Polecane posty

Ferdek07    75

agrol U z lotosa to jest ciekawy temat, na etykiecie 15W40 na odwrocie ejst napisane UTTO, no to można śmiało lać do zachodnich ciągników, tylko po rzypadkowej rozmowie z jakimś dostawcą olei wychodzi na to że ten agrolU to jest tak tylko napisane że jest niby UTTO, a lepkość to tak naprawde coś W80 a nie 15w40 no i ja tam nie wiem, ale po próbach organoleptycznych to barwę i zapach miał taki sam jak to co miałem w skrzyni to czy to nie jest w końcu UTTO?

<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Po pierwsze Agrol U to nie to samo co Utto to dwa różne oleje AgrolU nadaje się jak najbardziej do prostych ciagników typu ursus zetor i ewentualnie stare zachodnie które są bardzo proste byle nie miały tarcz klejonych


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Agrol utto wlałem go do MF 3095 bo spełniał normy narazie nic się nie dzieje po roku wszystko działa i nic nie nawala myśle że to dobry olej bo MF to raczej są wybredne byle czego nie toleruja kupowałem go na Grene.pl

Edytowano przez Szymek123

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

agrol U z lotosa to jest ciekawy temat, na etykiecie 15W40 na odwrocie ejst napisane UTTO, no to można śmiało lać do zachodnich ciągników, tylko po rzypadkowej rozmowie z jakimś dostawcą olei wychodzi na to że ten agrolU to jest tak tylko napisane że jest niby UTTO, a lepkość to tak naprawde coś W80 a nie 15w40 no i ja tam nie wiem, ale po próbach organoleptycznych to barwę i zapach miał taki sam jak to co miałem w skrzyni to czy to nie jest w końcu UTTO?

<_<

Gdzie masz na etykiecie 15W40?

Olej o lepkości kinematycznej w 100ºC na poziomie 10 - 11,5 cSt nie może mieć klasy lepkości 15W40, jeśli już to 15W30 lub inną SAE 30 w zależności od własności reologicznych. Biorąc pod uwagę oznaczenia lepkości olejów przekładniowych to tak jak piszesz, może być to 80W...

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja leje Agrol U do starego JD 3140 i od lat 9 kompletnie nic sie nie dzieje z hydraulika. Mam zalana takze skrzynie w 3p i tez nie bylo zadnych problemow.Podnosnik dziala minimalnie szybciej,lepiej sie przyczepy kipruje-szybciej opada szczegolnie zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Symferopol    0

Gdzie masz na etykiecie 15W40?

Olej o lepkości kinematycznej w 100ºC na poziomie 10 - 11,5 cSt nie może mieć klasy lepkości 15W40, jeśli już to 15W30 lub inną SAE 30 w zależności od własności reologicznych. Biorąc pod uwagę oznaczenia lepkości olejów przekładniowych to tak jak piszesz, może być to 80W...

 

 

To jest najprawdopodbnie: GL-4 80W + HLP 100

Przeważnie oleje typu UTTO są 10W/30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

Mam pytanie co do tego oleju, mianowicie zalałem go do c330 i mam problem z wyciekami ze zwolnic i WOMu, a moje pytanie to jakim olejem można go zagęścić aby się nie "gryzły" jaki najgęściejszy olej mogę do niego wlać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Hipol jest gęsty ale nie na dolewkę do agrolu zapewne się pogryzą agrol jest żadszy i stąd te wycieki po prostu albo wymiana na hipol albo wymiana uszczelnień


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

Panowie kupiłem Renault 110-54 i ma mało oleju w skrzyni. Czy Agrol U będzi dobry żeby zrobi dolewkę do tego co juz jest w skrzyni?? Czy nic się nie stanie ciągnikowi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

gdybym wiedział jaki mam olej to bym się nie pytał prawda?? Właśnie niewiem jaki tam jest a nie chce na sam początek sie kosztowa i dawa prawie 1000 zł na sam olej;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A skrzynia jest ze sprzęgłami mokrymi? Masz tam półbiegi, WOM, przedni napęd itp włączany hydraulicznie/ elektrohydraulicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

sprzęgło niemam pojęcia jakie jest suche czy mokre, skrzynia jest zupełnie mechaniczna wałek załączany jest przez elektromagnes o ile się nie mylę a napęd też bo jest przyciskiem włączanie napędu. NIe określę dokładnie jaki on jest bo mam go dopiero tydzień i stoi w garażu;/ olej jest taki jakby zielonkawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czym się różni olej 80W od takiego 10w30 czy nie będzie to samo, mam zalany total dynatrans MPV na różnych aukcjach było podpisane że to utto a na bańce jest 80W producent zaleca ten olej do mojego ciągnika i wszystko chodzi w skrzyni ładnie, tylko co to jest 80W kiedys czytałem że jest to stare oznaczenie dla oleji hydraulicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Ogrzewam temat bo remont plecaka w Z10145 (Ursus 1014) bliski (zresztą w C330M też chcę zajrzeć bo opada po paru godzinach). Zakupiłem już olej i padło na AGROL U (tańszy niż orlenowski GL-4).

Chcę go zastosować w Zetorku 10145 do skrzyni więc i hydrauliki oraz do C330M - hydrauliki zewnętrznej nie ma.

Jak pozbyć się starego oleju. W obu ciągnikach jest ten sam GL-4. Niestety nie pamiętam jaki i podejrzewam że orlenowski bo kupowany w 2005 roku w GRENE (w obu ciągnikach zrobił po ok 600 godzin).

 

Czy jak zostanie mi trochę starego GL-4 w skrzyni i zaleję to AGROLem U to będą problemy (spieni się, zważy, będzie coś przytykać itp)?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Zarówno Agrol jak i kupiony wcześniej przez Ciebie Hipol, maja klasę GL-4 a więc jak najbardziej mozna mieszać.

Agrol jest olejem hydrauliczno-przekładniowym stąd trochę rzadszym jak Hipol Gl-4 ale spokojnie można łączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

mieszałeś te oleje?

Bo nie chciałbym po wymianie podnośnika i oleju robić go ponownie. Zresztą koszt oleju jest nie mały (zetor i ciapek i ponad 800pln poszło).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ręcznie raczej nie wymieszam ;)

Choć nie omieszkam spróbować Twojego sposobu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj