Polecane posty

ssammy    0

W jaki sposób wprowadzić ten parametr? Jak trzymam dwa przyciski i daje kluczyk w prawo to nic na wyswietlaczu się nie wyświetla? Wiece jak sprawdzić czujnik? 

 

A i jeszcze jedno pytanie, nie mogę rozgrysc podnośnika. Wszystkie przełączniki w kabinie są 6 stopniowe? Mój jest 5, do przodu zblokowany, do przodu ze muszę trzymać, N, do tylu ze muszę trzymać i do tylu zblokowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma case 5150 i ma z nim mały problem , otóż gdy go odpala po dłuższym postoju to ciągnik nie chce jechać i świeci się pomarańczowy trybik . wystarczy że go zgasi i zapali ponownie i wszystko wraca do normy - ciągnik jeździ normalnie . Ma ktoś jakieś podejrzenia co to może być ?

Edytowano przez krzysztofgru1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205
Dnia 25.04.2018 o 18:43, Vroobel napisał:

Miałem trochę problemów z podnośnikiem to trochę znam jego budowę  i zasadę działania. Kolego JD1052 sprawdź jak wygląda cewka, czy już minimalnego zwarcia nie robi. 

Mierzyłem rezystancje cewek i ta od jazdy tył książkowo 5,6 a ta od jazdy do przodu 6,1 czy to może być jakiś powód przegrzewania się przekaźnika? Mówisz o zwarciu cewki, w jaki sposób to zmierzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Zdejmij cewkę z trzpienia i zobacz stan izolacji wewnątrz cewki, rezystancja cewek powinna mieć z tego co pamiętam 8.9 ohm, zawsze możesz przełożyć cewke od blokady i zobaczyć czy jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Dzięki, widzisz z tego co widziałem w papierach to powinna mieć 5,6 a ta od modulacyjnego 7,2....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssammy    0

Panowie proszę o szybka pomoc.

znalazlem zmostkowane przewody nad pedałami hamulca, wcielem je w wtyczkę na zdjęciu i ciągnik zaczął się dziwnie zachowywać.  Jak wrzucę bieg jedzie ale jak puszczę do końca sprzęgło czyli jak złapie ten górny grancowy włącznik to tyknie przekaźnik i rozłącza jazdę.

Zeby jechać muszę mieć sprzęgło po środku. 

I zaczął strasznie szarpać przy zmianie kierunku .

B6ED8E33-9D65-46DA-9C73-B1BF4F43B45D.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Sprawdż krańcówki od sprzęgła, bo mogą być padnięte, a te wtyczki mogą być od nich.  Sam ostatnio troche walczyłem z krancówkami od sprzęgła, ponieważ miałem problem, że nie chciał jeżdzić po zmianie kierunku jazdy gdy sie zagrzał ale wystarczyło poruszac przekaźnikiem rewersu i jechał..więc zacząłem szukać przyczyny i znalazłem zmostkowaną wtyczke od dolnej krańcówki sprzęgła(podmieniłem krancówke bo stara była padnieta dlatego zmostkowana) i problem ustąpił a sprzęgło zrobiło sie bardziej delikatne i można je łatwiej wyczuć... Praca kontrolki od sprzęgła także sie zmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssammy    0

Dzięki za odpowiedz ale doszedłem co było, poniżej załączam zdjęcie. Nie łączył przełącznik od pozycji czy bieg jest wrzucony czy nie.

Ale dalej mnie martwią te zmostkowane przewody, od czego one są.

 

A ciągnik trochę szarpie przy zmianie przy rewersie i puszczaniu sprzęgła, według mnie za bardzo.

4A8F95D1-73DE-4888-B991-480C86D0D78D.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Czujniki od biegów są 2, jeden od jedynki i dwójki a drugi od 3 i 4, jak wszystko jest ok to po wbiciu każdego biegu i puszczeniu sprzęgła nie swieci się kontrolka od przęgłą(ta przedostatnia po prawej na dolnym pasku), co do gwałtownego rewersu jeżeli masz bez pozycji n to one za deliktane nią są. A jak szarpie mocno ze sprzęgła to mówie popatrz na krancówki, bo jak coś z nimi jest nie halo to potem mostkują te układy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssammy    0

Ale jak sprawdzić te krańcówki? One maja poprostu otwarty albo zamknięty obwód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Te dwa z bolcami tak, ten czarny z blaszką nie wiem ale też pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssammy    0

Panowie potrzebuje szybkiej odpowiedzi. Czy mogę wlać z powrotem taki olej? Przepracował dosłownie 5 mth po wymianie. A wyglada tak. Wlany był utto mp. W serwisie zapewniali mnie ze nadaje się do tego modelu.

 

moge go wlać z powrotem?

02233307-39FE-464C-8816-706F8BCEAB8A.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Witam nabylem case 5120 i teraz przymierzam sie do wymianywszystkich  olejow  i filtrow  

Jesli ktos sie orientuje jakie oleje i ile gdzie wlac bede wdzieczny ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Panowie moze ktos z was miał taki problem. Case 5120 2 tygodnie temu mial wymieniany olej na nowy akcela hytran ultraction. Stary olej czysty ale napewno nie hytran dlatego w obawie co dolać wymieniłem na nowy. Zadnych zabrudzen czy resztek oringów/uszczelniaczy na siatkowym nie było. Ciagnik jedzil super do momentu wymiany oleju. nigdy nie zapalała sie kontrolka. Po wymianie tego samego dnia juz kilka razy zapaliła sie na drugiej połowce. Dzis ten problem dotyczy 1,2 i 4 połbiegu. Na 3 mozna jedzic cały dzien i nic nie rozłącza. Ale dziwi mnie ze ciagnik uzywany jest codziennie do załadunku paszowozu i 2 dni jezdzi na wszytskich polbiegach a jest dzien ze tylko na tym trzecim. Na poczatku zapalała sie kontrolka po wcisnieciu sprzegła ciagnik jechał dalej . Teraz nie zapal sie wogole kontrolka tylko ciagnik sie zatrzyma i po zmianie np kierunku jazdy ciagnik ruszy kilka cm i sie zatrzyma. Proba zmiany połbiegu nic nie daje bo nawet nie slychac aby sie zmienialy. PO  zgaszeniu i odpaleniu kontrolka mruga 6 razy nie zalezenie na ktorym polbiegu zostawie a za pol godziny pojde odpale i kontrolka nie bedzie mrugac a ciagnik bedzie normalnie jezdzic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Wiadomo jak jest z naklejkami.. ktoś miał kaprys i sobie nakleił ale nic to nie zmienia w pracy ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Byłem dziś oglądać 5140 normalny czerwony z naklejka na masce i 2 tabliczkami że limitowany. Miał problem z podnośnikiem nie chciał zejść na dół jak już podniósł opadł tylko troszkę bardzo powoli a jak ruszyłem dźwignią to tylko podnosił do góry i tak za każdym razem. Wiecie co to może być? No i ciśnienie na wyjściu na szybko złączach ok 160 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Dnia 18.07.2018 o 13:30, Karror830 napisał:

Panowie moze ktos z was miał taki problem. Case 5120 2 tygodnie temu mial wymieniany olej na nowy akcela hytran ultraction. Stary olej czysty ale napewno nie hytran dlatego w obawie co dolać wymieniłem na nowy. Zadnych zabrudzen czy resztek oringów/uszczelniaczy na siatkowym nie było. Ciagnik jedzil super do momentu wymiany oleju. nigdy nie zapalała sie kontrolka. Po wymianie tego samego dnia juz kilka razy zapaliła sie na drugiej połowce. Dzis ten problem dotyczy 1,2 i 4 połbiegu. Na 3 mozna jedzic cały dzien i nic nie rozłącza. Ale dziwi mnie ze ciagnik uzywany jest codziennie do załadunku paszowozu i 2 dni jezdzi na wszytskich polbiegach a jest dzien ze tylko na tym trzecim. Na poczatku zapalała sie kontrolka po wcisnieciu sprzegła ciagnik jechał dalej . Teraz nie zapal sie wogole kontrolka tylko ciagnik sie zatrzyma i po zmianie np kierunku jazdy ciagnik ruszy kilka cm i sie zatrzyma. Proba zmiany połbiegu nic nie daje bo nawet nie slychac aby sie zmienialy. PO  zgaszeniu i odpaleniu kontrolka mruga 6 razy nie zalezenie na ktorym polbiegu zostawie a za pol godziny pojde odpale i kontrolka nie bedzie mrugac a ciagnik bedzie normalnie jezdzic ...

Ciekawe co było zalane do tej pory? Pewnie dużo gęstszy olej a hytran to jak woda praktycznie. Jak już rozłacza to słabe ciśnienie na koszach i myśle że wymiana uszczelniaczy potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983
36 minut temu, wojtek1312 napisał:

Byłem dziś oglądać 5140 normalny czerwony z naklejka na masce i 2 tabliczkami że limitowany. Miał problem z podnośnikiem nie chciał zejść na dół jak już podniósł opadł tylko troszkę bardzo powoli a jak ruszyłem dźwignią to tylko podnosił do góry i tak za każdym razem. Wiecie co to może być? No i ciśnienie na wyjściu na szybko złączach ok 160 150

Powinno być 190 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Co do zachowania podnośnika to wróżenie z fusów pomimo niskiego ciśnienia powinien działać beez obciążenia. Może już coś być z tłokiem może elektrozawór sie przycina przytkany może być albo cewka dobrze nie przełacza koszt kompletu to około 800 pln co do edycji limitowanej to chyba tylko farba co w letni dzień nagrzewa sie jak piekarnik. Najlepsza opcja to rocznik 96-97 podniesona moc o 5 km i większy zbiornik to wersja pro.no i ciśnienie na złaczach nie wróży nic dobrego.

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj