Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DawidM    1

Co byś chciał wiedzieć na temat tego ciągnika? Posiadam 5150 Plus i od dealera handlującego tymi ciągnikami słyszałem pochlebne opinie. W dużym gospodarstwie niedaleko mnie pracowało kilkanaście takich ciągników i nigdy nie stwarzały problemów. Oczywiście trzeba uważać na zajechane pompy hydrauliczne, bo regeneracja lub wymiana to dość droga zabawa. Poza tym raczej ciągnik prosty i w miarę komfortowy jak na tamte czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal87    1

Koledzy powiedzcie mi jak wykonac kalibracje predkosciomierza w ciagniku case 5130. Licznik predkosciomierza wskazuje mi caly czas 0.0 km. Jaka moze byc tego przyczyna? I w jaki sposob mozna podciagnac hamulec reczny, bo w ogole nie trzyma? Trzeba caly czas z ceglowka latac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C4240    0

Mam taki pytanie do posiadaczy Case serii 51.. . A wiec jaki olej najlepiej wlać do silnika z przepracowanymi 9400h(silnik nie był robiony), Ile tam go wejdzie (chodzi mi o silnik 4 cylindrowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Powershift to chyba wiadome szybka skrzynaia z pół biegami przełaczanymi pod obciazeniem. A Maxxtrack to wersja ciagnika w tym przypadku to wersja bardziej przystosowana do poruszania sie po drodze tak szłyszałem niech mnie ktos poprawi jak cos pomyliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C4240    0

Witam wszystkich

Od 3 miesięcy jestem posiadaczem ciągnika Case 5120, wszystko działa jak powinno...

Lecz ostatnio tak się zastanawiałem po co jest te pokrętło (Obrazek załącznik.1 ), wiem tylko tyle że jest związane z podnośnikiem. jakby ktoś mi wyjaśnił zasadę działania tego pokrętła byłbym bardzo wdzięczny :)

I jeszcze 2 sprawa. Po długich poszukiwaniach złącz hydraulicznych (bardzo nietypowy gwint w Polsce 7/8 cala) w końcu udało mi się coś wykombinować. Po podłączeniu prasy rolującej podbierak w ciągu pół sekundy był już u góry. I takie pytanko do was czy da się jakoś zmniejszy ciśnienie oleju idącego do prasy????? Tak się zastanawiałem że może te zaworki są od tego http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93ecbd76ef16ab81.html

post-31230-0-68790600-1305462353_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Tak dokładnie na tych zaworkach zmniejsza sie cisnienie na wyjscich bodajze jak przekrecisz go do siebie to sie zmniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Co do wyjść hydraulicznych wystarczy dorobić nyple z jednej strony z gwintem calowym a z drugiej metrycznym i podejdzie normalne eurozłącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

witam.

od nie dawna jestem posiadaczem 5120 i nie wiem jeszcze wszystkiego odnośnie ustawień podnośnika.co wskazuja te pozzycje na pokrętle i od czego jest to mniejsze pokrętło???

chyba mam coś nie tak ustawione bo mój pług po opuszczeniu do pozycji roboczej zagłebia sie sam i musze go podrywać co jest delikatnie mówiac upierdliwe!ale po podniesieniu do góry nie opada ani o centymetr!!o co chodzi??

wszyscy znający temat i użytkownicy maxxumów 51xx pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

Witam mi sie wydaje ze (chociaż nie mam takiego modelu) ze tym jednym pokretlem sie ustawia ze ma juz nie opuszczac. A jak nie to moze masz cos rozwalonego. Pozdrawiam Basior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rachu    7

ja go posiadam już rok i jest z turem jest bardzo fajny komfort w kabinie mocny tylko uważaj żebyś nie kupił mocno zniszczonego a tak to to ja go polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
point    1

Zacznę od podstaw, czyli od opisu dźwigni sterowania podnośnikiem

pozycja:

N - neutralna
R - robocza - trzeba wcisnąć dźwignię, żeby przejść do trybu roboczego - u mnie się to przycina i nie zawsze załapie
d - opuszczanie
D - zablokowanie dźwigni w pozycji opuszczania
g - podnoszenie
G - zablokowanie dźwigni w pozycji podnoszenia

W trybie roboczym można operować podnośnikiem dźwignią 1. Regulujesz nią wtedy wysokość podnośnika, tak jak dźwignią sterowania podnośnikem (regulacja pozycyjna), lub wielkość obciążenia przy którym zostanie zmniejszona głębokość pracy zaczepionej maszyny (jak np. ciągnik będzie miał za ciężko w pracy z pługiem to sam go lekko podniesie - regulacja siłowa)
Gdy w trybie roboczym naciśniesz przyciski podnoszenia/opuszczania na błotnikach to dźwignia 1 przestanie działać i trzeba będzie wyjść dźwignią sterowania do pozycji Neutralnej, a następnie znów do Roboczej.

Pm - pokrętło małe - regulacja szybkości opadania obciążonego podnośnika
Pd - pokrętło duże - przestawianie pozycji siłowej/pozycyjnej/mieszanej przy pracy z maszynami.

reupload:

case.jpg

Edytowano przez point

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case5120    0

Spalanie jest różne, głównie uzależnione od pracy jaką wykonuje ten ciągnik. Ja osobiście posiadam 5120 i mogę ci powiedzieć tylko jakie jest spalanie w przeliczeniu na hektary. Np: przy agregacie uprawnym 3,0m spalanie w granicy 6-7l na hektar, w pługu Staltech u006 spalanie w granicach 10-14l na hektar, transport od 4l do 8 na mtg. Spalanie w dużym stopniu zależne też jest od obrotów silnika(im więcej obrotów silnika tym wyższe spalanie ale za to ciągnik ma większą siłę :))

A co do 6 cylindrowych Maxxum'ów sie nie wypowiem bo nigdy nie miałem styczności z owym ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

nie wiem gdzie spytać wiec spytam tutaj:

czy znacie jakieś warsztaty zajmujące sie regeneracja hydrauliki siłowej do ciągników CASE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Witam,mam pytanie ,czy żeby sterowac podnośnikiem z błotnikow w case 5140 trzeba coś .''wcisnąć,przestawić '' w kabinie ? Pozdrawiam.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj