das21

zetor 8111 a ursus 912

Polecane posty

das21    47

Mam do was pytanie. Co waszym zdaniem bedzie lepsze do agregatu uprawno siewnwgo (szer. 3m) zetor 8111 czy ursus 912?? pytam sie bo mam delemat co kupić ??

 

Ps. jak już taki temat był to prosze go zamknąć i podać LINK do innych.

 

Z góry Dzieki :)

Edytowano przez das21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

To nie ma różnicy, bo praktycznie to to samo. Szukaj w obydwu markach i wybierz najlepszy egzemplarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banban1    0

ślepy jesteś? Przeciesz napisał 3m. A te 2 ciągniki to jedynie silnikami mogą sie rużnić (zetor/ursus) a tak ogulnie to jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wielkiej różnicy nie będzie bo te dwa modele to są równymi ciągnikami wielkościowo tylko z innej fabryki. Na pytanie który to bym był za 912 bo mi się bardziej podoba po prostu.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Zetor jest z deka lepiej wykonany niż ursus (na pewno kabina - jest w niej ciszej i tak szybko nie koroduje). Poza tym do czasów końca komuny 912 było dobrze w miarę zrobione, później jakość spadła. Z resztą jak porównałem wydajność pracy ursusa 1224 i zetora 8145, to były one zbliżone, ale to być może wynikało z większego przebiegu 1224 niż 8145 , z tą różnicą, że 1224 tak szybko się nie zakopała, bo była dość długa i niewiele cięższa.8111 da radę z takim agregatem, ja 8145 na 2 szosowej śmigałem z 3m gruberem na kołki z wydajnością 2ha/h, a z upr siewnym ok 1ha/h(zestaw podobny do agromaszu z siewnikiem amazone, w który mieści się 7worków zboża) w 8111 nie ma przedniego napędu, więc będzie trochę gorszy wynik i wyższe spalanie ze względu na brak przedniego napędu. Jeśli mogę zapytać, to za ile ma być ten ciągnik?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Po pierwsze ślepy nie jestem, bo potem post został edytowany i dodana szerokość... Po drugie mam 912 i kiedyś była próba zaczepienia uprawowo siewnego to przód w górze był;p Ale uprawowy 4.2m jakoś dawał rade, ale przyczepność przednich kół mała była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ja mam 902 i czego mi brakuje to tylko komfortowej kabiny i ogrzewanie które Zetor posiada wiec jestem za Zetkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik122    0

Bierz tego do agregatu który ma lepszą skrzynie w którym wchodzą lepiej biegi. Będzie ci sie lepiej zawracać na końcu pola. Bo praktycznie to są takie same ciągniki. Chyba że może jeszcze komfort jazdy i szybkość a reszta to zależy już od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Ja znając z własnego doświadczenia podpowiem ci, że w ursusach mimo tego samego silnika jest mniejsze spalanie, nie wiem z czego to wynika, fakt pompa paliwowa z Zetora jest inna niż w ursusie.

A co do tych 3 metrów, to jak poprzednicy, będziesz musiał dobrze dociążyć przód. Ja mam agregat 3,6 i czasem są problemy z manewrowaniem. Aa tu dojdzie siewnik i punkt ciężkości troszkę się przesunie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

cena ciągnika to tak do 23tys o takiej cenie rozmawiałem z tatą on by wolał zetora bo jest ładniejszy :P a właśnie co myślicie o renault 781-4 czy łatwo jest częsci dostać jakie spalanie ???http://otomoto.pl/renault-781-4-A43645.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Zapomniałem dodać że zetor posiada szybka skrzynie to też + z cześciami do zetora na pewno problemów nie bedziesz miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

cena ciągnika to tak do 23tys o takiej cenie rozmawiałem z tatą on by wolał zetora bo jest ładniejszy :P a właśnie co myślicie o renault 781-4 czy łatwo jest częsci dostać jakie spalanie ???http://otomoto.pl/renault-781-4-A43645.html

 

Za taką kasę, to wiem gdzie stoi zetor 12045 z nowym typem silnika, rok coś ok 1980-1984, wygląda ładnie, do pomalowania jedynie błotniki maska, a tak to zniszczony nie jest. Jest sprowadzony, jeszcze nie rejestrowany w kraju. Cena 20tys.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Do agregatu uprawowo-siewnego 12045 byłby w sam raz B)

A to co kolega pisze, że w zetorze jest szybka skrzynia jest nie prawdą, ponieważ nie każdy model ją posiada, a w ursusach też się trafia :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Tak tylko szybką skrzynie posiadają ursusy import (takie jak de luxe) Zależy który rocznik zetora..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

troche za duży :)

 

Pracowałem i 4 i 6 i uwierz, że 6 będzie STABILNIEJSZA, MNIEJ OBCIĄŻONA i dłużej pochodzi z tymi samymi maszynami.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Mam do was pytanie. Co waszym zdaniem bedzie lepsze do agregatu uprawno siewnwgo (szer. 3m) zetor 8111 czy ursus 912?? pytam sie bo mam delemat co kupić ??

 

Ps. jak już taki temat był to prosze go zamknąć i podać LINK do innych.

 

Z góry Dzieki :)

3m mówisz... Mój znajomy ma 12145 i na naszych glebach ciąga taki agregat. Pod górę potrafi zagrzebać się trochę, albo się przydusić... Z tego co wiem to 8111 i 912 są bez napędu więc moim zdaniem nie ma szans...


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

a co myślicie o mf 3060 ile to pali ???? i czy sie opłaca kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

a co myślicie o mf 3060 ile to pali ???? i czy sie opłaca kupować

Z tego co wiem to mf 3060 ma elektronikę. Z opinii innych użytkowników wiem że elektronika to jego najsłabsza strona. Poza tym do mf-a i innych angielskich traktorów za części trzeba sporo bulić. Jeżeli cię stać to twoja sprawa. Ja osobiście polecam fendt-a lub deutz-fahr-a.


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ja znając z własnego doświadczenia podpowiem ci, że w ursusach mimo tego samego silnika jest mniejsze spalanie, nie wiem z czego to wynika, fakt pompa paliwowa z Zetora jest inna niż w ursusie.

 

 

Bzdury kolega pisze. Ja miałem u1224 i zetora 8145. Powiem tak: zetor dużo lepszy. Mimo, że 8145 ma tylko 4 gary, a 1224 ma ich 6, to różnica jest mało odczuwalna, a spalanie w 1224 większe. Zetor to taki john deere, którym na pusto się nie jeździ, trzeba mieć odpowiednie mszyny do niego. do jeżdżenia na pusto służą t25, 330, 360.

 

 

 


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Bzdury kolega pisze. Ja miałem u1224 i zetora 8145. Powiem tak: zetor dużo lepszy. Mimo, że 8145 ma tylko 4 gary, a 1224 ma ich 6, to różnica jest mało odczuwalna, a spalanie w 1224 większe. Zetor to taki john deere, którym na pusto się nie jeździ, trzeba mieć odpowiednie mszyny do niego. do jeżdżenia na pusto służą t25, 330, 360.

Nie porównuj 4 cylindrów do 6. Wiadomo, że 6-cio cylindrowy ciągnik spali więcej od 4 cyl. (mam na myśli oczywiście zetory i ursusy, a nie jakieś tam jd, czy mf).

Edytowano przez bubel500

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursus czy Zetor w sumie to to samo tak jak koledzy pisali komfort i inne szczegóły  a do agregatu przydało by ci się konkretne dociążenie

a najlepiej coś z przodem renault polecam też mam plany na jakąś renie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 16.03.2011 o 18:39, look19 napisał:

Zetor jest z deka lepiej wykonany niż ursus (na pewno kabina - jest w niej ciszej i tak szybko nie koroduje). Poza tym do czasów końca komuny 912 było dobrze w miarę zrobione, później jakość spadła. Z resztą jak porównałem wydajność pracy ursusa 1224 i zetora 8145, to były one zbliżone, ale to być może wynikało z większego przebiegu 1224 niż 8145 , z tą różnicą, że 1224 tak szybko się nie zakopała, bo była dość długa i niewiele cięższa.8111 da radę z takim agregatem, ja 8145 na 2 szosowej śmigałem z 3m gruberem na kołki z wydajnością 2ha/h, a z upr siewnym ok 1ha/h(zestaw podobny do agromaszu z siewnikiem amazone, w który mieści się 7worków zboża) w 8111 nie ma przedniego napędu, więc będzie trochę gorszy wynik i wyższe spalanie ze względu na brak przedniego napędu. Jeśli mogę zapytać, to za ile ma być ten ciągnik?

Jaka będzie różnica w spalaniu Zetora 8111 a 8145 z agregatem uprawowo-siewnym ? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że Zetor 8145 spali mniej niż Zetor 8111. 

Dnia 16.03.2011 o 19:46, MichalP napisał:

Ja znając z własnego doświadczenia podpowiem ci, że w ursusach mimo tego samego silnika jest mniejsze spalanie, nie wiem z czego to wynika, fakt pompa paliwowa z Zetora jest inna niż w ursusie.

A co do tych 3 metrów, to jak poprzednicy, będziesz musiał dobrze dociążyć przód. Ja mam agregat 3,6 i czasem są problemy z manewrowaniem. Aa tu dojdzie siewnik i punkt ciężkości troszkę się przesunie ;)

Wszystko zależy od tego ile będzie ważyć agregat, siewnik i ile będziesz sypać do siewnika. Zależy czy będzie to agregat sztywny czy z hydropaciem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj