zrob jakies fotki i wtedy bedziemy widziec co jest co ;)


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

JEDREK dobrze napisał zrób fotki budynków.Ja mam kilka pytań:

1)70 ha w jednym kawałku?

2)Te samosiejki to bardzo wyrośnięte?

3)Daleko od domu masz te gospodarstwo?

4)Teren jest równy czy górzysty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

no wy to macie pomysły po co wam te foty po zdjeciach chcecie ocenić stan budynków śmieszni jesteście... do autora sam wiesz najlepiej jak przedstawia się sytułacja i raczej wypowiedzi bandy nastolatków w niczym Ci nie pomogą według mnie to tą kasę lepiej było by zainwestować w jakąś firmę lub coś w tym stylu a nie w rolnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

damian18.Zdjęcie może pokazać wszystko jeśli pokaże odpowiednie elementy Np:gabaryty,stan krokwi dachu,ściany , z jakich lat jest ten budynek czy wogóle na dzisiejsze czasy ten budynek zda jakąś role .Toż wiadomo że tam ideałów nie ma .Na pewno więcej zobaczy sam na własne oczy.Ciekawe damian jaką firme ma otworzyć co?????Może woli pracować na roli?Wiesz co gadasz czy gadasz co wiesz???Otworzyć jakiś interes to trzeba wiedzieć jaki a konkurencja nie spi. W polsce w firmach to teraz wszędzie tak samo jak w rolnictwie raz dobrze da się zarobić a nie raz to szlag trafia .Wiem co mówie bo tez mamy gospodarstwo 80 ha i firmę transporto-budowlaną i różnie to bywa z tym interesem .Na karku inspekcja transportu drogowego,urzędy,winiety,podatki drogowe,paliwo drogie jak cholera o częściach nie wspomne i Tak dalej .......

Edytowano przez kostekk1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekarol    2

pole jest w jednym kawałku jednakże jest nieco pogórkowate...

samosiewy powiedziałbym spore..brzozy o wysokości mniej więcej 3 metrów. co gorsza nie mam pojęcia jak się tego pozbyć bo usuwanie ręcznie (tzn wyrywanie każdej partii linka i ciągnikiem) zajmie sporo czasu.

gospodarstwo jest oddalone o 75 km. wiadomo, mogłoby być bliżej ale coś za coś.

co do stanów budynków. dwa kurniki są w bdb stanie. jest w nich cała linia paszowa i wodopojowa dla ptactwa. są zbiorniki na gaz i cała instalacja. są urządzenia do utrzymywania mikroklimatu. reszta potrzebuje wkładu finansowego, nie ma co ukrywać. głównie potrzebują remontów dachów. w zamysłach planowałem w tych dwóch dobrze utrzymanych budynkach hodować drób a w reszcie świnki. co do obróbki ziemi to myślę ze przez kilka pierwszych lat nie stać byłoby mnie na obsiewanie jej rzepakiem bądź pszenicą. właściwie to najpierw trzeba ją przywrócić do dobrej kultury, później można dalej planować. co do zdjęć to posiadam kilka jednak są to fotki nie dające żadnego jasnego obrazu rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

No te kilometry odstraszają Tez mamy 50 ha 35 km od bazy i to jest bardzo wkurzające np ciąganie zboża chyba ze masz tam dobry magazyn na zboże .Kolejnym problemem jest to że ktoś tam musi siedzieć i pilnować .Możesz zatrudnić tam jakiegoś ciecia ale pracownik to będzie patrzył jak cię tylko okraść z paliwa itp

Edytowano przez kostekk1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj