Dominik1994

Zasilanie Ogrzewania Ursus C-330

Polecane posty

Dominik1994    69

Witam

1)Mam pytanie czy jeśli wepnę się tam gdzie się wkręca czujnik temp.wody to czy będę miał obieg??

 

2) jeżeli bym się wpiął w górny waż który idzie do Chłodnicy to będzie tam dobra temperatura wody i czy będzie obieg tak żeby zasilić nagrzewnice??

 

3) Jeżeli bym się wpiął w obudowę termostatu tam gdzie wodą gorąca idzie do pompy wyda to bo nie wiem czy będzie tam obieg ???


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Tam gdzie czujnik to raczej nie będzie szło :(. Co do węża to zależy o który Ci chodzi czy o ten co idzie z chłodnicy to pompy czy z pompy do chłodnicy. Jak chodzi Ci o tego co idzie od chłodnicy do pompy to raczej temperatury zimą nie będzie :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Woda z górnego wężu który idzie od chłodnicy nie będzie ciepła ale od węża co idzie z pompy do chłodnicy(wąż co wchodzi u doły chłodnicy) to będzie ciepła. Ale i z górnego ciepła pójdzie ale to wiesz trzeba by było chłodnice zakrywać i dłużej by to trwało zanim woda by się porządnie nagrzała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

no mi się wydaje że jednak górny wąż idzie ciepła woda a dolnym zimna ale to idzie sprawdzić najwyżej się kupi nowe węże a co nagrzania wody to termostat jak będzie i się zakryje chłodnice to 15min i będzie 80*


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Woda z górnego wężu który idzie od chłodnicy nie będzie ciepła ale od węża co idzie z pompy do chłodnicy(wąż co wchodzi u doły chłodnicy) to będzie ciepła. Ale i z górnego ciepła pójdzie ale to wiesz trzeba by było chłodnice zakrywać i dłużej by to trwało zanim woda by się porządnie nagrzała ;)

Wszystko na odwrót pokręciłeś !!

tu masz schemat układu chłodzenia i ogrzewania

 

 

chodnica.jpg

 

Jak wynika ze schematu zasilanie nagrzewnicy powinno wychodzić między pompą a termostatem co w przypadku 330 jest chyba nie wykonalne bo tam nie ma miejsca, a powrót możesz wpiąć w ten wąż co idzie od dołu do chłodnicy.

Edytowano przez jendrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

@jendrek dzięki za schemat a nie wiesz może czy tym górnym wężem co idzie do chłodnicy będzie szła woda tak samo ciepła jak do pompy bo jeśli nie będzie szła ciepła woda to wywiercę dziurkę i wspawam rurkę w obudowę termostatu bo tam jest za mało miejsca aby włożyć trójnik


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Nie ma za co, wystarczyło kilka sekund na Google :lol:

Tym górnym wężem woda pójdzie dopiero jak termostat się otworzy (tzw. duży obieg) Najlepiej jak byś się wpiął właśnie przed termostatem tzn. w ten krótki przewód ale to może być nie takie proste.

 

Jak już podłączysz to zrób jakieś foto i się pochwal ;)

Edytowano przez jendrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

tu gdzie ta strzałka oczywiście w obudowie nie w wężu :D zrobię dziurkę i wspawam rurkę

 

foto

http://img823.imageshack.us/i/silnikc339.jpg/

 

@damian widziałem to już ale nie będę wiercił bo to zbyt ryzykowne a obudowę termostatu jak roz... to są groszowe sprawy 30zł http://allegro.pl/obudowa-korpus-termostatu-ursus-c330-c-330-i1468473807.html

post-20919-0-26433700-1300470992_thumb.jpeg

Edytowano przez Dominik1994

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

za spawanie weźmie mi koleś z 30-50zł bo to chyba aluminium jest ??

a fotki wrzucę jak zrobię czyli w sobotę za tydzień powinny być


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Tam gdzie będzie wyjście wstaw zawór przyda się zanim woda się nie nagrzeje czy jak będzie za gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Zawór to wstaw w kabinie przed nagrzewnicą żebyś nie musiał wychodzić zamykać jak ci będzie za gorąco :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Ogrzewanie w C-330 jednak coś daje ale dopiero jak się uszczelni kabinę u mnie wygląda to tak

Nagrzewnica z nawiewem w C-330

Powrót ogrzewania w C-330

Ogrzewanie w Ursusie C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
    • Przez ENDURAK91
      Mam taki problem z radiem FM w ciagniku słabo odbiera, gubi zasięg szumi wymieniłem antene i nadal to samo odwrócę się ciągnikiem i już radio nie odbiera, co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj