Polecane posty

marcin974    30

Tak jak jarecki pisze pisze, ja czesto w nakretce od pojemnika z olejem krece bagnetem i widze co sie dzieje, autem w dieslu jak jezdzilem to silnikowy mieszalem, bylo 15w40 a dolewalem 10w40, 20w50, pozniej to juz fusch trans titan luzem kupowalem i i tak 1l/1000 mi bral i tak ;)

 

Co do tematu... z tego co zauwazylem Agrol nie jest za specjalnie zloslimym olejem, taktorem na olejach AMBRY wywracalem przyczepy, pozniej znow Ciagnikiem z Agrolem, Pozniej znow tym z olejem Ambry i nic nie wskazywalo na to by sie gryzly, czesto zerkalem na bagnet czy W Ambrze nie ma piany, nic kompletnie nie bylo.


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Witam. Oddałem ciągnik do remontu i przy okazji wymiana oleju w skrzyni. Ciągnik to landini 8550 z 1985r. Pytałem w tym zakładzie to mechanik mówił że oni przeważnie leją Castrol. Nie pytałem dokładnie jaki. Ja myślałem aby wlać ten Agrol U. Tylko nie wiem czy sie nada do tego ciągnika. Jeszcze taka sytuacja ze kupiliśmy go i był podłączany do prasy wypełnionej Agrol U, nie wiem jaki olej był w ciągniku. Takze nie wiem co wlac teraz zeby sie pozniej znow z prasa nie pogryzlo, ale tam i tak juz olej pomieszany z tym starym ciągnikowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

spuść olej z prasy wciśnij szybko złącze i zleci olej Agrol u jest do Landini tak jak do Massey fergusona śmiało lej ok 50 l wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz789    2

Jak należy rozumieć Temperatura płynięcia, max (ºC) jaką podaje producent?

Lotos podaje że Agrol U ma najniższą temperaturę płynięcia -24,to znaczy że przy -24 ma normalne właściwości czy że już przy -20 zaczyna się robić gęsta maź?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

odgrzebie temat.

 

Jest zalany w układzie L-HL-32 a chce zalać "AGROL U".

Pytanie: pogryzą się i siądzie hydraulika + podnośnik w MTZ952.3 czy będzie działać.

 

Wymiana konieczna gdyż w Z10145 i C330M mam już AGROL U i w MTZcie też myślę go zalać bo wtedy będę mógł przeczepiać sprzęt z MTZta do Z10145.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jestem dość sceptyczny jeśli chodzi o mieszanie olejów. Niemniej jednak jeśli zachodzi taka konieczność to trzeba zrobić próbę. Polega ona na zmieszaniu olejów co najmniej w takiej proporcji jaka będzie w ciągniku. Jeśli proporcja będzie mniejsza niż 50% przy próbie i tak oleje miesza się w równych proporcjach (1:1). Po dokładnym wymieszaniu trzeba koniecznie podgrzać otrzymaną mieszaninę (od czasu do czasu mieszając) do temperatury, w której będzie pracować (często będzie to 900C).

 

Każda zmiana oleju: wytrącenie osadów, mętnienie, rozwarstwienie, pienienie, itd.. wskazują na przeciwwskazania mieszaniu ich - nie wolno mieszać! Koszty takiego nieudanego eksperymentu przekraczają wymianę oleju na nowy

 

Co mi po tym, że otrzymana mieszanina olejów zachowuje się poprawnie, gdy ciągnik stoi latami w garażu kiedy okaże się, że zachowuje się tak tylko do pierwszej ciężkiej pracy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Doradźcie jaki olej wlać do 155.54 z rewersem i półbiegami. Poprzedni właściciel twierdzi że wymienił rok temu na Agrol hydrauliczno-przekładniowy i nie wiem czy go zmienić czy jeździć.

Do silnika mam zalany Agrol 15W40 i też zastanawiam się czy przejść na jakiś 10W40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dla mnie ten Agrol zastosowany w silniku nie jest olejem.

Proponuję zmianę myślenia. Najpierw klasa jakości oleju, potem klasa lepkości (dostosowana do panujących warunków klimatycznych (zima - lato), następnie producent, potem długo, długo nic, potem pojawia się Agrol.

 

Dokonaj pomiaru ciśnienia smarowania silnika i podaj tu a powiem Ci co masz za olej. Pomiary podziel na dwa: zimny i ciepły (900C) silnik, dla dwóch prędkości obrotowych: biegu jałowego, oraz obrotów znamionowych.

 

Co do oleju w tej skrzyni przekładniowej też zastanawiałbym się, czy jest sens męczyć ją oraz pompę hydrauliczną.

Zrób test: podnieś pług, którym orzesz lub agregat uprawowy przy obrotach biegu jałowego po godzinnej pracy. Jeśli pompa ma problemy olej do wymiany na lepszy, klasa jakości minimum HLP.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Pompa ma problemy, zauważyłem że jak podnoszę np. agregat talerzowy i przesunę rewers to podnośnik się zatrzymuję, dopiero jak wrzucę luz to dalej podnosi. A jak się rozgrzeje to przy obrotach poniżej 1tys mruga STOP i zapala się kontrolka nad kierownicą, taka kropla z zębatką, domyślam się że to od smarowania?

Mam nadzieje że wymiana oleju pomoże, tylko na jaki? Może fuchs utto tylko mp czy ln?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli jesteś posiadaczem Renault to jest specjalny dział poświęcony tylko i wyłącznie tej marce oraz temat poświęcony płynom eksploatacyjnym.

Pisałem tam na temat różnicy między tymi olejami, post #311: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/75872-ciągniki-renault-płyny-eksploatacyjne/?p=1795848

Zapomnij o tym, że kiedykolwiek miałeś "olej" Agrol, bo to proszenie się o wymianę pompy hydraulicznej i ciągłe proplemy ze skrzynią.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Doradźcie jaki olej wlać do 155.54 z rewersem i półbiegami. Poprzedni właściciel twierdzi że wymienił rok temu na Agrol hydrauliczno-przekładniowy i nie wiem czy go zmienić czy jeździć.

Do silnika mam zalany Agrol 15W40 i też zastanawiam się czy przejść na jakiś 10W40

 

Ja dalej nie wiem czy dobrze zrobiłem że do skrzyni ciapka i zetorka 10145 wlałem agrol U. Chodzi o kwestię chłodzenia skrzyni w upalne dni.

 

Natomiast do silnika leję turdus - produkt lotosu, kilka wymian jak nie kilkanaście w 3 ciągnikach i zero problemu, przyznam że nawet nie wiedziałem że LOTOS robi olej agrol 15w40 skoro robią turdus. Przecież to strzał w kolano robić dwa produkty dla tej samej rzeszy konsumentów.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj