Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    385
Napisano (edytowany)

To jest do zrobienia samemu i jakieś kosmicznej wiedzy nie trzeba posiadać. Sporo jest rozkręcania osprzętu potem idzie szybko, a w samej skrzyni to już bardzo prosta sprawa, łatwiej nawet jak w polskich. Z takich kruczków to trzeba przez boczny otwór w skrzyni odkręcić śrubę i wyciągnąć zębatkę bo bez tego nie rozjedziesz ciągnika i zaopatrz się w klej montażowy bloków bo uszczelek tam nie ma. Mechanik jak usłyszy, że zachodni ciągnik to z 5tys weźmie za to.

 

poprawka, rozjedziesz ale nie wyciągniesz półbiegów

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster122    0

dzięki panowie ,spróbuję się jakoś do tego zabrać . A kabinę przy tym trzeba będzie ściągnąć czy nie ?

"Antekpirat" co tam u ciebie się dzieję że ponownie rozbierasz ciągnik ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antekpirat    0

do tej naprawy to nie ale trzeba poluzowac mocowania kabiny odchylic przod kabiny

aby miec dostep do srob odkrecic schodki zeby wyjac bak

no i pozniej rozjechac

no u mnie to same przeboje

kup se ksiazke z allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster122    0

allegro ? masz na myśli instrukcję w języku angielskim ? Mam taką w wersji elektronicznej , ściągniętą z Chomika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no to masz tam śrubka po śrubce pokazane i wyjaśnione jak trzeba rozkręcać i składać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

witam koledzy jestem nowym posiadaczem case 5120. wiem ze o olejach byla juz tumowa ale nie znalazlem odpowiedzi czy do skrzyni mozna nalac lotos agrol u? drugie pytanie to jaki filtr oleju zastosowac? w grene zawolali sobie 180zl a w zwyklym sklepie z czesciami samochodowymi gosc wyszukal mi niby taki sam za50pln niby od chydrauliki w CAT. no i ostatnie jak zbrac sie do wymiany/ gdzie sa korki spustowe? i ogolnie na co zwracac uwage przy wymianie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antekpirat    0

przestaly sie psuc

jak ciagnik pracuje dobrze i nic nie szfankuje to lej do niego jaki sie nalezy trans hydro costam ja jezdze na agrolu

juz 1 rok i jezdzi dopuki wszystkiego nie ogarne a puzniej zaleje orginal

korki spustowe masz 3

2 na srodku i jeden w tylniej czesci

co do filtru to ja kupuje za 180 -190 i nke nazekam bo za 50 to moze bys tglko siatka

a jak masz cos w oleju to nie chcesz pompy wymieniac jak ci przez filtr cos przeciagnie patrz na olej

jak wyglada i czy czegos w nim nie ma

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Dzieki kolego za odpowiedz. ja jak narazie walcze z wyciekami oleju i szukam dobrego mehanika bo jak dlugo nim pracuje to czasami rozlancza bieg jak przelacze z tylu na przod... A jesli chodzi o ten filter oleju to on jest tej samej firmy i nr co chcieli mi sprzedac w greene wiec powiedzialem gosciowi ze to jest oszustwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidg09    0

Ma ktoś może namiary na używane części do case 5120 A dokładniej potrzebuje wałka półbiegów tego z dwoma kołami zębatymi z góry dzięki za odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamslo15    0

Witam

jestem z kujawsko pomorskiego i planuje zakup cięgnika około 110-100km, patrze głównie na case 5130-5140, 

Mam pytanie na co zwrocic głównie uwage przy zakupie takiego ciagnika? jak sprawdzic pompe?

Co sadzicie o tym modelu:

http://olx.pl/oferta/case-5140-maxxum-95-rok-CID757-ID74db3.html

lub

http://olx.pl/oferta/case-5140-super-stan-5120-5130-5150-CID757-ID6P8f5.html

Może ma ktos godny polecenia ciagnik?

Czekam na szybka odpowiedz

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

Ma ktoś może opis kontrolek z deski rozdzielczej do case 5120? Albo chociaż niektórych? Bo zaczęła się jedna czerwona świecić i nie wiem od czego. Jak ciągnik odpalę to nie świeci, dopiero jak roszę to zaczyna świecić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Witam

jestem z kujawsko pomorskiego i planuje zakup cięgnika około 110-100km, patrze głównie na case 5130-5140, 

Mam pytanie na co zwrocic głównie uwage przy zakupie takiego ciagnika? jak sprawdzic pompe?

Co sadzicie o tym modelu:

http://olx.pl/oferta/case-5140-maxxum-95-rok-CID757-ID74db3.html

lub

http://olx.pl/oferta/case-5140-super-stan-5120-5130-5150-CID757-ID6P8f5.html

Może ma ktos godny polecenia ciagnik?

Czekam na szybka odpowiedz

Pozdrawiam

A ile chcesz kasy na ciągnik wydać. Polecam ci bardziej case mx, to jest to samo tylko bardziej komfortowy pompa tansza i mniej awaryjna oraz mniej elektroniki (mniej czujników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case51    0

..małe pytanko panowie-gdzie znajduje się filtr siatkowy (w ogóle czy jest taki) w case 5150??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

jest nawet go czyściłem nie dawno sporo opiłków było w nim bardzo drobniutka jest w  nim siateczka pod pompą  jest filtr siatkowy do wiekszych zanieczyszczen przykrecony dwiema
śrubami w nim jest taki czujnik temperatury oleju w skrzyni to też musisz odkręcić jedną śrubkę mała  tylko olej musisz spuścić najpierw


zanieczyszczony masz  filtr  hydrauliki w tamtym temacie masz opisane przecież

post-113075-0-86880400-1423340025_thumb.jpg

Edytowano przez Krystiano9191

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

wiem że jest odpowiedz ale może jest jakaś inna przyczyna. Czyli czeka mnie wymiana oleju w skrzyni i filtra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

No jesli ona sie swieci to ewidentnie filter nadaje sie do wymiany a w raz z nim olej chyba ze to robiłes nie dawno to moze warto poszukac wady w instalacji czy np czujnik odpowiedzialny za zaswiecenie tej kontrolki nie jest felerny w co raczej wątpie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

Dzięki bardzo za pomoc. To teraz jakby jeszcze ktoś doradził jaki olej do skrzyni? Bo dzwonie w kilka miejsc, do serwisów itp. i każdy sprzedawca doradza co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

co do oleju t tak oryginał hy-tran ultraction lub zamienniki czyli oleje hydrauliczno-przekładniowe z hamulcami w kąpieli olejowej.

 

http://allegro.pl/olej-uniwersalny-agrifarm-utto-mp-15w30-20l-fuchs-i5081624648.html

http://allegro.pl/olej-hydrauliczno-przekl-total-dynatrans-mpv-20l-i5081233398.html

na tej drugiej aukcji poczytaj sobie w opisie. pamietaj aby sprawdzic czy stary olej nie wejdzie w reakcje z nowym musisz wymieszac małe ilosci na próbe czy nie wytworzy sie szum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jeśli już szukac zamienników do skrzyni to lepiej w zgodnej specyfikacji MS-1209

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

A czy ktoś użytkuje już dłuższy czas case z skrzynią powershift na oleju innym niż ten zalecany przez producenta hy-tran? I czy nic się nie dzieje? Jak często powinno się wymienić olej? Bo pan w serwisie powiedział mi że konieczny jest ten zalecany(czerwony) Wiadomo że sprzedawca będzie doradzał to co najdroższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj